Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: połączenia stałe
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
pbanasiak
zaczełem czytać o połączeniach stałych na google i się pogubiłem bo na róznych stronach pisze zupełnie co innego.
i mam pytanie czym rózni dokładnie połaczenie zwykłe od stałego?
czy przy zwykłym php łączy się z mysqlem przy każdym wywołaniu mysql_query?
pbanasiak
problem w tym, że za bardzo nie rozumiem tego wyjaśnienia - mógłby ktoś to wyjaśnić łopatologicznie?
lorix
Funkcja sprawdza czy istnieje już połączenie z bazą danych, jeśli tak to zwraca uchwyt do tego połączenia - po zakończeniu skryptu połączenie nadal jest otwarte.

Chodzi o to, że wtedy przy każdym wykonaniu skryptu nie musi on za każdym razem otwierać nowego połączenia tylko korzysta z aktualnie otwartego.

Pozdrawiam
dr_bonzo
Cytat
Funkcja sprawdza czy istnieje już połączenie z bazą danych

Sprawdza czy zgadza sie host, user, baza danych -- jesli tak to uzywa tego samego polaczenia.
lorix
No tak, ale chciał łopatologicznie smile.gif

Pozdrawiam
pbanasiak
Cytat
przy każdym wykonaniu skryptu
i tego właśnie nie rozumiem - co to znaczy - czyli jak ktoś sobie wejdzie na strona1.php i za np 5 sekund na strona2.php to to połączenie już będzie?
dr_bonzo
Laczysz sie pconnectem. Rozlaczasz sie mysql_close(). Polaczenie nie zostaje zerwane tylko pozostaje aktywne (przez jakis tam czas - kilka minut? nie wiem).
I jesli teraz skrypt (ten sam lub inny) laczy sie z mysqlem (ten sam host, port, user) to zostanie wykorzystane to samo polaczenie (z baza danych).

Cytat
czyli jak ktoś sobie wejdzie na strona1.php i za np 5 sekund na strona2.php to to połączenie już będzie?
I tak i nie: to nie zalezy od strony na ktora wejdzie tylko od polaczenia (identyfikowanego po hoscie, porcie, userze). Jesli obie strony lacza sie przy uzyciu tych samych parametrow to na stronie 2 zostanie wykorzystane polaczenie ze strony 1.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.