Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Liczenie komentarzy - dwie tabele.
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
spit
Cześć,
Jestem w trakcie pisania systemiku do newsów, ale mam mały problem, otóż trzymam komentarze i newsy w dwóch tabelach (news i komentarze). Chciałbym na stronie głównej wyswietlić liczbę komentarzy, tylko nie wiem jak. Oto mój kod do wyświetlania samych newsów:
  1. <?php
  2. $polaczenie = mysql_connect('localhost','root','') or die('Polaczenie nieudane'); 
  3. mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $polaczenie);
  4. mysql_select_db('pattonfans') or die('Wybranie bazy nieudane'); 
  5. $zapytanie = "SELECT * FROM news ORDER BY data DESC limit 0,10";
  6. $wynik = mysql_query($zapytanie) or die('Zapytanie zakończyło się niepowdzeniem');
  7. ?>
. Komentarze "rozpoznają" newsy po wartości tabeli 'nid', i teraz, jak policzyć (tu zapewne funkcja COUNT) ilość wpisów z tabeli 'komentarze' gdzie id newsa = nid? Siedze trzeci dzień i nie moge nić wymysleć. Licze że mi pomożecie smile.gif
ferr
  1. <?php
  2. $zapytanie = "SELECT a.*, COUNT(b.ID_COMMENT) as ilosc_komentarzy FROM news a LEFT JOIN komentarze b ON (a.id_newsa = b.nid) GROUP BY a.id_newsa ORDER BY a.data DESC limit 0,10";
  3.  $wynik = mysql_query($zapytanie) or die('Zapytanie zakończyło się niepowdzeniem');
  4. ?>
Cienki1980
  1. SELECT count(jakies_pole_z_tabeli_komentarze) FROM tabela_komentarze WHERE nid='wartosc_nid'
spit
działa, dzięki wielkie!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.