Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zmiana Zarządu, Mentax.pl nowym kierownictwem
LonelyKnight
post 5.07.2008, 22:08:49
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 240
Pomógł: 13
Dołączył: 1.06.2007
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(scanner @ 5.07.2008, 22:56:36 ) *
~LonelyKnight:
Dzięki przytomności Radka, udało się złożyć opcje na domenę - dlatego tak ważne było utrzymanie tego w ścisłej tajemnicy. Inaczej, musielibyśmy dalej ciągnąc negocjacje na wysokości kilkunasty tysięcy PLN. I powiem Ci, że jeśli by trzeba było, to byliśmy blisko zatwierdzenia takich kosztów w naszym planie - oczywiście po targowaniu się, ale jednak.


I super. Skoro tak było to tylko pogratulować.

Cytat(scanner @ 5.07.2008, 22:56:36 ) *
Co do informowania całej społeczności - jak widać po tym, co się działo przez ostatnie lata pełna demokracja jest o kant dupy potłuc. Zamiast działań, jest albo przepychanka "nie, tak, może, ale kto", albo czekanie aż ktoś inny zrobi coś za nas. Dlatego czasami osoby najbardziej "na topie" coś ustalają i działają. Wierz mi lub nie - tak jest lepiej.


Masz rację. Również uważam, że tak jest lepiej.

Chodziło mi po prostu o informacje, bo chyba nie zaprzeczysz, że te wszystkie działania mogą wyglądać niepokojąco. Nie mam nawet nic przeciwko zarabianiu przez Mentax na php.pl czy wysyłaniu reklam skoro wkładacie w to pracę - byle z rozsądkiem ;-) Tak czy inaczej trzymam kciuki.


--------------------
Good programming is 99% sweat and 1% coffee.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot...
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 5.07.2008, 22:12:47
Post #22





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


~LonelyKnight zapominasz, że nikt to nie ma żadnego obowiązku informawania Cię o czymkolwiek.
Wszelkie informacje przekazywane przez osoby dbające o domenę i usługi są kwestią kurtuazji.

Wszelkie Twoje roszczenia są całkowicie bezzasadne.
Go to the top of the page
+Quote Post
LonelyKnight
post 5.07.2008, 22:19:19
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 240
Pomógł: 13
Dołączył: 1.06.2007
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mike @ 5.07.2008, 23:12:47 ) *
~LonelyKnight zapominasz, że nikt to nie ma żadnego obowiązku informawania Cię o czymkolwiek.
Wszelkie informacje przekazywane przez osoby dbające o domenę i usługi są kwestią kurtuazji.

Wszelkie Twoje roszczenia są całkowicie bezzasadne.


A ja uważam, że nie masz racji. Php.pl istnieje przede wszystkim dzięki użytkownikom i chyba o tym zapominasz. Szczególnie, że użytkownicy tworzą większość informacji znajdujących się w serwisie. To nie jest wirtualna polska czy onet. Bez użytkowników Php.pl jest nic niewarte.

Ten post edytował LonelyKnight 5.07.2008, 22:20:16


--------------------
Good programming is 99% sweat and 1% coffee.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot...
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 5.07.2008, 22:21:18
Post #24





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




W całej sprawie jest tylko jeden mały haczyk.

Ekipa pracująca przy php.pl (mentax, moderatorzy, opiekunowie, developerzy) jest w stanie dać Wam narzędzia do rozwijania serwisu - ale wy tez musicie w końcu dać jakiś własny wkład. Piszcie artykuły, rozwijajcie phppedię, podrzucajcie newsy... pamiętajcie, ze php.pl to nie tylko forum do postowania. Chcemy, żeby zapis w waszym CV "Artykuły opublikowane na php.pl: ...." były wzmocnieniem Waszej wiedzy. Chcemy, żeby Wasza wiedza, była wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu i php.pl i PHP jako języka programowania. Inaczej skończymy jako banda ludzi, którym się zwidziało, że są programistami.
--zmoderowano-- - bo to możne doprowadzić do tego, że może kiedyś nawet za artykuł na php.pl będą realne pieniążki dla autora, w formie premii uznaniowej.


Update:
~LonelyKnight: pisaliśmy równocześnie, ale dobrze sie złożyło, że moja wypowiedź jest idealnym odniesieniem do Twojego ostatniego zdania.
Powód edycji: pro bono publico (detale na PW) (cysiaczek)


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 5.07.2008, 22:32:39
Post #25





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(LonelyKnight @ 5.07.2008, 23:19:19 ) *
A ja uważam, że nie masz racji. Php.pl istnieje przede wszystkim dzięki użytkownikom i chyba o tym zapominasz. Szczególnie, że użytkownicy tworzą większość informacji znajdujących się w serwisie. To nie jest wirtualna polska czy onet. Bez użytkowników Php.pl jest nic niewarte.
To zaloguj się na dowolnym innym forum w Polsce i zarządaj wszystkich informacji o domenach, właścicielach, planach biznesowych, finansach, ...
Powodzenia. Bądź twardy kiedy wszystko po kolei Cię wyśmieją.

Tak serwis jest miejscem dla użytkowników i to oni go tworzą ale serwis powstał i jest utrzymywany z inicjatywy i za pieniądze innych osób i dlatego właśnie część rzeczy to nie Twój biznes.

Może moje posty brzmią bardzo ostro i z nutą ignorancji ale uwierz mi społeczność jest informowana o wszystkim o czym może być poinformowana. A nie sądzisz chyba, że zaczniemy zarządzać PHP.pl pytając wszystkich o zdanie?
Go to the top of the page
+Quote Post
webdice
post 5.07.2008, 22:52:12
Post #26


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3 045
Pomógł: 290
Dołączył: 20.01.2007




~LonelyKnight nie zapominaj ze również (tak mniemam) zadawałeś na tym forum pytania, a już na pewno się z niego wiele nauczyłeś, więc jeśli oferujesz tylko pomoc, oczekuj tylko pomocy, nic więcej.
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 5.07.2008, 23:08:05
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(scanner @ 5.07.2008, 20:56:36 ) *
przynajmniej raz dziennie kliknę w to, co AdSense pokazuje (jak pokazuje 4 tekstowe, to klikam oczywista w każdy z nich)

żal. żenua. wielkie Ż.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 5.07.2008, 23:09:47
Post #28


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Cytat(normanos @ 6.07.2008, 00:08:05 ) *
żal. żenua. wielkie Ż.


nie ma problemu jak masz inny pomysl na zarabianie to słuchamy, ew juz moge podac nr konta :]
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 5.07.2008, 23:15:34
Post #29





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Cytat(normanos @ 6.07.2008, 00:08:05 ) *
żal. żenua. wielkie Ż.

Gratuluje elokwencji i niewiarygodnie dużego wkładu intelektualnego w serwis.
Właśnie przez takie podejście jest jak jest.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 5.07.2008, 23:16:36
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co to za pokrętne tłumaczenie? Jak nie masz samochodu to idziesz na parking jakieś ukraść? Takie stare chłopy nie powinny dawać złego przykładu młodzieży. I co teraz myśleć o tej firmie? Od razu -100 p. uczciwości. ps. numer konta to mogę JA podać za porady winksmiley.jpg ps2. od zawsze mówiłem, żeby to skomercjalizować i dopiero wymagać. Sporo czasu to wam zajęło. @scanner ps. gratuluje okradania innych i namawiania do tego pozostałych...

Ten post edytował normanos 5.07.2008, 23:17:41


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 5.07.2008, 23:21:04
Post #31





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


~scanner klikanie we własne adSensy to jednak naprawdę postępowanie żenujące. Nie dziw się krytyce.

Cytat(normanos @ 6.07.2008, 00:16:36 ) *
od zawsze mówiłem, żeby to skomercjalizować i dopiero wymagać. Sporo czasu to wam zajęło.
Zrozum, że dopiero od niedawna jest to możliwe. Skomercjalizuj domenę, której nie masz. Powiedzenia.
A proces jej odzyskania był naprawdę trudny i żmudny. Domena już jest i to jest w posiadaniu osób, które coś chcą zrobić i robią.
Znasz powiedznie "Nie od razu Kraków zbudowano"?
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 5.07.2008, 23:24:59
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@mike: dzięki za wsparcie, po Tobie się tego nie spodziewałem. Jak to mawia młodzież: "szacun".

Tak, rozumiem, że to był długi proces. Spoko. Ciesze się, choć po tym wątku mam ogromne obawy czy trafiła aby w dobre ręce. Na razie wiem tyle, że w Adwordsowych kampaniach należy dawać wykluczenia na *.php.pl :/ i ogólnie jako miejsce do reklamy przestało być dla mnie wiarygodne.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 5.07.2008, 23:27:48
Post #33





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




mike, co rozumiesz przez własne?

Znaczy się po jaką cholerę te reklamy daliśmy? Żeby nastolatki z forum bravo w nie klikały questionmark.gifquestionmark.gif Cały tłum już ich tu widzę....


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
Kocurro
post 5.07.2008, 23:44:53
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 461
Pomógł: 32
Dołączył: 17.09.2003
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może i ja dorzucę swoje trzy grosze smile.gif

Jak zawsze krytykuję tak teraz muszę powiedzieć, że ta zmiana wyjątkowo mi się podoba. Osoby, które tworzą firmę Mentax znam z samych moich początków tutaj - a to było wtedy kiedy wielu z aktualnych użytkowników nie wiedziało jeszcze, że coś takiego jak php istnieje.

W każdym bądź razie - popieram zmianę i nawet jeśli jest to krok w zatracenie to wolę by serwis zginął z rąk ludzi, którzy go tworzyli niż z rąk jakichś nowicjuszy, którzy nic sobą nie wnieśli w rozwój.

Chłopaki - powodzenia smile.gif

pozdr.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 6.07.2008, 00:11:24
Post #35





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Jakie klikanie? Ludzie, o czym Wy mówicie? Nikt tu do klikania nikogo nie namawia, chyba, że w linki do tematów na forum i w button "odpowiedz".
@normanos - nie gorączkuj się, każdy popełnia jakieś błędy smile.gif

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
nrm
post 6.07.2008, 00:58:33
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 627
Pomógł: 33
Dołączył: 1.05.2005
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Błąd? Pewnie, ogłaszamy "niefortunną wypowiedź", przepraszamy, bijemy się w klatę. Ale lepiej wymoderować i udać głupiego, "durny naród i tak to kupi".

ps. zapomniałeś jeszcze skasować cytat z mojej wypowiedzi. Jak zacierać ślady to wszystkie... winksmiley.jpg

ps2. to NIE "gorączkowanie się" tylko zniesmaczenie, pierwszy raz zachęcaniem do klikania w adsensy, drugi raz obroną swojego stanowiska + odsieczą w postaci kolegów. Mike to ma jaja: miał wybór - albo też uda głupiego, albo wyrazi swoje zdanie jak gość, którego nie znosi. ;P Ciężki wybór, ale sumienie zwyciężyło. Niech żyje prawda! winksmiley.jpg

Dobra, idę spać... temat klikania w adsensy chyba się wyczerpał... Nic tu po mnie.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 6.07.2008, 10:36:28
Post #37





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




jejku jaka panika ...

ok kilka wyjaśnień sprostowań i kawałek historii

na początku był haos ... później 6 dni cieżkiej pracy i kolejny odpoczynku ...
następnie koło .... (...) i tak powstał komputer ... następnie internet ...

któregoś dnia jeden z polskich programistów wpadł na pomysł na założenie domeny php.pl i zarejestrował ją.
Powstało forum dyskusyjne oraz kilka prób utworzenia portalu
W XXI wieku właściciel domeny postanowił ją sprzedać.
Znalazłem człowieka który zgodził się wyłożyć odpowiednią kwotę .. lecz kilka dni przed sfinansowaniem domeny wycofał się.
Aby tego nie stracić znalazłem drugiego - był nim właściciel poznańskiego WSKIZ oraz firmy Newcomo sp. z o.o. - za pośrednictwem prezesa Newcomo oraz jednego z pracowników (dragossani) udało się wykupić domenę.

Od tamtego dnia praca przy php.pl ruszyła pełna parą. Miliony pomysłów baaa sponsor zorganizował spotkanie 2 dniowe w Poznaniu było na nim około 20 osób. Cześć z poznania i okolic ale również ludzie z Chorzowa, Wrocławia, Koszalina, Krakowa, Warszawy ... Wołów też był.
Właśnie tam wyklarowała się grupa osób która miała wystarczającą wiedzę programistyczną, zapał do pracy i umiejtności organizacyjne.
Wtedy też powstał kolor pomarańczowy z nazwą Zarząd - w skład weszli:
- dragossani
- seth
- DeyV
- scanner
- itsme
Postały pomysły w zakresie Thota, było spotkanie jednodniowe w warszawie gdzie w siedzibie Ery (czy też Plusa) spotkaliśmy się omawiając różnorakie pomysły.
Praca moderatorska nie była taka jak teraz gdzie przenośi się temat do świetnie poukładanego forum.
Wtedy był totalny misz masz ... userzy robili co chcieli... szły wulgaryzmy ... dzieci neostrady ze zmiennym IP potrafiły mocno zaszkodzić (do niektórych osobiście dzowniłem i z ich mami rozmawiałem aby już dali spokój - wiecie ile trzeba mieć zaparcia w sobie, umiejętności dyplomatycznych aby po pierwsze w ogóle zadzwonić ??Następnie przekonaćc czyjąś mamę jako człowiek obcy z telefonyu że jej kochany syn nie do końca jest grzeczny questionmark.gif? )
Praca na forum to było siedzenie przez 12-16 h przy kompie. FOrum oparte na mechanizmach phpBB było niezwykle ubogie w swej funkcjonalności ...
Podjęto decyzję o powstaniu WORTALU. Opartego o EZ. I zrobiono to ... prosze mi powiedzieć ile osób obecnie na forum zna się na tyle dobrze aby wesprzeć działanie Wortalu od strony developerskiej ? Jasne można zarzucić ze wybór CMSa jest nieprawdiłowy ale już jest i trzeba działać. Powiem Wam tylko tyle że widzać zastój w Wortalu pod względem developerskim sam postanowiłem się go nauczyć. Wiedzę tę jest cięzko zdobyć i jest to czasochłonne. Wiedzę posiadam i rozwijam dzięki temu nie ma działów - co ostatnio na forum, phpClassess i innych pierdułek ... i wciąż to robię - a robiłem w czasie kiedy mentax nie był właścicielem php.pl

DeyV postawił phpedia.pl siedział rozwijał
FOrum oparte na PHPBB + do tego słaba maszyna spowodowało spowolnienie działania ...

Myślicie że skąd znalazł się sponsor na forum aby oddać hosting wraz ze wsparciem pod forum które obciążą i maszyne i łączę questionmark.gif?
Załatwił to DeyV nikt go o to nie prosił wpadł na pomysł i załatwił...

Mi powiększyła się rodzinka o kolejne dziecko zmieniłem prace i zrezygnowałem z Zarzadu na moje miejsce wskoczył seaquest pozniej odszedl scanner deyv seth dragossani wskoczyl tam sabistnik oraz inne osoby ...
podjeto decyzje o wyborach do zarzadu ...
wybory wygrali znane Was osoby niestety php.pl na tym przegrało ...
Bo nic sie nie działo zero działania a 1000000 pomysłów ...

Ja zostawiłem tutaj kawał życia to samo stało się u Deyva i scannera cierpiały przez to nasze aspiracje zawodowe i rodziny - bo to nie była zabawa w kotka i myszkę ....

powstał mentax z grupy przyjaciół nie wspolników a przyjacioł to jest wazne i to jest cos co bylo na poczatku dzialnia php.pl - byla tutaj przyjazn a nei pchanie sie z pomyslami wrzucanie do garnaka i czekanie niech sie cos ugotuje ...

to nie byl nasz pomysl aby postawic sie w chwili obecnej w roli zarzadu ...
poadlo pytanie co robimy z obecnym zarzadem bo ono juz nie istnieje ..
wtedy tez reszta ludzi majacych dostepo do forum zamknietego doszla do wniosku ze nie ma sensu robic zarzadu z ludzi trzecich neich to bedzie mentax przynajmniej bez owijania w bawelne bedzie wiadomo do kogo uderzyc z prosbami ...
My ani nie negowalismy tego pomyslu ani nie popieralsimy go bylismy neutralni ....

i teraz kiedy tak sie stalo ja czytak takie rzeczy to żałuje że mam ten kolorek jest tyle niewdzięczności w tym wszystkim, tyle braku zaufania i czystej zazdrosci (takie typowo polskie zachowanie) ...
My jako mentax mamy wazniejsze rzeczy niz zajmowanie sie odpowiedziami na takie plytkie pytania ktore sie tutaj pojawily ... mamy za duzo projektow na glowie i za duzo pracy na wakacjach.
Wlozylem tutaj serce pasje marzenia i czas - i nie chce byc z tego powodu obrzucany blotem traktuje php.pl jak swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej.

CO do wypowiedzi scannera jest ona niefortunna i wynika z wysokiego poziomu adrenaliny - proszę jej nie brac jako wykladni tego co się dzieje na codzień.
Swoją drogą przynam się że ja też klikam ale wtedy i tylko wtedy gdy coś mnie zainteresuje i nie prosze Was o klikanie bo takie pieniadze jakie daje addSense nie pokrywa nawet 1 roboczogodziny pracy dobrego programisty ...

Kwota uzyskana z reklam powieszonych od poczatku czerwca nie przekroczyla 100 PLN i jest niewiarygodnie wysoka zasadniczo nie wiem jak ją przenzczyć na ZUS dla pracownika na pensję a może na podatki ... a może na koszt wysyłki nagrody myszki questionmark.gif a może poprostu kupię coca cole ... co kolwiek zrobię tabela zysków i strat z php.pl jest niewiarygodnie jednostrona ....

to co jest na php.pl nadal jest spolecznosciowe i tego nikt nie zmieni ...

ostatnie zdanie ... zmienilismy cos co nie istanialo (stary zarzad) na coś co istnieje (mentax grupa przyjaciol znajacych siebie doskonale i wychowanych na php.pl) i dostajemy za to po palcach ... malo przyjane uczucie

Pozdrawiam
Itsme


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
LonelyKnight
post 6.07.2008, 12:46:49
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 240
Pomógł: 13
Dołączył: 1.06.2007
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Teraz żałuje, że w dużej mierze wywołałem tą rozmowę smile.gif Mam nadzieję, że nikt nie ma mi tego bardzo za złe winksmiley.jpg Historia php.pl było słabo znana, obecni członkowie zarządu już nie tak widoczni jak kiedyś, a przede wszystkim mniej znani, rozpoznawalni. Powyższy post mnie w zupełności uspokoił i teraz myślę, że zmiana zarządu to bardzo dobry pomysł.

Jeszcze raz sorry jeśli kogoś uraziłem.


--------------------
Good programming is 99% sweat and 1% coffee.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot...
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 6.07.2008, 15:34:45
Post #39





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




~LonelyKnight:

Żałować można tylko czegoś, czego się nie zrobiło i się przez to straciło.
Osobiście mam nadzieję, ze wiele wątpliwości zostało wyjaśnionych i że może w końcu coś się ruszy w samej społeczności.
A akurat Ty nikogo nie uraziłeś IMO.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 6.07.2008, 15:50:26
Post #40





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Prawda wygląda tak, że wybrany w zeszłym roku Zarząd wycofał się z 90% swoich obietnic. Miało powstać stowarzyszenie i uwerzcie - było blisko. Niestety, ~mike wycofał się z tego pomysłu, a potem już reszta nie miała takiego powera, żeby się tym zająć. Na przeszkodzie stała domena, a właściwie jej brak i nie mogliśmy realizować naszych planów. To, że php.pl jest w sieci, to wielki fart. Gdyby domeny nie udało się odzyskać, prawdopodobnie teraz bylibyśmy szczęśliwą społecznością phppolska.pl.
Zarząd nie pracował, o czym prawie wszyscy doskonale wiedzieli, a nawet komentowali, że przez 3 miesiące napisali 2 stronicowy roadmap... W końcu ktoś zadał to magiczne pytanie na poważnie - po cholerę nam taki Zarząd? Mike zrezygnował, Ludvik gdzieś przepadł bez wieści, Athlan też niewiele sie pokazywał (ale jednak coś działał). Sabistik i Ociu robili za moderatorów

Kiedy trawiliśmy propozycję Mentaxu, Oni odzyskali domenę. Tym samym odżyły nadzieje na poprawę sytuacji. Uwierzcie, że jeszcze wtedy nie było nic przesądzone.
Nie mogło być jednak dłużej tak, że nikt za nic nie odpowiada. Zarząd nie chciał, bo jakby chciał, to by coś zrobił. Zresztą, prawie nikt nie chciał za nic brać odpowiedzialności - jedynie chłopaki z Mentaxu. Wieć co powinniśmy zrobić? Nowe wybory? I kto by w nich brał udział? Zakładając nawet taką sytuacje, to nowe osoby nie miałyby zielonego pojęcia o tym, co trzeba zrobić dla php.pl. Ich wdrażanie to kolejne zmarnowane miesiące, po drodze pewnie by się zniechęcili.

Nie zgadzam sie z ~mikiem i innymi, którzy mówią, że informowanie społeczności to bardziej grzeczność niż obowiązek. Jasne, że niektóre rzeczy nie mogą być ujawniane, ale kwestie, które dotyczą ogólnego kierunku rozwoju - owszem. Każdy użytkownik forum (bo nie oszukujmy się, ale php.pl to głównie ta usługa) wnosi jakiś wkład. Nie można lekceważyć tej pracy i tych ludzi, bo nie jest prawdą, że jak nie ci, to inni. Nie, nie jesteśmy onetem, gdzie liczy się statystyka i można sobie target dobierać wg. potrzeb; "Tych olejemy, tysiąc odejdzie, ale zyskamy dwa tysiące innych". Jesteśmy społecznością wertykalną, może nie największą, ale najbardziej opiniotwórczą na polskiej scenie PHP. Programistów nie ma też aż tak wielu, żeby sobie kilka tysięcy "wymienić" i nie stracić na jakości, nie mówiąc już o reputacji.

Mając na uwadze powyższe,


Co do jednego zgoda - Zarząd był wybrany demokratycznie, więc postąpiliśmy odrobinkę nietaktownie nie informując Was wcześniej o planach jego usunięcia.
Nie zmienia to jednak wiele, bo poddanie pod Waszą rozwagę problemów zarządu, byłoby stratą czasu. Nie obrażajcie się, ale przechodzilibyśmy piekło różnych koncepcji. Każdy patrzyłby na kogoś innego i oczekiwał działań. Nikt, naprawdę nikt z Was nie podjąłby się założenia stowarzyszenia. Nie wyobrażam też sobie, aby jakaś inna firma mogła przejąć zarządzanie php.pl - lepiej wówczas by było, gdyby dalej było jak było smile.gif
Nie jest też tak, że Mantax.pl wywaliło stary zarząd, bo gdyby reszta ekipy tego nie chciała, to w odwecie mogliby jedynie DNS-y wywalić w kosmos, co byłoby... hmm... smile.gif
Jesteśmy, a przynajmniej ja tak uważam, Waszymi reprezentantami. To na Nas na co dzień spoczywają obowiązki, a wierzcie mi, bywają naprawdę ciężkie dni, gdy regularna praca leży odłogiem, bo coś trzeba ustalić, coś napisać, przemyśleć, komuś czegoś odmówić, komuś coś wytłumaczyć. Nie narzekam - jedynie przypominam.

Teraz z grubej rury,

Obrażasz się ~itsme, czujesz niedoceniony... no kurcze - przecież wiedziałeś, że tak będzie. Nie możesz mieć pretensji do ludzi o to, że nie znając Ciebie, scannera, czy DeyV'ego mają wątpliwości i zadają pytania. Wystarczy wyjaśnić a nie od razu EMOwać tongue.gif
Przydałaby się jakaś ładna historia php.pl, które już parę latek sobie liczy. To by wielu ludziom wiele wyjaśniło.

Na koniec,


Znam nieco planów na przyszłość i jeśli te plany zostaną zrealizowane, to php.pl odegra dużą rolę w społeczności programistów w Polsce, większą niż dotychczas.


Pozdrawiam


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 02:43