Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z polaczeniem sie z bazą danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
luzik123
cześć
mam problem z polączeniem się z bazą danych: otóż mam php 5.2.5 i wyskakuje mi taki błąd--Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\logowanie.php on line 3
wedlug książki którą posiadam nie mam domyślnie włączonej obsługi bazy danych MySQL i aby rozwiązać ten problem należy skopiować plik php_mysql.dll z katalogu ext/ archiwum zip z dystrybucja php do katalogu C:\php zrobilem to ale pisza ze trzeba zmodyfikowac wiersze 461 i 589 w pliku php.ini w taki sposob aby włączyć katalog C:/php do scieżki przeszukiwan rozszerzeń. Należy rownież usunąć komentarz z wiersza rozszerzen obslugujacym bazę danych MySQL. Jak to zrobić proszę o pomoc? questionmark.gif questionmark.gif questionmark.gif
miccom
pokaż kod logowanie.php . Inaczej nie będzie można ci pomóc.
zaznacz która to 4 linia kodu.winksmiley.jpg
klocu
nie licz, że linie muszą się zgadzać...
jeśli w katalogu php/ext/ nie ma biblioteki do ja skopiuj tak jak mówi książka.

a w php.ini odkomentuj linijkę "extension=php_mysql.dll". (niekoniecznie w lini xy)

a jeśli nie chcesz się bawić to ściągnij sobie paczkę która zainstaluje Ci wszystko co potrzebne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.