Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Apalume - dosyć prosty CMS
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
mkp
Witam!
Prosiłbym bardzo o ocenę i konstruktywną krytykę (tylko proszę się nie śmiać tongue.gif ) tego oto wytworu:
http://www.mkp.aplus.pl/ftp/apalume.tgz (ok. 794kb) (link alternatywny: http://www.sendspace.com/file/548lij).
Jest to raczej dosyć prosty system zarządzania treścią. Bardzo bym prosił o ewentualne uwagi, czy wskazówki dotyczące dalszej działalności (jeśli w ogóle jest sens takowej prowadzenia). W paczce znajduje się również pierwowzór ewentualnej dokumentacji wraz z drobną instrukcją instalacji.

Z góry dzięki
envp
Nikt sie tu nie zamierza śmiać, każdy szanuje prace innego, tym bardziej, że patrząc po twoim kodzie sporo się napracowałeś, nawet dokumentacja jest fajnie zrobiona. Jeśli to twój pierwszy projekt, to gratuluje i życze skucesów w następnych.

Ps. nie sprawdzałem, tylko pobierznie przejżałem kod.
Dandelion
nie wiem czemu ale po rozpakowaniu folder caly czas jest "read_only" i za chiny ludowe nie moge tego zmienic

po odznaczeniu tej opcji i kliknieciu apply a potem ok dalej nic sie nie zmienia

System: Windows Xp home edition 1

rozpakowuje to winrarem
mkp
envp, rzeczywiście - trochę czasu to zajęło.
Dandelion, rzeczywiście, ale sprawdziłem i nie przeszkodziło to w instalacji i działaniu skryptu.

I na zakończenie proszę nadal o wszelkie uwagi i oceny. Za wszelkie wskazówki czy znalezione błędy w działaniu będę wdzięczny.
sf
- przy instalacji nie pisze z jakiej bazy to coś korzysta, jaki php wymagany

- 3 krok instalacji, biała strona tongue.gif haha ;] brak komunikatu, że coś popsułem, a to wina użycia @ smile.gif

- używasz niby klas, a robisz takie schizy jak switch do wywołania metody z obiektu, do tego powinna być jedna klasa zarządzająca wywołaniami

- brak centralnego zarządzania, wszystko jest rozsiane na wiele plików

- ogólnie duży syf jak chodzi o kod

- brak rozdzielenia między prezentacją, a logiką
mkp
sf,
1. najpierw warto się wczytać w dokumentację, a tam jest napisane =]
2. instalacja rzeczywiście ma chyba najwięcej kłopotów, dzięki za opis
3,4,5,6. mhm...
sf
rzeczywiście, teraz widzę, nie zauważyłem z uwagi na to, że rozpakowało się to do osobnych katalogów wszystko, a w tym katalogu miałem dużo plików winksmiley.jpg
Cysiaczek
Na razie tylko spojrzałem na kod. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to rozproszenie sterowania po wielu plikach - nie znalazłem nigdzie pliku centralnego. Może rozważ wprowadzenie jakiegoś scentralizowanego kontrolera?
Jak uruchomię, to może napiszę coś więcej o działaniu : )
Adrian Staniszewski
u mnie przy instalacji wyskakuja bledy przy kodowaniu w bazie danych.. podaj moze jakies wymagania
mkp
Adrian Staniszewski, hmm... jak w dok. MySQL 4.1. To powinno być ok... :| (jak chcesz ręcznie spróbować ustawić kodowanie dla bazy to utf8_general_ci)
Dandelion
Cytat
Dandelion, rzeczywiście, ale sprawdziłem i nie przeszkodziło to w instalacji i działaniu skryptu.


moj serwer to wamp http://www.wampserver.com/en/

no i kiedy kopiuje ten folder tylko do odczytu nie widac go na localhoscie
mkp
Cytat(Dandelion @ 19.11.2006, 17:10:52 ) *
moj serwer to wamp http://www.wampserver.com/en/

no i kiedy kopiuje ten folder tylko do odczytu nie widac go na localhoscie


Hmm... W każdym razie dzięki za info. Postaram się to sprawdzić na tym "zestawiku" (chociaż szcerze nie lubię tego typu gotowych zestawów).
Speedy
Przeglądnąłem pobieżnie tę aplikację. Widać, że podjąłeś próbę uporządkowania tego wszystkiego, ale mimo to muszę się zgodzić z przedmówcami, iż jest pewien bałagan. Sterowanie aplikacją jest zbyt rozproszone i porozrzucane po różnych plikach. Jest mnóstwo katalogów i plików. Aplikacja powinna być jak najprostsza, żeby dało się w niej bez problemu połapać. Widać też, że wszystkie pliki są niesystematycznie poukładane. Powinieneś w osobnym miejscu trzymać elementy sterujące, w osobnym miejscu elementy odpowiedzialne za pobieranie danych i w osobnym te, które dane wyświetlają. Niepotrzebnie masz te switch-e w plikach. Jak już ktoś wcześniej napisał, jest to nielogiczne. Powinieneś te instrukcje wkleić do jednej klasy nazwać ją np. `kontroler`, stworzyć odpowiednie metody, a w pliku, w którym uruchamiasz system (i który będzie tylko jeden, a nie piętnaście) wpisujesz np. $kontroler->uruchomSystem(); .
btw. W admin panelu css nie działa, albo jakiś dziwny tam jest...

Reasumując, widać, że dużo pracy w to włożyłeś i nie jest źle, jednakże powinieneś nieco poprawić swój styl projektowania, aby stał się lepszy (np. poprzeglądaj dobre frameworki, poszukaj artykułów na ten temat etc.) winksmiley.jpg.

Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.