Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Formularz - Wyświetlanie Pól
krump
post 17.12.2012, 23:01:47
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 14.12.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, właśnie zaczynam zabawę w access'ie i jak dotąd szło mi dobrze, ale teraz zatrzymałem się na dwóch rzeczach, jedno do wyjaśnienia a drugie do pomocy. Z góry przepraszam za mój głupi kod, ale się uczę, a nie do końca jeszcze rozumiem zasadę działania tego kodu, np. o o dokładnie chodzi z przed i po aktualizacji.

1. Kwerenda aktualizująca, zrobiłem aktualizacje jednej tabeli względem drugiej i napotkałem taki problem, iż po jej odpaleniu niby wyświetla wszystko okey, ale w tej tabeli do zaktualizowania się nie zmieniają wartości, dlaczego?

2. Druga ważniejsza sprawa, to pomoc w formularzu. Otóż moim założeniem jest, iż za pomocą jednego formularza dodaje rekord z danymi i potem w pod formularzu uzupełniam kolejne rekordy. Główny formularz ma wyświetlać tylko nazwę instytutu, lecz gdy chcemy dodać nowy instytut to pojawia się pole z nazwiskiem dyrektora instytutu (pole wymagane) i po wpisaniu znika.

Zrobiłem już wszystko tylko są problemy z tym znikaniem i pojawianiem. Domyślnie dane pole jest ukryte i zrobiłem, że jak w nazwie instytutu naciśniemy jakiś klawisz to się pojawia pole do zapisu nazwiska dyrektora. Jak klikniemy gdzie indziej to znika. Jak klikniemy w to pole to pozostaje i dopiero jak wpiszemy co chcemy i klikniemy gdzie indziej to zniknie.

  1. OPTION Compare DATABASE
  2.  
  3. Private Sub Nazwa_KeyPress(KeyAscii AS Integer)
  4. Me.Dyrektor.Visible = True
  5. Me.Etykieta9.Visible = True
  6. End Sub
  7.  
  8. Private Sub nazwa_Exit(Cancel AS Integer)
  9. IF NOT dyrektor_Click() Then
  10. Me.Dyrektor.Visible = False
  11. Me.Etykieta9.Visible = False
  12. End IF
  13. End Sub
  14.  
  15. Private Sub Nazwa_Click()
  16. Me.Dyrektor.Visible = True
  17. Me.Etykieta9.Visible = True
  18. End Sub
  19.  
  20. Private Sub Dyrektor_Exit(Cancel AS Integer)
  21. Me.Dyrektor.Visible = False
  22. Me.Etykieta9.Visible = False
  23. End Sub


To pomoże ktoś?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 14:55