Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowy serwis PHP.pl
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Test
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Sabistik
Dla wszystkich użytkowników naszego wortalu przygotowaliśmy nowy serwis.
Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie programowania PHP oraz zdobyć punkty, które pozwolą na uplasowanie się w naszym rankingu.

Pytania będą losowane z puli jaką będziemy dysponować. Niestety sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić ich wystarczająco dużo, dlatego prosimy Was o pomoc.
Masz ciekawy pomysł? Wiesz co może sprawić trudność innym użytkownikom? Zgłoś swoje pytanie!

To nie wszystko. Wraz z firmą Kei.pl przygotowaliśmy 50 darmowych domen (.pl oraz .com.pl) dla osób, które zgłoszą najciekawsze pytania. Wystarczy chwila czasu aby zdobyć swój wymarzony adres.

Na składanie pytań macie czas do 22 lipca. Jeśli pytanie nam się spodoba poinformujemy Was w jaki sposób możecie zarejestrować swoją domenę.

Adres nowego serwisu to Test.php.pl. Do zalogowania wymagane są dane z forum, a sam formularz zgłoszeniowy dostępny jest na http://test.php.pl/zaproponuj

Realizatorem projektu jest Athlan.
Athlan
Przypominam, że wstępnie planujemy 200 pytań w puli, które będą losowo wybierane z losowo ułożonymi odpowiedziami, także szykuje się niezła zabawa...

Test będziecie mogli rozwiązywać raz na tydzień (limit do ustalenia z zarządem). Lista z najlepszymi wynikami będzie wyświetlona w prawym menu, także najlepsi otrzymają miano "kozaka w php".

-- EDIT --

Już pojawiło się parę "perfidnych", a raczej retorycznych pytań. Test ma być naprawdę podchwytliwy, a odpowiedź na pytanie powinna być zastanawiająca. Pytania, na które odpowiedź jest oczywista będą usuwane. Pojawiło się też trochę pytań bez odpowiedzi, proszę je uzupełniać, bo nie naszym zadaniem jest wymyślanie odpowiedzi smile.gif Jeżeli chcecie mieć okazję wybrać swoją domenę .pl, musicie ułożyć naprawdę dobre pytanie smile.gif

Sprawdź się! Być może Ty ułożysz jedno z 50 superpytań!
Seth
Czy dalo by sie zamienic tego inputa na wiekszy textarea ? winksmiley.jpg
Athlan
Cytat
Czy dalo by sie zamienic tego inputa na wiekszy textarea ? winksmiley.jpg

Dziś około północy zostanie to zrobione, a kod pomiędzy <?php, <?, <?= i ?> zostanie zamieniony na code php smile.gif

-- EDIT --

Dodane zostały featury.

Na pytanie macie textarea, kod php wklejacie między <?php, <? lub <?=, a ?>. Automatycznie zamieni sie to na listing! Dodatkowo ostatnio zaakceptowane pytania (przez kogo) oraz ranking autorów pytań smile.gif To powinno być motywacją smile.gif

Pozdro!
kwiateusz
przydałby sie jeszcze checkbox zapamietaj... bo nie chce mi sie za każdym razem logowac
starach
Moje ostatnie 3 lub 4 pytania zostały odrzucone nie wiem dlaczego i bardzo chętnie bym się dowiedział.
Jest na razi 27 pytań zatwierdzonych planowo do testu ma być 200 w takim tempie zbieranie ich potrwa jeszcze z półtora miesiąca, jak nie więcej.
Weźmy przykładowo że 40 osób wymyśli pytanie dotyczące funkcji isset() ( niemożliwe ? sądzę jednak że możliwe ),
20 osób z tych 40 odpuści dalsze próby bo ich pytania odpadły i nie wiedzą nawet dlaczego.
Rozwiązaniem tego stanu rzeczy mogło by być wprowadzenie systemu powiadomień, dotyczących stanu pytania. Czy zostało przyjęte, a jeśli odrzucone to dlaczego ? Inną metodą mogło by być zrobienie spisu działów z podręcznika php.net z których zostały już przyjęte pytania i ile ich jest. Dało by to wskazówki osobom wymyślającym kolejne pytania.
Cysiaczek
Też bym chciał wiedzieć, czy jedno z moich pytań zostało zatwierdzone ; ]
Widzę Athlan, że jednak skapitulowałeś z tym textarea...jestem proprokiem : >

Pozdrawiam.
seaquest
Napiszę tylko:
- pytania do których nie było podanych odpowiedzi
- pytania zbyt proste wg nas
- pytania sformułowane niezrozumiale

Zostały odrzucone.
Oczywiście to nie wszystkie przypadki, ale większość pytań odpada z w/w powodów.
Athlan
Cytat
Rozwiązaniem tego stanu rzeczy mogło by być wprowadzenie systemu powiadomień, dotyczących stanu pytania.

Zobaczy się... ja jestem za, muszę pogadać z górą, żeby do API dodali mi Wasze emaile.

Cytat
Oczywiście to nie wszystkie przypadki, ale większość pytań odpada z w/w powodów.

Dodamy do wyboru z selecta najczęstsze powody, ale i tak trzeba zrobić customizacje. Na priv obgadamy to API ;]

Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś będzie to gotowe smile.gif pozdro
koodlaty
Pytania mają dotyczyć "sztywno" PHP, czy ogólnie developerki o php opratej - java script, xml, sql i bazy danych...?
Athlan
Cytat
Pytania mają dotyczyć "sztywno" PHP, czy ogólnie developerki o php opratej - java script, xml, sql i bazy danych...?

Najlepiej tylko php i mniej pytań serwerowych chłopaki smile.gif

Fajne są pytania z listingami i podchwytliwym kodem, typu brak break w switch()'u i każdy case sie wykonuje. Tutaj muszę pochwalić parę osób.

--- EDIT ---

Dla developerów: w panelu admina pojawiła się opcja "wystaw pytanie do dyskusji", pytania takie są wyświetlane na samej górze listy podświetlone na pomarańczowo.

Dla użytkowników: Wy możecie patrzeć nad iloma pytaniami się zastanawiamy. Warunek flagi pytania na "do dyskusji"

1. Pytanie jest skomplikowane
2. Pytanie nie dotyczy bezpośrednio PHP, ale jest dobre
3. Szczerze powiedziawszy sami nie możemy sprawdzić poprawności odpowiedzi (osoba która sprawdzała, nie cały zespół)
4. Pytanie jest zbyt długie, lub jest wiele odpowiedzi. Należy je przeredagować, bo intencja jest dobra
kwiateusz
a doczekam sie checkboxa zapamiętaj logowanie? ew żeby nie uzupełniało tych pół do logowania tekstem? bo firefox nie zapamiętuje tam hasła, a wpisywać za każdym razem mi sie nie chce...
Athlan
Dziś serwis był niedostępny przez jakiś czas. Wynikało to z przebudowy bazy danych i sposobu przechowywania informacji o Was w związku z dodaniem ogromnej funkcjonalności o którą tak bardzo prosiliście smile.gif Powiadomienia email. Od teraz będziecie informowani o wszystkich akcjach, które dzieją się w panelu administracyjnym z Waszym pytaniem.

Cytat
a doczekam sie checkboxa zapamiętaj logowanie? ew żeby nie uzupełniało tych pół do logowania tekstem? bo firefox nie zapamiętuje tam hasła, a wpisywać za każdym razem mi sie nie chce...

Ja u siebie dałem zapamiętywanie haseł i klikam tylko enter i jestem smile.gif nie wiem w czym problem, ale pomyśle... zobaczy sie snitch.gif
hwao
A ja mam pytanie z innej beczki, te domeny to jaki będą mieć status? Kto będzie ich właścicielem, na jaki czas opłacone będą, bo mniemam że nie dożywotnie.. ile będzie kosztować przedłużenie i po jakim czasie?
Bastion
Dobre pytanie, teraz domenę PL w promocji można dostać za 1PLN. Jeśli nagrodą jest taka właśnie domena, która za rok trzeba będzie samemu przedłużyć za ~100PLN to nie warto się wysilać z tymi pytaniami. Ważna kwestią też jest to na co zwrócił uwagę hwao : kto faktycznie będzie właścicielem tej domeny. Bo generalnie w dzisiejszych czasach swój wymarzony adres można dostać już za grosze + być jej faktycznym właścicielem + wybrać dowolnego rejestratora + wybrać dowolne miejsce parkowania domeny. Jakie są więc atuty tych domen konkursowych, których nie można osiągnąć samemu ?
phpion
Hmmm tak sobie myślę: w jakiej formie prezentowane będą pytania? Obawiam się, że w formie zwykłego tekstu więc nie będzie problemu z Ctrl+C Ctrl+V i przetestowaniem kodu u siebie. Większym utrudnieniem byłoby wyświetlenie kodu jako obrazka ale wtedy warto by było liczyć czas w jakim zostają udzielone odpowiedzi, bo co wytrwalsi będą przepisywać kod z obrazka. Mam dziwne wrażenie, że zdecydowana większość odpowiedzi będzie poprawna smile.gif tylko czy udzielane będą we właściwy sposób?...

PS: co do nagród: kurcze, znow wyłazi polska mentalność: ktoś chce coś dać za darmo, a wy i tak wybrzydzacie tongue.gif
Bastion
E tam mentalność. Tylko co to za nagroda za 1 PLN? Która za rok może pociągnąć większe koszta utrzymania. Stąd te pytania. Bo jeśli chociaż na 2 lata - to już jest coś ciekawego. W innym wypadku, z mojego punktu widzenia , *taka jałmużna o wartości 1PLN* jest śmieszna.
Sabistik
Cytat(hwao @ 17.07.2007, 07:38:54 ) *
A ja mam pytanie z innej beczki, te domeny to jaki będą mieć status? Kto będzie ich właścicielem, na jaki czas opłacone będą, bo mniemam że nie dożywotnie.. ile będzie kosztować przedłużenie i po jakim czasie?



Domena będzie zarejestrowana na dane jakie podacie. Czas rejestracji - 1 rok. Przedłużenie oraz inne informacje na stronie Kei.pl
Bastion
Cytat
Czas rejestracji - 1 rok. Przedłużenie oraz inne informacje na stronie Kei.pl


W takim razie można zrobić to samemu w dużo lepszych firmach hostingowych, chociażby ovh.pl - 19,99.
W kei.pl - 30 zloty pierwszy rok / 100 kazdy kolejny.

Zastanawiam się czy to rzeczywiscie nagroda, czy pozyskanie potencjalnych klientów dla kei.pl

IMHO - lepszą nagrodą byłaby sub-domena w php.pl - lub najzwyklejsza koszulka smile.gif
hwao
Cytat(phpion.com @ 17.07.2007, 09:49:08 ) *
PS: co do nagród: kurcze, znow wyłazi polska mentalność: ktoś chce coś dać za darmo, a wy i tak wybrzydzacie tongue.gif


Wiesz, 'za darmo' ale lepiej wiedzieć jakie to 'za darmo' jest naprawdę smile.gif
nospor
Oj, czy wy naprawde w pierwszym poście nie widzicie tej małej, bardzo małej gwiazdki a przy niej drobnym, bardzo drobnym druczkiem napisane jak to jest z tym "za darmo"?
winksmiley.jpg
hwao
Dobra koniec tematu 'za darmo' informacje jakie chciałem żeby się pojawiły w temacie, zostały udzielone smile.gif
Tomplus
Ja mam problem z zalogowaniem się do nowego serwisu,

Cytat
Logowanie na Test PHP.pl zostało zintegrowane z Forum PHP.pl, więc po prostu zaloguj się swoimi danymi z forum. Jeżeli nie masz konta na Forum PHP.pl, to możesz je założyć tutaj.


Loguje się z tymi samymi danymi co TUTAJ na forum i wysakuje mi niepoprawne hasło.


Specjalnie logowałem się jeszcze raz tutaj na forum czy na pewno podaje tam poprawne dane. Wszystko się zgadza.


Więc może problem tkwi w moim loginie i poprostu ten + jest usuwany w skrypcie logowania w test.php.pl ?
maxbog
Ej, dzieją się jakieś jaja. Wysłałem pytanie, zostało zaakceptowane, ale też totalnie zmienione, zupełnie straciło początkowy sens (praktycznie nie ma związku z oryginałem, oprócz wyglądu kodu) i stało się trywialne. To jakaś moderacja? Pytania mają być trywialne? O co tu chodzi? Może to wszystko jest ustawione winksmiley.jpg?
Athlan
@maxbog, niektóre pytania moderujemy i przekształcamy CAŁKOWICIE ze względu na to, że ktoś przed Tobą zadał takie samo lub prawie identyczne. Chcemy, aby każde pytanie było oryginalne z niewielką różnicą. W Twoim przypadku różnica pojawiła się nie tylko w treści pytania, ale również w jego odpowiedziach, które nie są wysyłane na emaila. Może na tej podstawie oceniłeś je jako trywialne, ale nie jest ono bardziej trywialne od poprzedniego smile.gif
miki92
a co mysleliscie o moim pytaniu? przyszedl mail ze zakceptowane ale na stronie nie ma tego
Athlan
Cytat
przyszedl mail ze zakceptowane ale na stronie nie ma tego

Na stronie są ostatnio zaakceptowane pytania przy czym akceptujemy ich masę... nie musi być "ostatnio". Datę akceptacji oznacza data dodania pytania.
php programmer
Być może już to jest...
ale myśle, że jak będzie losować w teście pytania,
to żeby nie losował tych pytań, które użytkownik
sam wymyślił.
Sedziwoj
Cytat(php programmer @ 19.07.2007, 08:35:36 ) *
Być może już to jest...
ale myśle, że jak będzie losować w teście pytania,
to żeby nie losował tych pytań, które użytkownik
sam wymyślił.

A to dlaczego? Te pytania są tak samo trudne jak i reszta, nie ważne że zna odpowiedź.

Mnie tylko zastanawia czy nie można było zrobić, poglądu dodanych przez siebie zadań.
Czy nawet wszystkich już dodanych... ale w sumie to nie, bo by się znaleźli tacy co by to wykorzystali.
skowron-line
akceptacja pytania przychodzi na maila a co jesli pytanie zostaje odrzucone?? tez przychodzi mail??

dodalem wczoraj pytanie ale niewiem co i jak z nim jest
Sedziwoj
Dlatego proponował bym widok swoich pytań i ich status, "Czeka na sprawdzenie" "Dodane" "Odrzucone"...
Skoro dodajecie z modyfikacjami to, to też powinno być zaznaczone, jak odrzucane podać jedną z przyczyn, tych najczęstszych wystarczy.
Athlan
Cytat
akceptacja pytania przychodzi na maila a co jesli pytanie zostaje odrzucone?? tez przychodzi mail??

Tak, przychodzi.
Cytat
dodalem wczoraj pytanie ale niewiem co i jak z nim jest

Widocznie je ominąłem, ale na pewno do niego wrócimy, bo świeci się na czerwono smile.gif
Cytat
Dlatego proponował bym widok swoich pytań i ich status, "Czeka na sprawdzenie" "Dodane" "Odrzucone"

Statusy dostajecie w mailach
Cytat
Skoro dodajecie z modyfikacjami to, to też powinno być zaznaczone, jak odrzucane podać jedną z przyczyn, tych najczęstszych wystarczy

Jak dodajemy z modyfikacjami to widzicie treść pytania, odpowiedzi nie, ale tam jest mało zmian, najczęściej poprawiamy literówki albo dodajmy jeszcze jedną podchwytliwą. Co do odrzucania. Mamy listę najczęstrzych przyczyn z możliwością customizacji powodu odrzucenia.

Pozdro smile.gif
Sedziwoj
Cytat(Athlan @ 19.07.2007, 14:03:30 ) *
Statusy dostajecie w mailach

Wiesz ale chyba łatwiej jest patrzeć na serwisie, bo by było wszystko w jednym miejscu, a nie przebijać się przez stosy mail'i
Cytat
Jak dodajemy z modyfikacjami to widzicie treść pytania, odpowiedzi nie, ale tam jest mało zmian, najczęściej poprawiamy literówki albo dodajmy jeszcze jedną podchwytliwą. Co do odrzucania. Mamy listę najczęstszych przyczyn z możliwością customizacji powodu odrzucenia.

Mimo wszystko jestem aby zrobić podgląd na stronie i tam to umieszczać, jednak wygodniej jak jest w jednym miejscu.
Athlan
Cytat
Mimo wszystko jestem aby zrobić podgląd na stronie i tam to umieszczać, jednak wygodniej jak jest w jednym miejscu.

Ok, będzie możliwość wyświetlenia pytań ze statusami, jednakże bez możliwości edycji, nawet przed wglądem administracji.

Dlaczego protestowałem? Otóż zmieniamy niektóre odpowiedzi, przekładamy sens na "trudniejszy", ale czasem na "łatwiejszy". Znów dostane stos privów z pytaniem "A dlaczego"... moja odpowiedź jest prosta: BO TAK! Nie widzicie wszystkich pytań, więc nie macie odniesienia w stosunku do całej ich puli. Część korespondencji była oczywiście słuszna.

Ok, niebawem możecie się spodziewać nowej funkcjonalności. Muszę tylko przejść na swój komputer smile.gif

Cytat
Czy nawet wszystkich już dodanych...

Odpada
Sedziwoj
Cytat(Athlan @ 19.07.2007, 18:39:36 ) *
Ok, będzie możliwość wyświetlenia pytań ze statusami, jednakże bez możliwości edycji, nawet przed wglądem administracji.

Dla mnie że bez możliwości edycji było domyślne, chodziło tylko o wyświetlanie statusów
Cytat
Dlaczego protestowałem? Otóż zmieniamy niektóre odpowiedzi, przekładamy sens na "trudniejszy", ale czasem na "łatwiejszy". Znów dostane stos privów z pytaniem "A dlaczego"... moja odpowiedź jest prosta: BO TAK! Nie widzicie wszystkich pytań, więc nie macie odniesienia w stosunku do całej ich puli. Część korespondencji była oczywiście słuszna.

Ludzie będą pisać nie ważne co się będzie robić, oni tak już mają.
Cytat
Ok, niebawem możecie się spodziewać nowej funkcjonalności. Muszę tylko przejść na swój komputer smile.gif

Dzięki
Cytat
Odpada

Sam przecież napisałem, że bez sensu, nawet podałem argumenty czemu.
Po porostu pisałem to co myślałem, a mam tak że szukam często słabych stron tego co mówię.
Athlan
Nowa funkcjonalność została dodana pod linkiem
http://test.php.pl/moje/
w zakładce "Podgląd moich dodanych pytań"
Sedziwoj
Cytat(Athlan @ 19.07.2007, 22:13:20 ) *
Nowa funkcjonalność została dodana pod linkiem
http://test.php.pl/moje/
w zakładce "Podgląd moich dodanych pytań"


O i jak fajnie smile.gif

Przy jednym moim pytaniu pojawił się problem, bo PHP powinien wywalić błąd a milczał... oczywiście wyświetlanie błędów było włączone... no cóż dałem inną odpowiedź niż wyświetli błąd.

Mam pytanie czy było określone w jakim środowisku mają być uruchamiane przykłady?
Chodzi mi o to aby zaznaczyć, że na najnowsze... no chyba że nie musi.
Athlan
Cytat
Mam pytanie czy było określone w jakim środowisku mają być uruchamiane przykłady?
Chodzi mi o to aby zaznaczyć, że na najnowsze... no chyba że nie musi.

Hah... właśnie tu jest haczyk winksmiley.jpg Niektóre pytania mają odpowiedź "zależy od wersji php" albo systemu operacyjnego smile.gif
Sedziwoj
Cytat(Athlan @ 20.07.2007, 00:38:10 ) *
Hah... właśnie tu jest haczyk winksmiley.jpg Niektóre pytania mają odpowiedź "zależy od wersji php" albo systemu operacyjnego smile.gif


Nie pomyślałem o takich biggrin.gif
Ja jeszcze coś z obiektowości dodam... ale muszę najpierw wymyślić jakieś ciekawe.
Zimon
Cytat
Aby rozpocząć rozwiązywanie testu, musisz być zalogowany! Możesz to zrobić używając formularza po prawej stronie, login i hasło jest takie samo jak na forum i w całym wortalu php.pl. Jeżeli nie masz konta, możesz je założyć, możliwe jest również szybkie przypomnienie hasła.

taki komunikat mi się wyświetla mimo iż na forum i w wortalu jesem zalogowany
A korzystanie z formularza logującego na test.php.pl nie przynośi żadnego skutku
Sedziwoj
Cytat(Athlan @ 20.07.2007, 08:43:40 ) *
Ale już nie dawajcie listingów bo zaraz to zablokuje. ~90% pytań ma listing.


A skąd mam wiedzieć ile ma.
Do tego to dotyczy języka programowania, więc raczej nie dużo będzie pytań bez kodu.
Do tego to co dodałem można by było słownie napisać, tylko jaki jest sens, kod jest bardziej czytelny (a i tak niektórzy będą mieć problemy biggrin.gif).
skowron-line
a czy jak beda wyswietlane pytania w tesice to bedzie podpis kto nadeslal pytanie?questionmark.gif
Sedziwoj
Nie wiem czemu ale dla mnie oczywiste jest, że tak.
Ale może ta oczywistość nie jest oczywista?

I tak jak w pewnym innym systemie, możliwość dodania komentarza, czy to samego pytania, poprawy, czy odpowiedzi.
Athlan
Cytat
a czy jak beda wyswietlane pytania w tesice to bedzie podpis kto nadeslal pytanie?questionmark.gif

odpowiedzial kolega:
Cytat
oczywiste jest, że tak

wraz z linkiem do profilu na forum
szawel
do kiedy zamierzacie zweryfikowac wszystkie pytania?? bo dodawanie pytan konczy sie w niedziele z tego co zrozumialem??
Athlan
Cytat
do kiedy zamierzacie zweryfikować wszystkie pytania

zobaczy się jak będziemy z czasem smile.gif Każdy ma swoje życie, swoje projekty, swoją pracę i zlecenia. Odrobinkę wyrozumiałości, ale przewidujemy niedługi termin smile.gif
lesze.k
Witam

Szkoda, że nie ma możliwości modyfikacji wrzuconego i nie zaakceptowanego pytania. Jakoś mi się z rozpędu zła odpowiedź wybrała winksmiley.jpg
koodlaty
W wykazie "moje pytania" są paskudne babole... Brak odpowiedzi, brak zaznaczenia poprawnej odpowiedzi, zserializowana tablica zamiast odpowiedzi - takie tam smile.gif
Athlan
Cytat
W wykazie "moje pytania" są paskudne babole... Brak odpowiedzi, brak zaznaczenia poprawnej odpowiedzi, zserializowana tablica zamiast odpowiedzi - takie tam

To chyba "stare" pytania. Teraz nie są serializowane snitch.gif
Sokal
Hmm... kiedy będzie można test rozwiązać?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.