Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zliczanie wpisow !
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
djbarca
  1. <?php
  2. $mysql_result = mysql_query('SELECT COUNT(*) FROM `tabela`');
  3. echo mysql_result($mysql_result, 0, 0);
  4. ?>


no i otoz mam taki problem chcialbym zeby zliczylo mi wszystkie wpisy tylko zeby zaden sie nie powtarzal smile.gif
problem napewno prosty smile.gif ....
danielk
Count(*) pokazuje liczbę wszystkich krotek w tabeli. Nie rozumiem, co ma tu się nie powtarzać.
Mordoran
Moze ta tabela nie ma klucza glownego, i rekordy mu sie powtarzaja. Jesli tak to taka sytuacja jest naprawde nie poprawna/niewlasciwa/zla/niemorlana/trzeba sie z niej spowiadac.
kszychu
SELECT COUNT(DISTINCT pole_ktore_sie_powtarza) FROM tabela
Nie sprawdzałem, ale powinno zadziałać
acztery
krzychu nie jestem pewny ale jak ja to robiłem to tak:

  1. SELECT DISTINCT COUNT(pole) FROM tabela
djbarca
chodzi mi o to zeby zliczylo wszystkie wpisy ale zeby zaden nie moigl sie powtarzac .. no zeby wykluczylo duplikaty np zeby zliczalo mi z tabeli komorka nazwy telefonow :


nokia
motorola
siemens
nokia
sagem

i ma mi zliczyc i pokazac 4 bo sa 4 rodzaje nokia sie powtarza i liczy ja jako jedno.... o to mi chodzi tongue.gif wyklucza dupklikaty i liczy je jako jedno smile.gif sciana.gif
nospor
Dostales przeciez odpowiedź:
Cytat
SELECT COUNT(DISTINCT pole_ktore_sie_powtarza) FROM tabela

Zacznij czytac co do Ciebie piszą i zacznij tego uzywac. To juz nie pierwszy taki Twoj temat, ze wogole nie pomyslisz nad tym co dostales
djbarca
sorki niedoczytalem dry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.