Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [layout] FireX Portfolio
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
firex
proszę o ocenę mojego pierwszego LAYa i jak najwięcej konstruktywnej krytyki

Moli
Hmm nie wiem co ocenic tak na prawde smile.gif Myślę że do kosza bez oceniania biggrin.gif
firex
a top?
Seth
Jezeli jest to Twoje portfolio i jezeli chcesz realizowac jakies oferty to w mojej ocenie calosc jest bardzo slaba.

Brak wyczucia kolorow i estetyki.
Typografia fatalna.
Calosc bardzo mocno odbiega od wspolczesnych standardow graficznych.
Ogolnie pomieszanie z poplataniem - brak koncepcji stylistycznej. Wyglada jakbys zrobil jakis obrazek uzywajac pierwszych lepszych efektow graficznych i dodal biale pole na tresc strony.

Nie powiem Ci co jest do poprawy bo wg. mnie calosc jest do poprawy winksmiley.jpg Za duzo tutaj haosu i "tandetnych" efektow, a za malo przemyslanej koncepcji na strone, tego co chcesz nia przedstawic etc.
firex
obrazek to właściwie zdjęcie satelitarne kuli ziemskiej. po przeróbce tak wygląda winksmiley.jpg
lectric
Jakieś 5 lat temu uszło by w tłumie winksmiley.jpg
firex
Wersja 2
Proszę o dalszą ocenę

colinQ
Chłopie w czym ty to robisz??

Przecież osoba nie bawiącą się nigdy Photoshopem zrobi o wiele lepszy projekt.

A to twoje oferowanie usług :/
firex
w Gimp'ie winksmiley.jpg
a co jest tym razem źle? jak ty byś to zrobił?
gam3r
musisz stary przede wszystkim nauczyc sie jak tworzyc nowoczesne, uzyteczne "konstrukcje" witryn internetowych smile.gif, przejrzyste, eleganckie, bez badziewnych udziwnień layouty, powodzenia
Seth
Nadal mizerne. Typografia do poprawy.

Moze zerknij np na te dwie strony:
http://www.cssbeauty.com/
http://www.monstertemplates.com

Serwisy sa z wyzszej pulki ale zwroci uwage na typografie, dobor kolorow, forme etc. i sam ocen na ile Twoje projekty sa estetyczne i trzymaja poziom wspolczesnych trendow w tworzeniu witryn internetowych.
Eron
Też robię strony w gimpie i wychodzą naprawde dobre winksmiley.jpg

Ale to, co zrobiłeś to mnie dobiło:
>> czcionka w topie: nie pasuje do reszty
>> kolory mdłe, nieodpowiednio dopasowane
>> napis |Programowanie :: pasja| odbicie ma trochę zbyt jaskrawy kolor
>> stopka: w sumie może być, ale ja bym tego tak nie zrobil happy.gif

W ogóle jakaś taka mdła nie zachęcająca do oglądania.
Nie uważam się za mistrza, ale nie podoba mi się.
W skali 1/10 --> 2,5/10
firex
Kolejna wersja do oceny

:*: HOME - tak będzie wyglądał link w menu po wskazaniu

"layout prosty - bez udziwnień"
vip3r
nawet, nawet, ale malo czytelny wg. mnie. 5/10
trucksweb
wstydnis.gif wszystkie Twoje projekty stoja na podobnym poziomie, jesli chcialbys taka strone umiescic w necie to gratuluje odwagi.

Obiektywna ocena: 0/10 -0za checi.

Popatrz sobie na strony, ktore kolega podal kilka postow wyzej i zastanow sie co robisz nie tak, porownaj je z Twoimi projektami.
firex
kolejna wersja... to się staje powoli nudne po 4 razie sciana.gif
Eron
No już coraz lepiej. Ale te kolory... - mdłe i nie zachęcające do oglądania strony. Ale już lepiej.
Pozdrawiam.
firex
dodałem trochę życia w lay i wyszło coś takiego. proszę o ocenę i kodu, i laya
bogdan89
naprawde chcesz oferowac jakies uslugi? :|

troche zycia? - jedyne co tam zyje to reklama jak czasem sie flash pojawi; a nawet gdy sie nie pojawi, to boksy AdKontekst mają ładniejszy, przyjemniejszy dla oka wyglad.
firex
Cytat(bogdan89 @ 2.11.2007, 11:48:29 ) *
naprawde chcesz oferowac jakies uslugi? :|

tak, PHP
bogdan89
ehh ... dobra... wracajac do tematu:
moze postaw sobie swoje portfolio na jakims gotowym szablonie i np.: WordPress...
jesli ja mialbym zlecic Ci wykonanie jakiegos projektu to Twoją zakladke 'Oferta' zamknąłbym szybciej niz by sie otworzyla, bo pierwsze na co zwraca uwage potencjalny zleceniodawca to wygląd Twojej wizytówki...

Stworzenie wlasnego portfolio, na wlasnym szablonie i silniku wcale nie swiadczy o Twoim profesjonalizmie...
w Twoim przypadku jest akurat wrecz przeciwnie...

Ale to jest tylko taka moja rada,
i mysle ze wiekszosc czytajacych to osob, widzacych jaki masz problem ze stworzeniem czegos wlasnego bedzie przynajmniej podobnego zdania...

mimo wszystko, zycze wszystkiego dobrego...
firex
życie nauczyło mnie, żeby dążyć do celu. 3 laye za mną - 3 zjechane... Z CZWARTYM NIE ZAMIERZAM JESZCZE SKOŃCZYĆ. Więc twojej rady nie posłucham. Proszę o ponowną ocenę - poprawiłem(dodałem) TOP http://www.ddddd.yoyo.pl/lay4/
superfrajer
widze tutaj inspiracje padaka.pl biggrin.gif
firex
O MATKO! i oni płacą za hosting i domenę ? to nawet w 1990 roku nie byłoby nowoczesne. Sorry, ale nie przesadzaj, nie porównuj mojego do padaka...
Jarod
Cytat(firex @ 2.11.2007, 19:11:09 ) *
Sorry, ale nie przesadzaj, nie porównuj mojego do padaka...

Pooglądaj jakieś szablony i zacznij od nowa.. Ćwicz bo na razie to kiepsko Ci to idzie.
NoiseMc
Co do kolorow popatrz tutaj: http://colorblender.com/.

Reszta ... powiem tak ... zajmij sie programowaniem, a grafe do folio niech zrobi Ci kolega grafik smile.gif
Ja tez nie potrafie sklejac ladnych layoutow dlatego sie za to po prostu nie biore. Nie mozna byc specjalista od wszsytkiego, a jezeli naprawde chcesz byc grafikiem to musisz najpierw wczuc sie w layouty do ktorych linki podali Ci koledzy. Sprobuj na podstawie tamtych layow cos pokleic. Na poczatek moze zacznij od wymiany niektorych elementow z tamtych lay-ow ... pokalkuj je troche po jakims czasie zaczniesz "czuc" o co chodzi w projektowaniu i bedziesz mogl sie wziac za tworzenie swoich wlasnych rzeczy ... tak sobie to wyobrazam.
specialized
Ja proponuję:
- Jakieś przyjemniejsze kolory np. szary,biały i niebieski.
- Mniej grafiki.
- Inną czcionkę.
- Zobacz masę layoutów, jakie się rozwiązania najczęściej stosuję.
- Jak najwięcej ćwicz zrób kilka layoutów wzorując się na innych i pomału zacznie ci wychodzić winksmiley.jpg
dyktek
e tam czepiacie się obserwujemy tutaj przyśpieszoną ewolucje grafika biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.