Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena Blogu :)
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
terabit
ZMIANA ADRESU - http://mariusz91.ovh.org

No wiec bardzo bym prosil o ocene blogu - http://mariusz91.ovh.org/blog
Blog jeszcze nie jest calkiem skonczony no ale chcialbym zobaczyc jak go ocenicie smile.gif
Bardzo prosze ogladac blog w IE lub Operze bo narazie zle sie wyswietla w FF sad.gif
bim2
Eeeee...zobaczyłem i wyłączyłem. Lepiej daj na biało o <?phph [...] ?> tongue.gif woóle większość do poprawki. Linki niebieskie ohmy.gif? Toż to brzydkie jest.
reod
  1. </body>
  2. </html></div>
  3.  
  4. <div id="tresc">
  5.  
  6. Blog
  7.  
  8. </head>
  9. <br>
  10.  
  11.  
  12. Blog
  13.  
  14. </head>
  15. <br>

WTF?
skowron-line
nie wiem czy to tak ma byc ale pod FF to raczej dziwnie wyglada linki sa w polowie banera tlo zielona tez jakos nie wyglada wogole troche do d...

edit
pod IE wyglda lepiej ale i tak moim zdaniem to kicha
nospor
Cytat
nie wiem czy to tak ma byc ale pod FF to raczej dziwnie wyglada linki sa w polowie banera tlo zielona tez jakos nie wyglada wogole troche do d...

A teraz czytamy jeszcze taz co autor napisal na poczatku:
Cytat
BHardzo prosze ogladac blog w IE lub Operze bo narazie zle sie wyswietla w FF


Z tymi wszedzie powtarzanymi html i head to faktycznie niezle wykombinowales. Nic dziwnego ze źle ci sie wyswietla tu i tam winksmiley.jpg
terabit
Ale chwila smile.gif jak w zrudle nigdzie nie mam takiego czegos, ocs bardzo dziwne biggrin.gif
nospor
A gdzie ty te źrodlo podglądasz?
Uwierz fachowcom - masz tak w źrodle winksmiley.jpg

NIe wspomne juz o tez zabojczej ilosci enterow od linii nr: 91 do linii nr: 2139.
terabit
Cytat(nospor @ 26.09.2006, 20:10:06 ) *
A gdzie ty te źrodlo podglądasz?
Uwierz fachowcom - masz tak w źrodle winksmiley.jpg

NIe wspomne juz o tez zabojczej ilosci enterow od linii nr: 91 do linii nr: 2139.


Wiem ze te entery tak wyswietla na podgladzie w operze, ale tak nie jest a ja nie wiem czemu sie to tak wyswietla. Moze mi ktos napisze jak to poprawic smile.gif ?
nospor
Musze cie rozczarowac, ale te entery to nie tylko w operze sie tak wyswietlaja smile.gif
To nie jest zalezne od przeglądarki - to jest zalezne od tego, ze ty je generujesz.

Kolejna rzecz:
Twoja stroan sie laduje, laduje, laduje i laduje, mam juz 3 mega, nie wytrzymuje i to zatrzymuje. Skad ta ilosc? Jeden obrazek - pare kilo. pare tekstow i to wszystko.

I kolejna rzecz:
robie wpis do ksiegi gosci, wpis sie dodaje, ale skrypt ci sie chyba zapetla i wali fajnym komunikatem:
Cytat
Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/m/a/r/mariusz91/www/blog/ksiega/dodaj.php on line 38
Mam tak za kazdym razem.
terabit
No teraz problem w tym ze ja nie mam pojecia jak je genetuje smile.gif Jak to moge poprawic??
nospor
@terabit bądź poważny. A niby skąd my mamy to wiedzieć? Mamy sobie Twoj kod wywrozyc i stwierdzic co jest nie tak?

edit po poscie nizej:
Tak, jestesmy specjalistami, ale nie wrozkami. Przeciez nikt z nas nie widzial Twojego kodu php.... pomysl troche, nie myl zawodow: wrozka - phpopowiec. To dwa rozne zawody.
Rozumiesz?
terabit
Cytat(nospor @ 27.09.2006, 08:34:48 ) *
@terabit bądź poważny. A niby skąd my mamy to wiedzieć? Mamy sobie Twoj kod wywrozyc i stwierdzic co jest nie tak?


Wy tu jestescie specjalistami smile.gif ja sie dopiero ucze biggrin.gif
tansky
Cytat(terabit @ 27.09.2006, 06:36:17 ) *
Wy tu jestescie specjalistami smile.gif ja sie dopiero ucze biggrin.gif

Oj, bo ktoś się skusi i rzeczywiście sprawdzi te twoje php... Zostawiając stosowny komentarz smile.gif
s_w_ir
Weź zainstaluj oprócz IE jeszcze dwie ważne przeglądarki,następnie:
napisz tą stronę od nowa,
na divach,
testuj co chwila,
zacznij od html head body pozamykaj, a potem bądź pewny że cały czas dodajesz kod w body
no i tak dalej aż do efektu.
Ważna uwaga: strone rób pod OPERĘ i FF, potem dopiero poprawiaj pod IE.
terabit
Zrobilem lay do stronki w photoshopie (moj pierwszy lay ! ) no i udalo mi sie porawic kilka bledow smile.gif ocenialjecie teraz w skali 0-10 smile.gif
Jest pod innym adresem - http://mariusz91.ovh.org
s_w_ir
Włacz FF i obecną wersje strony, daj powiększenie textu na 700%(widok->rozmiar tekstu) a zobaczysz co jest nie tak.

O i wygląd... dla mnie strasznie dziecinny za duże ikony, jakaś pixeloza w logu.
SongoQ
@terabit Slyszales kiedys o optymalizacji plikow graficznych? Nie wiem jak to mozliwe ale trudno komus osiagnac taka wage takich fotek. Oczywiscie mowie o portfolio.
ano
Strona jest straszna!
Na minus: Logo, ikonki, typografia, grafika.
Dodatkowo, jaki jest sens zamieszczania działu 'oferta' + 'portfolio'?! Przecież w tym portfolio nic nie masz, a w ofercie co napiszesz? 'robię ładne szablony na strony. Ceny od 10 PLN'?! (śmiech na sali)
Ocena 0/10
tansky
Cytat
@CV => 12 wrzesień 1991, lat 15

Trochę umiaru koledzy, kto w tym wieku posiadł wszelkie arkana sztuki?

Do autora: długa droga przed Tobą. Poczytaj o typografii, planowaniu, pooglądaj trochę porządnych stronek. Nie rzucaj się z motyką na słońce ale zacznij od rzeczy najprostszych. Np spróbuj zrobić tę stronę bez grafiki, tylko ładnie rozmieszczając i formatując tekst.
terabit
OK dzieki za oceny, postaram sie dac do oceny na nastepny raz lepszą strone smile.gif
Zajec
Nie używaj programów graficznych do cięcia layouta. Nie nadają się do tego.

Tnij sam i wrzucaj odpowiednie elementy grafiki jako tło ręcznie umieszczonych divów.
nasty
Grafika jest na bardzo niskim poziomie, przypomina mi to moje pierwsze stronki ( jeszcze za czasow kiedy myslalem ze fiutki sa tylko do siusiania tongue.gif )
huntercs
Cytat
Adobe Photoshop CS2
Cytat
Windows XP sp1
rozumiem że masz licencje... bo inaczej to bym się tym tak nie chwalił...
co do strony... uboga, biedna, kiepska?
no ale w końcu każdy kiedyś od 'czegoś' zaczynał tongue.gif
.rh-
Strona marna, zamiast tych ikonek lepiej wstaw czysty tekst.

Cytat
Zainteresowania: Komutery(głównie webastering[html,css,php,sql,java,js...] i hardware, troche programowanie)


Zastanawiam mnie sens istnienia slowa "troche programowanie" po "html,css,php,sql,java,js..." i te 3 kropki...
terabit
Jesli chodzi o tworzenie layoutow to jest moj pierwszy smile.gif Jesli chodzi o grafike do dopiero zaczynam
erix
Zamiast się tłumaczyć wziąłbyś się do pracy tongue.gif

(Nie)stety, ale poprę poprzedników...

Kod
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

N/C
Master Miko
Polecam CI:A za dwa lata:Miłej nauki smile.gif
Fuzja
A po co link do abc php 4 umiesciłeś ?
Ma sie 4 uczyć ?
Pzestan...
Master Miko
Nie ma jeszcze książki abc php5, a jakieś podstawy trzeba znać.
Jeśli znasz taką pozycję, można ją zasugerować.
Fuzja
Są dziesiąki książek o php 5 i to o podstawach również, a sugerowanie ksiązki o php 4 jest conajmniej niestosowne tym bardziej, że mówisz o tych książkach, że miałby się zabać za 2 lata, a wtedy 4 nie będzie tym od czego odchodzimy, ale cym czym jest teraz 3.
Master Miko
oj dobrze już dobrze. Przecież za 2 lata i tak inna literatura będzie..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.