Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

12 Stron V  « < 8 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy serwis PHP.pl, Akcję wspiera Kei.pl
Athlan
post 4.09.2007, 17:25:01
Post #181





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odpowiedzi są rozstawine w losowym porządku. Nie zmienia to faktu, że można "kojarzyć" odpowiedzi.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 5.09.2007, 06:07:47
Post #182





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Kolo rozwiązuje sobie test i wsio 50 razy na dzień.
Ale jak? Przeciez jest blokada na 24 godziny, tak? No chyba ze mowisz ze zalozy 50 kont. No teoretycznie istnieje takie ryzyko. Ale czy warto nam sie martwic takimi łośkami co tak bedą robić? Ich sprawa że młotki a nie nasza winksmiley.jpg
Ale tak jak jest teraz tez nie jest dobrze, wyklucza z testów potencjalnych uczciwych klientow.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 5.09.2007, 14:21:55
Post #183





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Ale jak? Przeciez jest blokada na 24 godziny, tak? No chyba ze mowisz ze zalozy 50 kont. No teoretycznie istnieje takie ryzyko.

Mówiłem tutaj o przypadku, kiedy mielibysmy znieźć blokadę. Ale skoro tak... to też dobry pomysł. Jak masz więcej niż 10 postów - wynik będzie wyświetlony, ale popatrz też na taką stytuację:

Po co... jak ktoś, kto chce zostać anonimowy - pozostanie. Dajmy na to, założyłem sobie nowe konto, żeby "obadać" sobie pytania, jak mi pójdzie źle to moj nick nie bije siary. To też trzeba w tym momencie uwzględnić. Także banowanie po ilości postów (nie tylko wyników testu, ale i samiego podejścia do niego) jest słuszne. Chyba że inny pomysł banowania po IP i cookies, ale to jest prymitywne.

Test to delikatne narzędzie, więc umówmy się, że jest dostępny już dla zainteesowanych naszą społecznością lub problemami rozwiązywanymi na forum.

W tej całej dyskusji chodzi generalnie o to: Osoba może rozwiązać test JEDEN raz na dzień, niezależnie z jakich kont. Ma się jedno imię.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 6.09.2007, 11:18:58
Post #184





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




uważam, że nie potrzebnie przejmujesz się tym problemem.

Od tego, by weryfikować niepowtarzalność kont na forum są moderatorzy. To oni weryfikują numery ip użytkowników zakładających nowe konta, i szybko wyłapują sytuacje podejrzane. I tym samym dupplikaty kont to jeden z najlepszych sposobów na załapanie bana.
W większości wypadków wykrycie duplikatów jest bardzo łatwe. Resztę można uznać za nieuniknioną i się nią nie przejmować.

Tym bardziej, że:
- jest duże grono osób uczące się na forum, jednak nie piszące nowych postów (tj. umiejących korzystać z wyszukiwarki - nie chcielibyśmy przecież ich za to karać)
- testy są tylko dla własnej satysfakcji - nie ma więc sensu wprowadzać zabezpieczeń lepszych niż e-bay.
- w innych systemach tego typu na świecie w zupełności wystarcza podanie unikalnego adresu e-mail. Nie warto przesadzać z restrykcjami.


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 6.09.2007, 13:33:36
Post #185





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Od tego, by weryfikować niepowtarzalność kont na forum są moderatorzy. To oni weryfikują numery ip użytkowników (...)

Weryfikujemy? To znaczy - według Ciebie - siedzimy codziennie wieczorkiem i sprawdzamy, jakie IP ma nowy użytkownik i czy już takie IP jest w bazie? Nonsens...

Zabezpieczeń jest zbyt dużo. Dla mnie to jest głupota dzielić użytkowników na gorszych i lepszych, jak to wygląda teraz - ci co mogą rozwiązywać test i ci co nie mogą.
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 7.09.2007, 17:45:58
Post #186





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




tiraeth - ja teraz nie jestem moderatorem, ale pamiętam, że pierwszą rzeczą, jaką robiłem swego czasu, gdy widziałem jakiegoś podejrzanego usera, było sprawdzenie jego numeru IP. Jasne, że nie pozwoli to wyłapać userów bez postów, ale wystarczy do tego, by zabezpieczyć się przed tymi, którzy chcieli by sobie nabić szybko te 10 postów, by móc trafić na gorące listy.

A w 2 stronę- łatwo będzie też wyłapać ludzi, którzy mają jakimś dziwnym trafem "za dobre" wyniki.


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 7.09.2007, 19:41:17
Post #187





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@DeyV: Oczywiście, że "podejrzani" są sprawdzani od razu (np. konta invxa), ale nie jest to w 100% możliwe do wykrycia. Ale nie ma możliwości zweryfikować kont zakładanych specjalnie pod test - to jest niewykonalne.

Wracając do testu, chciałbym się w końcu dowiedzieć, jaka zapadła decyzja odnośnie zabezpieczeń? Czy poniższa propozycja zostanie wprowadzona?
1. Możliwość udziału w teście od 0 postów.
2. Tylko wyniki użytkowników, którzy mają ponad 10 postów są wliczane do rekordów.

Mam też taką propozycję, aby zrobić pulę np. 40-50 pytań przeznaczonych dla niezalogowanych lub użytkowników z ilością postów mniejszą niż 10, które nie byłyby dodane do puli "głównej" pytań. Dzięki temu każdy mógłby się pobawić testami i nie byłoby problemu z "wiarygodnością rekordów".
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 7.09.2007, 21:36:33
Post #188





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Mam też taką propozycję, aby zrobić pulę np. 40-50 pytań przeznaczonych dla niezalogowanych lub użytkowników z ilością postów mniejszą niż 10

Ok, ale sam sie tym zajmiesz tongue.gif (bedziesz odhaczał tongue.gif)

Poza tym pomysł super!


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
GrayHat
post 7.09.2007, 22:17:18
Post #189





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 566
Pomógł: 18
Dołączył: 23.08.2003
Skąd: Łomża

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zaczynacie kombinowac jak kon pod gore... taka prawda... zamiast wymyslac jakies zabezpieczenia zeby ktos sobie nie zalozyl dwoch kont lepiej wzieli byscie sie za cos bardziej sensownego...

ostatnie co pamietam z historii php.pl:

mial byc thot ktory udzwignie caly system i co?? i sie okazalo ze nie ma chetnych do pisania wiec postawiliscie "portal" na eZ... stworzyliscie kategorie i mysleliscie ze ludzie zaczna sami z siebie pisac artykuly, uzupelniac content... niewypal...
mialo byc stowarzyszenie (powmysl powstal dlatego zeby legalnie sprzedawac kubki i koszulki z logo php.pl..... - sorry mozna zamowic takie gifty na allegro bez zbednych formalnosci)
miala byc akademia php i co? kolejny temat wyciszony...
nawet domena php.pl nie jest osob ktore powinny nia zarzadzac tylko zewnetrznej firmy ktora rownie dobrze moze zrobic w kazdej chwili na niej strone ala torrent etc...


nie widzicie ze wszystko co sie dzieje z php.pl przez ostatnie 2-3 lata to same porazki? moze czas sie nad tym zastanowic... teraz mowimy: "o my bedziemy robic super portal" co do czego znowu powstanie strona oparta o eZ z layoutem ktorego tworca "wygra" ksiazke z heliona za 50zl... z pusta zawartoscia...

zastanowcie sie nad tym wszystkim.... panowie "zarzad"


--------------------
*Note: No animals were killed durning the construction of this post.
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 7.09.2007, 22:32:24
Post #190





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@GrayHat, niedlugo beda wybory, bede kandydowal rowniez ja. Mam pomysły, chłopaki tez maja, dobrze wybierzecie to php.pl bedzie sie rozwijalo w najlepszym kierunku.


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 7.09.2007, 22:43:34
Post #191





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
mial byc thot ktory udzwignie caly system i co??

Jakie znaczenie ma engine? Przecież nawet gdyby to był THOT, a sprawy toczyłyby się tak jak teraz (na EZ) się toczą, to też by to "umarło" wsio.

Cytat
mialo byc stowarzyszenie (powmysl powstal dlatego zeby legalnie sprzedawac kubki i koszulki z logo php.pl..... - sorry mozna zamowic takie gifty na allegro bez zbednych formalnosci)

Formalności związane ze Stowarzyszeniem nie są takie proste. Jeśli ktoś miałby "bez formalności" sprzedawać gifty na allegro, to kto to miałby robić i do kogo należały by pieniądze z marży?

Cytat
miala byc akademia php i co? kolejny temat wyciszony...

Ja za Akademię nie odpowiadałem, ale pamiętam, że chyba nie było chętnych do jej prowadzenia.

Cytat
nawet domena php.pl nie jest osob ktore powinny nia zarzadzac tylko zewnetrznej firmy ktora rownie dobrze moze zrobic w kazdej chwili na niej strone ala torrent etc...

Damy Ci 100 złotych jak przeniesiesz koncesje domeny z newcomo na kogoś z zarządu. A tak na poważnie, były już pytania o "przekazanie" nam domeny, chyba sam widzisz jak się skończyły.

A teraz Athlan:
Cytat
@GrayHat, niedlugo beda wybory, bede kandydowal rowniez ja. Mam pomysły, (...)

Hmm... kiełbasa przedwyborcza.
Go to the top of the page
+Quote Post
eai
post 8.09.2007, 01:25:44
Post #192





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 367
Pomógł: 10
Dołączył: 20.05.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie czytałem wątku od początku ale rozwiązując test bardzo łatwo go oszukać, dzięki http://chrispederick.com/work/web-developer/ wystarczy na przemian włączać / wyłączać JS i test można sobie spokojnie rozwiązać... coś było o Flashu? Czy zamierzacie test oprzeć o Flash? Nie wiem jak wygląda to od środka, ale powinno się trzymać czas startu w sesji a przy końcu testu sprawdzać czy czas jest prawidłowy.... ale to chyba napewno wiecie :-) Piszę dla pewności tongue.gif

Powodzenia smile.gif

Ten post edytował eai 8.09.2007, 01:28:34
Go to the top of the page
+Quote Post
zoozool
post 8.09.2007, 08:32:28
Post #193





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 0
Dołączył: 17.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


nie rozumiem tylko blokady 10 postów smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
GrayHat
post 8.09.2007, 10:14:19
Post #194





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 566
Pomógł: 18
Dołączył: 23.08.2003
Skąd: Łomża

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(tiraeth @ 7.09.2007, 23:43:34 ) *
Jakie znaczenie ma engine? Przecież nawet gdyby to był THOT, a sprawy toczyłyby się tak jak teraz (na EZ) się toczą, to też by to "umarło" wsio.


Znaczenia nie ma zadnego ale bylo tlumaczenie ze jak bedzie thot to "swiat bedzie lepszy" wiec nawiazalem do tego winksmiley.jpg


--------------------
*Note: No animals were killed durning the construction of this post.
Go to the top of the page
+Quote Post
Sedziwoj
post 8.09.2007, 10:19:28
Post #195





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie myślałem o tym wyłączaniu JS, ale i tak mi się ta forma nie podoba, nie ma się czasu na przyjrzeniu pytania, bo błędnej odpowiedzi, a czasem to siedzi jeszcze w myślach.
Przechodzenie na kolejne strony=pytania, i po czasie serwerowym było by rozwiązaniom, a licznik w JS byłby dalej, tylko że dla informowania użytkownika.

EDIT:
Nie wpadłem na sposób oszukania, bo nie szukałem, po co....

Ten post edytował Sedziwoj 8.09.2007, 10:20:45


--------------------
Algorytmy w PHP, czy ktoś o tym słyszał?
Dlaczego tak mało kobiet programuje? ponieważ nie zajmują się głupotami.
Go to the top of the page
+Quote Post
Joachim Peters
post 8.09.2007, 16:29:31
Post #196





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 196
Pomógł: 2
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zrobicie coś z tym co pisałem, bo już kolejny raz widzę, napis, że żądanie zostało przerwane, bo upłynął czas oczekiwania. Co to za test, który się rozjeżdża koło 9 pytania ;]
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 8.09.2007, 16:40:08
Post #197





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Co to za test, który się rozjeżdża koło 9 pytania ;]


Mmmm... może inaczej... "co to za Twój net, który rozjeżdża się przy tak małym rqueście" smile.gif

Nic nie możemy na to poradzić smile.gif


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post
ARJ
post 8.09.2007, 17:10:01
Post #198





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 453
Pomógł: 22
Dołączył: 20.09.2004
Skąd: Kraków - NH -

Ostrzeżenie: (0%)
-----


popieram pomysł @DayV`a. jak ktoś ma poniżej 10 postów może brać udział w teście ale nie jest zapisywany na liście. teraz każdy chce mieć 10 postów.
co to jest za spam:
http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...st&p=394330
http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...st&p=394165


--------------------
Warsztat: Windows 7 Pro 64bit | Apache 2.2 | PHP 5.2 | MySQL 5.0 | PHPmyadmin 2.6.4
Go to the top of the page
+Quote Post
Cosi*
post 11.09.2007, 12:20:58
Post #199





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 51
Pomógł: 0
Dołączył: 9.07.2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiem czy to tu zgłaszać, czy nie tu, ale odnośnik "Strona główna" w prawym menu jest błędny - zawsze wskazuje na bieżącą stronę.
Pozdrawiam i gratuluję dobrej roboty smile.gif


--------------------
http://cosi.com.pl
<? $kate or die ?>
Go to the top of the page
+Quote Post
Athlan
post 11.09.2007, 14:45:25
Post #200





Grupa: Developerzy
Postów: 823
Pomógł: 12
Dołączył: 18.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Cosi*, dzieki... poprawione, posta przekreślam


--------------------
Portfolio: Vgroup.pl | athlan.pl | Test.php.pl - sprawdź się z wiedzy o PHP i ułóż własne pytania!
Pomogłem? Kliknij pod postem.
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Stron V  « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 14:21