Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Help! Baza danych :(
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Yoji Biomechanika
Witam! Jestem początkującym i chciałbym prosić o pomoc, jak w phpMyAdmin'ie utworzyć nową bazę danych i przypisać do niej użytkownika, właściwie ma być to baza pod sklep - osCommerce smile.gif

Aha! i jeszcze coś: gdzie i jak wpisywac polecenia do bazy, ponieważ jak gdzieniegdzie czytam to pisze: wpisz poleceieni np.

Cytat
mysql> GRANT ALL PRIVILEGES ON mambo.* TO jakisuser@localhost IDENTIFIED BY 'jakieshaslo';
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

mysql>


i nie wiem co wtedy zrobić, a jak czytałem że trzeba wpisać to w wierszu poleceń to nie wiem jak się połączyć z bazą ponieważ jest na innym serwie sad.gif
SongoQ
Cytat
Aha! i jeszcze coś: gdzie i jak wpisywac polecenia do bazy, ponieważ jak gdzieniegdzie czytam to pisze: wpisz poleceieni np.


Np z linii komend.
Mozesz sobie zainstlowac MySQLa i z lini komend wywolac program i polaczyc sie z dowolna baza.
Yoji Biomechanika
No dobra! Ale tera co to jest ta linia komend i po co mi instalować MySQL'a jak już jest zainstalowany na serwerze?questionmark.gif sadsmiley02.gif

Aha!!!!!!!!!! Sorry za to, że nie wiem co to jest linia komend, pokićkało mi sie heh tongue.gif
Jak otwieram wiersz poleceń wpisuję coś takiego:

Cytat
shell> mysql -h host -u user -p
Enter password: ********


i wyskakuje, że te 'shell' nie jest poprawnym coś poleceniem sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.