Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: baza dla laboratorium fizycznego
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
djonik
Witam, mam problem z zaprojektowaniem bazy danych (wszak to trudne zajęcie).
Baza będzie mi potrzebna do obsługi laboratorium fizycznego.
Student będzie się logował i wybierał ćwiczenie/doświadczenie do zrobienia. Do wykonania ćwiczenia student będzie potrzebował sprzęt (zestaw). Po wykonaiu ćwiczenia będzie oddawał sprawozdanie (pdf lub coś podobnego).
Wobec tego napewno będą tabele:

studenci (id_studenta, imie_studenta, haslo_studenta)
cwiczenia (id_cwiczenia, nazwa_cwiczenia)
sprzet (id_sprzetu, nazwa_sprzetu)

I teraz pojawia się problem. Musze stworzyć jakąś tabelę lub relację, z której będzie wiadomo jakie ćwiczenia student już wykonał. Również nie wiem jak rozwiązać relację cwiczenia<->sprzet bo każde ćwiczenie ma kilka sprzętów (czyli zestaw), z tym, że 1 sprzęt może występować w kilku różnych ćwiczeniach (jakiś zasilacz itp.).

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś wskazówki. Dodam tylko, że jestem postawiony przed faktem dokonanym, bo jest to tematem mojej pracy licencjackiej :/
SongoQ
Mozesz np tak:

Dodatkowe tabelki:

student_cwieczenie
stuczw_id
stuczw_stu_id
stuczw_cwi_id

cwiczenie_sprzet
cwispr_id
cwispr_cwi_id
cwispr_spr_id
djonik
dzieki SongoQ
zrobilem i mam nadzieje ze jest to poprawne roziwiazanie

jesli nie, to dajcie znac

http://student.pwszjar.edu.pl/~jonik_domin...tar/schemat.png
SongoQ
Ale jesli to ma byc na prace licencjacka to troszeczke za mala strukturka, no chyba ze mechanizmy beda tak bardzo rozbudowane. Na same zaliczenia przedmiotu robilem projekty o bardziej rozbudowanej strukturze bazy danych tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.