Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z UPDATE, czysci rekordy!
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
beret
Witam i blagam opomoc.
Mam formularz do edycji rekordow w bazie ktory przekazuje zmienne do pliku update.php ktory w skrocie wyglada tak:

$imie=$_POST['imie'];
$nazwisko=$_POST['nazwisko'];

$sql="UPDATE `models` SET `imie` = '$imie', `nazwisko` = '$nazwisko' WHERE `models`.`id` = '$id' ";

Niestety po kazdej probie edycji, z tabeli znikaja mi dotychczasowe wpisy w kolumnach imie, nazwisko.
Dopisalem: echo $sql; zeby sprawdzic czy zmienne odpowiednio zostaly dodane do zapytania i wyswietlami sie:

UPDATE `models` SET `imie` = 'anna', `nazwisko` = 'testowa' WHERE `models`.`id` = '228'
czyli chyba wszystko jest ok a jednak... nie dziala.

Prosze szanownych forumowiczow o pomoc, nie jestem mocny w tych sprawach a bazajest mi naprawde naprawdemega potrzebna!! Z gory wielkie dzieki!!
artur_dziocha
moze tak??
  1. UPDATE `models` SET `imie` = '".$imie."', `nazwisko` = '".$nazwisko."' WHERE `id` = '".$id."'
beret
Cytat(artur_dziocha @ 7.01.2009, 23:05:22 ) *
moze tak??
  1. UPDATE `models` SET `imie` = '".$imie."', `nazwisko` = '".$nazwisko."' WHERE `id` = '".$id."'


Niestety dzieje sie to samo! sad.gif
pooh
Może się mylę, ale skoro pole `id` jest numeryczne, to powinno być bez apostrofów:
Spróbuj tak:

$sql= "UPDATE `models` SET `imie`='$imie', `nazwisko`= '$nazwisko' WHERE `id`= $id";
melkorm
Pokaż większą część kodu (cały update najlepiej jak go wykonujesz co się później dzieje itp~~)

P.S. I dodaj BBcode bo Ci zrobią `ninje` i zamkną temat xp
beret
Cytat(pooh @ 7.01.2009, 23:44:00 ) *
Może się mylę, ale skoro pole `id` jest numeryczne, to powinno być bez apostrofów:
Spróbuj tak:

$sql= "UPDATE `models` SET `imie`='$imie', `nazwisko`= '$nazwisko' WHERE `id`= $id";

Kurcze, wlasnie odkrylem ze problem lezy troche wczesniej czyli w index.php do ktorego includowany jest update.php
bez includowania update.php dziala prawidlowo wiec musialem cos namieszac wczesniej. przebudowalem sobie troche serwisik i update odpalambez includowania i jest ok. nie zawracam glowy, mozna zamknac temacik!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.