Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: rozwinięcie join
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
fiszol
Próbuję sobie skontruować zapytanie tak żeby za jednym razem wyciągnąć newsa razem z komentarzami, ich autorami i tak dalej
  1. <?
  2. $newsy = $db->get_results("SELECT news.*, comments.* , forum_users.username
  3. FROM news
  4. LEFT OUTER JOIN forum_users
  5. ON news.author_id = forum_users.id 
  6. LEFT OUTER JOIN comments
  7. ON comments.author_id = forum_users.id AND comments.item_id = news.id ".$str_cat.
  8. ORDER BY unixdate DESC ".$str_limit."");
  9. ?>

Ale w tej chwili wyciągam tylko komentarze których autorem jest autor newsa...

//gópie slasze :/
UDAT
  1. SELECT news.*, comments.* , forum_users.username
  2. FROM news #Pobranie newsa
  3.  
  4. LEFT JOIN comments #Pobranie komentarzy do newsa
  5. ON comments.item_id = news.id ".$str_cat."
  6.  
  7. LEFT JOIN forum_users #Pobranie userów(autorów )
  8. ON comments.author_id = forum_users.id
  9.  
  10. ORDER BY unixdate
  11.  
  12. DESC .$str_limit
fiszol
teraz autor komentarza nadpisuje autora newsa, każdy news jest wyświetlany tyle razy ile ma komentarzy
Norbas
Sprawdź:
  1. SELECT news.*, comments.* , fu1.username, fu2.username
  2. FROM news LEFT JOIN forum_users AS fu1 ON fu1.id=news.author_id
  3. LEFT JOIN comments ON comments.item_id = news.id
  4. LEFT JOIN forum_users AS fu2 ON fu2.id=comments.author_id
  5. ORDER BY unixdate DESC

Nie wstawiałem zmiennych $str_cat i $str_limit gdyż nie wiem co zawierają
fiszol
jak wyżej :/
Norbas
Nie może być jak wyżej, chyba że źle zrozumiałem do czego służą pola. Po nazwach pól domyślam się, że pole author_id w tabeli comments to identyfikator autora komentarza, a nie autora newsa. Nie wiem czy zauważyłeś, że w zapytaniu dołączana jest dwukrotnie tabela forum_users: raz - aby odczytać autora (news.author_id = forum_users.id), a drugi raz aby odczytać użytkowników, którzy wpisali komentarze (comments.author_id = forum_users.id). Jeżeli rzeczywiście masz nieprawidłowe wyniki, to sprawdź czy w bazie masz prawidłowe wpisy.
fiszol
Najprawdopodbniej moja klasa do gadaniem z bazą nawalam autor newsa figuruje jako $news->autor, autor komentarza również więc dlatego się nadpisują, musze trochę z tą klasą poeksperymentować...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.