Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Autoindex
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Maslav
Coś się stało z moiją ulubioną tablicą. Od wczoraj, zupełnie bez przyczyny i zmieniania niczego w strukturze tabeli autoindex stoi jak zaklęty. Ciągle z uporem pokazuje liczbę 127, a z racji że "id_number" chcę mieć orginalny więc od zawsze jest ustawiony jako "auto_increment".

[sql:1:f2506f95d0]`id` `id` TINYINT( 4 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT[/sql:1:f2506f95d0]

Czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem że autoincrement stoi i nie chce się zmienić? Co począć?

Zrospaczona Ania
Wrocław
FiDO
Droga Aniu smile.gif

Twoja ulubiona tablica, a konkretnie kolumna `id` tej tabeli choruje na tajemniczą przypadłość zwaną w niektórych kręgach TINYINT.

Szczegóły tutaj: http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Numeric_types.html
Zwróć uwage na zasięg typów.
Maslav
Masz rację TINYINT stał się nieznośny odkąd ogląda się za moją siostrą. To był krótki i mało owocny związek. Mam nadzieję żę MEDIUMINT zaspokoi moje potrzeby na dlozszy czas.

Dziekuje
FiDO
Proponuje dogłębniej poznać tez wlaściwość typów INTEGER jaką jest UNSIGNED. Dwukrotnie zwiększy to zasięg, a ujemnych wartości i tak nie potrzebujesz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.