Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Formatowanie Dysku
KrzysiekKCN
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 148
Pomógł: 2
Dołączył: 4.08.2009
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Ostatnio zostałem poproszony o sfromatowanie dysku oraz wgranie nowego systemu ponieważ na tamtym komputerze to graniczy z cudem (wszystko się tnie).
Ale gdy podłączyłem ten dysk u siebie wyskoczyło mi coś że nie mam ramów: DDR SDRAM, takie właśnie ramy posiada kolega. Ja mam DDR1 czy da się to jakoś zrobić? Może podczepić 2 dyski jednocześnie? Tylko jak to się robi?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
KrzysiekKCN
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 148
Pomógł: 2
Dołączył: 4.08.2009
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Rozwiązałem problem. Dokładnie tak jak wyżej podłączyłem dwa dyski do jednej taśmy, jeden na master a drugi (ten do sformatowania) na slave.
Później włożyłem płytkę XP i zainstalowałem ten system do momentu aż pyta o kod czyli prawie cały system Windows. Później wystarczyło kliknąć F3 by wyłączyć komputer i już u właściciela dysku go podłączyć i włożyć tą samą płytę. Jeżeli wszystko wam poszło dobrze instalacja powinna odtworzyć się od momentu wpisywania kodu.

A i na początku trzeba wybrać partycję na którą wrzucicie windowsa. Szybciej jest skasować partycję klawiszem D potem L a później ją stworzyć klawiszem C niż formatować. Formatowanie zajęło około 20 min. a usuwanie dysku dosłownie kilka sekund.

To wyżej dodałem żeby uzupełnić wiedzę osobą takim jak ja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Pierwszy raz w życiu takie coś robiłem. Dzięki za pomoc. I Come do następnego mojego tematu bo popsułem napęd CD/DVD.

(IMG:style_emoticons/default/offtopic.gif) (IMG:style_emoticons/default/offtopic.gif) (IMG:style_emoticons/default/offtopic.gif) (IMG:style_emoticons/default/offtopic.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 7.10.2025 - 08:26