Chcę wyświetlić jeszcze kategorię przy stosowaniu wyszukiwarki.

Mam teraz tak:

  1. <?php
  2. if(isset($_POST['slowo'])) {
  3. $slowo = mysql_real_escape_string($_POST['slowo']);
  4. ?>

  1. $query = 'SELECT id, tytul, tekst FROM ' . $prefix . 'news WHERE tytul LIKE '%' . $slowo . '%' OR tekst LIKE '%' . $slowo . '%' ORDER BY data_utw DESC';


Wyszukiwarka wyświetla słowa po wpisaniu frazy tytul lub tekst. Po wpisaniu słowa kluczowego wyświetla mi ID- Tytul-Data a chcę teraz zrobić tak ID-Tytul- Data- Kategoria

Wiem, że zapytanie o wyświetlenie kategorii powinno być coś w stylu:

  1. SELECT ". $prefix ."news.* , ".$prefix ."kategorie.nazwa_kat FROM ". $prefix ."news, ". $prefix ."kategorie WHERE ". $prefix ."kategorie.id=". $prefix ."news.nazwa_kat_id ORDER BY ". $prefix ."news.id DESC";


Ale jak zrobić to z wyszukiwarką ? Bo tak mi nie działa:

  1. 'SELECT '. $prefix .'news.*, '.$prefix .'kategorie.nazwa_kat FROM '. $prefix .'news, '. $prefix .'kategorie WHERE '. $prefix .'kategorie.id='. $prefix .'news.nazwa_kat_id AND '. $prefix .'news.tytul LIKE '%' . $slowo . '%' OR '. $prefix .'news.tekst LIKE '%' . $slowo . '%' ORDER BY '. $prefix .'news.id DESC';

Bo działa tak, wpisuję słowo abc i wyświetla mi:
Tytul - Kategoria
abc kategoria 1
abc kategoria 2
abc kategoria 3
abc kategoria 4

czyli wszystkie kategorie jakie dodałem a powinno być tak po wpisaniu słowa abc, który należy do kategorii 'kategoria1' czyli:
Tytul - kategoria
abc kategoria 1

Jak takie zapytanie dać ?

EDIT

Sorry za zawracanie gitary. Rozwiązanie okazało się proste i głupie. Wystarczyło dać po AND nawias ()