Witam, właśnie zaczynam zabawę w access'ie i jak dotąd szło mi dobrze, ale teraz zatrzymałem się na dwóch rzeczach, jedno do wyjaśnienia a drugie do pomocy. Z góry przepraszam za mój głupi kod, ale się uczę, a nie do końca jeszcze rozumiem zasadę działania tego kodu, np. o o dokładnie chodzi z przed i po aktualizacji.

1. Kwerenda aktualizująca, zrobiłem aktualizacje jednej tabeli względem drugiej i napotkałem taki problem, iż po jej odpaleniu niby wyświetla wszystko okey, ale w tej tabeli do zaktualizowania się nie zmieniają wartości, dlaczego?

2. Druga ważniejsza sprawa, to pomoc w formularzu. Otóż moim założeniem jest, iż za pomocą jednego formularza dodaje rekord z danymi i potem w pod formularzu uzupełniam kolejne rekordy. Główny formularz ma wyświetlać tylko nazwę instytutu, lecz gdy chcemy dodać nowy instytut to pojawia się pole z nazwiskiem dyrektora instytutu (pole wymagane) i po wpisaniu znika.

Zrobiłem już wszystko tylko są problemy z tym znikaniem i pojawianiem. Domyślnie dane pole jest ukryte i zrobiłem, że jak w nazwie instytutu naciśniemy jakiś klawisz to się pojawia pole do zapisu nazwiska dyrektora. Jak klikniemy gdzie indziej to znika. Jak klikniemy w to pole to pozostaje i dopiero jak wpiszemy co chcemy i klikniemy gdzie indziej to zniknie.

 1. OPTION Compare DATABASE
 2.  
 3. Private Sub Nazwa_KeyPress(KeyAscii AS Integer)
 4. Me.Dyrektor.Visible = True
 5. Me.Etykieta9.Visible = True
 6. End Sub
 7.  
 8. Private Sub nazwa_Exit(Cancel AS Integer)
 9. IF NOT dyrektor_Click() Then
 10. Me.Dyrektor.Visible = False
 11. Me.Etykieta9.Visible = False
 12. End IF
 13. End Sub
 14.  
 15. Private Sub Nazwa_Click()
 16. Me.Dyrektor.Visible = True
 17. Me.Etykieta9.Visible = True
 18. End Sub
 19.  
 20. Private Sub Dyrektor_Exit(Cancel AS Integer)
 21. Me.Dyrektor.Visible = False
 22. Me.Etykieta9.Visible = False
 23. End Sub


To pomoże ktoś?