Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL] Zliczanie wpisów w kategori
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Snap
Proszę o pomoc ;/ Mam takie 2 tabelki:

Kategorie:
KatId (UNSIGNED, auto_increment) | KatNazwa | KatOpis
------------------------------------------------------------------
1 | Gry | Gry Online

Katalog:
... | KatId (UNSIGNED) | ...
-------------------------------
... | 1 | ...

mam takie zapytanie, ale gdzieś jest błąd :/
  1. <?php
  2. $costam = mysql_query("SELECT k.KatNazwa, k.KatOpis, COUNT(i.KatId) FROM Kategorie k JOIN Katalog i ON (i.KatId = k.KatId) ORDER BY KatNazwa ASC");
  3. ?>


Proszę o pomoc ;/
styx
Funkcje agregujące takie jak count() w takich przypadkach stosuje się z Group By.

  1. <?php
  2. $costam = mysql_query("SELECT k.KatNazwa, k.KatOpis, COUNT(i.KatId) FROM Kategorie k 
  3. JOIN Katalog i ON (i.KatId = k.KatId) GROUP BY k.KatNazwa, k.KatOpis ORDER BY KatNazwa ASC");?>
Snap
Super smile.gif , wielkie dzięki exclamation.gif Teraz zastanawiam się jak zrobić żeby wypisał mi te kategorie w których nie ma wpisów, aktualnie wypisuje mi wszystkie > 0
styx
  1. <?php
  2. $costam = mysql_query("SELECT k.KatNazwa, k.KatOpis, COUNT(i.KatId) 
  3. FROM 
  4. Kategorie k LEFT JOIN Katalog i ON (i.KatId = k.KatId) 
  5. GROUP BY
  6. k.KatNazwa, k.KatOpis ORDER BY KatNazwa ASC");
  7. ?>
qrzymis
a ja mam takie pytanko.. bo to też związane z kategoriami.. a mianowicie, mam kategorie, w których są podkategorie itd itd i w tych kategoriach mam produkty, jak zrobić zliczanie tych produktów tak, żeby liczba znalezionych była też zsumowana w wyższej kategorii a nie tylko w tych w których są te produkty?

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.