Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [design] internetowy organizer
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Speedy
Hej.

Jestem w trakcie przygotowywania skromnego internetowego organizera dla małej firmy. Wprawdzie po zakończeniu projektu będzie to oglądać na początku zaledwie kilka osób, ale zapewne większość z Was wie, że każda praca powinna mieć ręce i nogi winksmiley.jpg.

Proszę o ocenę wstępnej wersji designu smile.gif. W trakcie pracy będę jeszcze dopracowywał poszczególne elementy różnych widoków, ale póki co zależy mi na Waszej ocenie ogólnego zarysu.

sznajder
Calosc ladna i schudna. Jedynie te tabelki w tresci jakos nie pasuja. Sprobuj to zmienic na jakas liste albo cos bez tego obramowania smile.gif
Speedy
Rzeczywiście uwaga chyba jest słuszna.
Zmieniłem nieco te tabelki. Może teraz będzie lepiej? smile.gif

K4mil94
Teraz to wygląda ładnie i przejrzyście winksmiley.jpg
tommy4
No jest jazzy. Może jedynie bym logo odsunął trochę od lewej
Speedy
Ok. Wyrównałem z pierwszą ikonką w menu.

TroYan
bardzo mi się podoba ta druga wersja. tylko tło średnio mi pasuje do koloru organizera. ale ogólnie efekt bardzo bardz ;-)
sowi
a ja bym jeszcze popracowal odrobinke nad css lewej listy menu - marginy mozna odrobinke zmniejszyc i jakos moze odleglosci pomiedzy liniami? reszta super. Czytelnie i schlunie
Insert
Witaj.
Tylko, czy logo wraz z ikonkami jest Twojego autorstwa? W szczególności pytam o logo, ale ikonki także mnie interesują... Czy nie ma ich już przypadkiem jakaś aplikacja, niekoniecznie webowa? smile.gif Zmień je - przynajmniej na jakieś nie-łamiące-prawa, jeśli nie potrafiłbyś zaprojektować własnych (co rozumiem, ja też nie jestem grafikiem). I jeszcze dobra rada na lata - nigdy niczego nie kopiuj od Microsoftu! Nie warto...

Tło nie bardzo mi się podoba, jak dla mnie jest za bardzo krzykliwe, rzucające się w oczy... Mogłoby być narysowane jakby przez mgłę, efekt rozmycia, co od pierwszej chwili skupiłoby uwagę użytkownika na contencie, nie zaś od drugiej.

Zestaw kolorów jest nie dla mnie, ale poza tym to cóż mogę powiedzieć, ok. smile.gif Widać, że nie jesteś już początkujący, bo wiesz co to jest gradient i jak się go używa. Poza tym używasz kontrastujących się barw i Verdany. Layout dzisiejszy. Byle by tylko kod nie wyglądał jak z przed 5 lat. Pozdrawiam smile.gif
Speedy
Dzięki za uwagi. Postaram się je uwzględnić winksmiley.jpg. Jestem grafikiem-amatorem i zajmuję się tego typu sprawami tylko w obrębie aplikacji webowych. Wszystkie ikonki pochodzą z darmowych zestawów ikonek ogólnodostępnych w internecie, więc żadnego prawa nie łamię. Niestety nie posiadam jeszcze na tyle dużych umiejętności, aby móc zaprojektować własne ikonki, które będą się prezentowały w miarę przyzwoicie. W menu jest zastosowany zestaw Silk, natomiast obrazek znajdujący się w górnej części strony pochodzi z zestawu nuoveXT. Tło zrobiłem takie, a nie inne, gdyż podpatrzyłem ten kolor na jednej stronie skupiającej różne webowe zestawy kolorystyczne. Dotychczas tworzyłem grafiki bazując na różnych odcieniach jednego koloru, a teraz chciałem spróbować pokombinować inaczej.
Kodu nie pokazywałem, ponieważ nie mam z tym kłopotów i jest on na tyle elegancki, że waliduje się jako xhtml 1.0 strict tongue.gif. Chodziło mi przede wszystkim o uwagi dotyczące kwestii wizualnych winksmiley.jpg.
Pozdrawiam smile.gif.
matix
Hey.

Wsumie layout ładny i przejrzysty. Nie ma się do czego przyczepić, ale..

nie chciałbym w czymś takim pracować.
Nie wygląda to zbyt profesjonalnie.

Proponuję nieco zwiększyć szerokość tego i trochę więcej grafiki do tego dodać.
Rozumiem, ze wszystko ma być proste, no ale bez przesady winksmiley.jpg

Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.