Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Data w MySql
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Mayger
Mam oto jeden problem że mam dodawanie daty jak dodaje rekord. I otuż nie mam rónież opcji ON UPDATE TIMESTAMP i przy np edycji czy np dodaniu kliknięcia zmienia mi datę :/ może ktoś podać poprawnie skonfigurowane pole timestamp żeby nie zmieniało daty przy edycji rekordu.
Jojo
AFAIR możesz przy polu typu timestamp jako wartość default ustawić funkcję NOW(). Wtedy jeśli nie podasz daty w insercie, to ustawi datę na aktualną, a przy UPDATE ustawiasz konkretne pola, więc pola zawierającego datę zmieniać nie musisz.
bendi
Cytat(Mayger @ 26.05.2006, 11:09 ) *
może ktoś podać poprawnie skonfigurowane pole timestamp żeby nie zmieniało daty przy edycji rekordu.


To jest właśnie poprawne zachowanie pola timestamp tongue.gif
Zasada jest taka, że pierwsze pole typu TIMESTAMP w tabeli, jeżeli zawartość wiersza jest zmieniana aktualizuje się na aktualną datę, (czyli np
  1. UPDATE SET age=age WHERE id=12
nic nie zrobi bo nie zmienia faktycznie danych w tabeli) coby tego uniknąc trzeba jawnie podać datę dla tej kolumny, W przypadku braku kolumny w updejcie (i zmiany wiersza) lub podaniu wartości NULL wartość zostanie zaktualizowana do tej którą zwróci wywołanie funkji NOW().

Jak tego unikąć - użyć typu DATETIME smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.