Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Instalacja nowej wersji Mantisa na bazie MySQL
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
szczaw
Dokonałem manewru

Mam zainstalowanego Mantisa 1.0.7 działającego w oparciu o bazę MySQL

Wgrałem na ftp pliki nowej wersji Mantisa 1.1.1 do nowego katalogu

Zamieniłem nazwy katalogów tak aby nowa wersja Mantisa była dostępna w tym samym folderze co poprzednia wersja.

Wykonałem podłączenia do bazy zgodnie z instrukcją dla Mantis i połaczyłem się ze starą bazą

Chce tą drogą mieć nową wersję Mantisa ale też te same dane w tej samej bazie co była

i dostałem co poniżej

BAD
CREATE TABLE mantis_config_table ( config_id VARCHAR(64) NOT NULL, project_id INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, user_id INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, access_reqd INTEGER DEFAULT 0, type INTEGER DEFAULT 90, value LONGTEXT NOT NULL, PRIMARY KEY (config_id, project_id, user_id) )TYPE=MyISAM
Table 'mantis_config_table' already exists


Czy mój pomysł jest realny i dobry do realizacji.Co robię źle

Jestem laikiem w dziedzinie php to proszę o jasne i proste wytyczne
Cezar708
Ten komunikat mówi, że chcesz stworzyć nową bazę danych (tu nową tabele) na już istniejącej, a tak się nie da smile.gif

są dwa wyjścia:

1. Instalujesz nowego mantisa z użyciem nowej bazy danych. Następnie po zainstalowaniu mantisa wchodzisz do jego pliku konfiguracyjnego (config_inc.php) i zmieniasz ustawienia bazy danych na nową

2. Nie instalujesz Mantisa, tylko wgrywasz go na serwer i ręcznie tworzysz plik config_inc.php i ustawiasz w nim dane.

Jeśli jesteś `zielony` to chyba pierwsze podejście jest lepsze.


Pozdrawiam

PS: Nie wiem czy bazy z nowego i starego mantisa są ze sobą kompatybilne, ale o tym musisz sam poczytać.
szczaw
zastosowałem wariant nr 1 i jest chyba ok ale mam problem z czcionką

Wizus strony ok polski ale tekst rekordów tam gdzie polska czcionka robaczki
Już z tym kiedyś walczyłem i wiem że muszą być odpowiednie pliki txt w folder lang i takie też mam

strings_polish
strings_polish_8859-2
strings_polish_utf8

Ale ni jak nie mogę zmienić parametrów mojego konta pod tym wzgledem bo do wyboru mam tylko jedną opcję


strings_polish

a przedtem w starym mantis na tej samej bazie miałem do wyboru


strings_polish
strings_polish_utf8

i wybór tego drugiego rozwiązywał problem


Pewnie gdzieś trzeba to dodać aby system dał możłiwości wyboru?questionmark.gif?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.