Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MySQL, synchronizacja baz, utf8, software
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
intol
Witam. Chciałem zasięgnąć rady innych programistów i dowiedzieć się jak to się robi u nich. Chodzi mi konkretnie o jakiś program front-end pod Windows'a, którym można by bez problemu synchronizować bazę lokalną i tą na serwerze. Obecnie używam SQyog, ale występuje problem, ponieważ baza jest kodowana w UTF8, a program po wykonaniu synchronizacji zostawia w bazie questionmark.gif?.

Czy ktoś zna może jakieś programy które bez problemu zsynchronizują bazy kodowane w UTF8?
mariuszn3
A skąd masz pewność, że faktycznie Ci zostawia '?questionmark.gif'.
Masz ustawione właściwe kodowanie w SQLYog'u? Jeśli nie, to nawet jak dobrze się będzie zapisywać w bazie będziesz widział '??'
Inna sprawa to czy bazy mają ustawione faktycznie te kodowania w jakich są zapisane w nich dane.
intol
W SQLyog'u jedyne miejsce gdzie można to ustawić to chyba tylko przy połączeniu (i tak też zrobiłem).

Co do '?questionmark.gif?' <- tak się wyświetla na stronie po synchronizacji przy pomocy SQLyog'a.

Bazy mają ustawione kodowania w jakich dane są zapisane.
kula1981
Witam

Post trochę stary ale wyskakuje wysoko w google

Ja napisałem prosty sofcik do aktualizacji tylko samej struktury ale za to można nim aktualizować
bez bezpośredniego połączenia z bazą danych (w większości hostingów taki dostęp jest wyłączony)

http://cms.technalab.com/?p=44

Pozdrawiam i może się komuś przyda.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.