Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [php][mysql] Pierwsza większa liczba
Lombi
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 237
Pomógł: 11
Dołączył: 12.04.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie;

Mam takie problem:
w bazie mam kolumne KOLEJNOSC a w mniej poszczegolne rekordy w postaci liczb. Liczby ulozone są w sposób rosnacy ale nie sa to liczby kolejne np w jednym rekordzie mam 10 a w nastepnym 16.
Moje pytanko:
Da się wyszukać pierwsza wiekszą liczbe od tej na ktorej sie wlaśnie znajduje?
Cały problem polega na tym że jak chce zamienić wartosć dwoch rekordow ktore sa pokolei tzn np. 10 i 11 to wszystko jes w porzadku ale jak chce tym samym sposobem zamiecic 10 i 16 to musze czynnosc wykonac 6 razy bo moj skrypt wyszukuje aktualnie o jedna wieksza niz aktualnie pobral a chce zeby szukal pierwsza wieksza od tej ktora pobral.

Mam nadzieje że nei zagmatwalem tego bardzo (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 2)
nospor
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 557
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




  1. SELECT KOLEJNOSC FROM tabela WHERE KOLEJNOSC>danaliczbanaktorejsieznajdujesz ORDER BY KOLEJNOSC ASC LIMIT 1

Oto chodzi?
Go to the top of the page
+Quote Post
Lombi
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 237
Pomógł: 11
Dołączył: 12.04.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dokladnie (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Dzięki Nospor (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/exclamation.gif) !
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 24.08.2025 - 22:19