Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wpływ url na pozycjonowanie
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
ZenekN
Cześć w tym dziale jeszcze nie pisałem smile.gif

Mam pytanie czy ma to jakiś wpływ na pozycjonowanie gdy w url składa się z dwóch części domena/produkt/nazwa a z jednej domena/nazwa

Cytat
www.domena.pl/produkt/nazwa-produktu-w-postaci-sluga

a

Cytat
www.domena.pl/nazwa-produktu-w-postaci-sluga
seozgred
URL może miec ogromne znaczenie. Raczej wykonuje się bez "produkt" aby uniknąc duplikowania produktu pod innymi adresami URL. Najlepiej będzie mieć sluga z domeną - męczarnie z parametrem canonical nie należą do najprzyjemniejszych.
ZenekN
Naprawdę nic ciekawego nie napisałeś, ale widzę że większe sklepy schodzą do nazwy produktu bezpośrednio po domenie

Myślę że to "router php" sprawdza czy dany slug istnieje i odpala albo kategorie albo produkt
kreatiff
Napisał sensownie, nawet bardzo. Bo URL nie ma większego znaczenia gdy nie powoduje duplikowania treści w obrębie serwisu. Innymi sowy ważniejsze jest, by pod różnymi adresami prowadzącymi do tego samego produktu w kodzie znalazł się adres kanoniczny (takie podstrony to np. adres z parametrami, które ruter akceptuje i wyświetla wariant podstrony od nich zależny, np. ten sam produkt, ale w innym kolorze, ale już z dokładnie tym samym opisem).

Ale odpowiadając krótko na Twoje pytanie tak postawione: nie ma to znaczenia.
shpyo
Krótki URL jest dobry tylko dla użytkownika, bo:
* jest krótki,
* w SERPach dobrze wygląda i jest szansa, że będzie cały (bez ucięcia)
* łatwiej jest podesłać na FB czy na forum krótkiego linka do produktu (a ma to duuuże znaczenie dla SEO) - w innych przypadkach trzeba używać jakiś skracaczy linków
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.