Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Propozycja news'a
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
intol
Witam. Chciałem zaproponować news do serwisu php.pl (niech któryś z redaktorów to wrzuci).

Jak większość pewnie się orientuję współdziałam przy projekcie stworzenia wielkiej polskiej bazy artykułów o tematyce php (http://php.eioba.com). Jest w niej już ok. 60 artykułów. Każdy może dodać własną propozycję.

Myślę że informacja o liście przyda się odwiedzajacym serwis php.pl.

Oto sugerowana treść news'a:

Cytat
Pod adresem http://php.eioba.com można znaleźć ponad 60 artykułów, które zostały zgromadzone w ramach projektu stworzenia wielkiej polskiej bazy artykułów o tematyce php. Do listy każdy użytkownik może zgłosić swoją propozycję.


(jeżeli kategoria forum jest niewłaściwa - przepraszam - bardziej pasującej do treści nie znalazłem)
NuLL
Temat: Wszystkie artykuly o php w jednym miejscu

Przepraszam ze pytam - masz poblem z popularyzacja swojego serwisu i nie stac Cie na reklame questionmark.gif
intol
Nie musisz przepraszać. Nie dość że robię coś za darmo, to mam płacić za reklamę? Dorośnij. I proszę, ten wątek naprawdę nie jest skierowany do Ciebie.

To właśnie ten temat o którym wspomniałem we wcześniejszym poście, dziękuję niemniej za podanie linku.
seaquest
~intol: ale faktycznie treść, którą podałeś bardziej zakrawa na reklamę a nie newsa. Popatrz na aktualności na wortalu jak wyglądają. Informujemy tam o nowościach. php.eioba.com nie jest nowością. I tak jak mówię. Treść napisanego przez Ciebie ogłoszenia nie pasuje za bardzo do newsów na php.pl
intol
Treść to tylko sugestia. Pomyślałem po prostu że php.pl, jako największa polska strona o php, powinna o czymś takim informować... W końcu o nowych wersjach bibliotek zawsze można dowiedzieć się z czytnika RSS producentów itd., a to jest szczególny rodzaj news'a, którego tą metodą nie zdobędziesz.

Napisałem temat na Hydeparku, pare osób się przyłączyło, ale myślę że więcej mogło by z tego skorzystać.
nazihipi
jakiś kolejny super portal z artykułami? na pęczki tego...

nie lepiej mądrze rozwinąć PHPEdie?
intol
@nazihipi

No nie dokładnie, jest o tym gdzieś w wątku: Temat: Wszystkie artykuly o php w jednym miejscu .
bigZbig
Cytat(NuLL @ 21.08.2006, 23:18:08 ) *
Przepraszam ze pytam - masz poblem z popularyzacja swojego serwisu i nie stac Cie na reklame questionmark.gif

@NuLL - z tego co się orientuję intol nie jest autorem, ani właścicielem przedmiotowej strony, a co najwyżej stara się ją spopularyzować. Serwis eioba (dawniej SecondRenesans) jest rodzajem katalogu, do którego każdy może dodać swój tekst (nie tylko dotyczący php), każdy też może taki tekst ocenić oraz zagłosować za jego pozostawieniem lub usunięciem. Autor może zarządzać swoimi publikacjami, oraz modyfikować je w dowolnym momecie czego nie można niestety powiedzeć o publikacjach w wortalu php.pl, który pod względem interaktywności określanej teraz mianem idei web 2 jest daleko w tyle.

Bardzo podobają mi się pomysły autorów eioba. W przeciwienstwie do kolegi nazihipi nie uwazam serwisu eioba za kolejny katalog linkow i tekstow jakich wiele. Mam parę uwag natury technicznej związanej z zawieszaniem się wspomnianej witryny oraz kilkoma innymi błędami - takze koncepcyjnymi takimi jak np. przyznawanie punktów za oddanie głosu, ale ogólnie projekt moim zdaniem zasługuje na newsa.
seaquest
bigZbig: a kto mówił, że php.pl jest albo chce być Web 2.0?
hwao
Cytat(seaquest @ 1.09.2006, 00:11:57 ) *
bigZbig: a kto mówił, że php.pl jest albo chce być Web 2.0?


Czyli php.pl nie chce skupiac spolecznosci php w Polsce?

Swoja droga, takich newsów nigdy nie bylo i raczej nie bedzie, bo kluci sie to z zasadami jakie towarzyszyly ludziom projektujacym wortal.
seaquest
Czy skupianie społeczności == Web 2.0?
Dyskusja bez sensu i zchodzimy z tematu. Od razu zamykam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.