Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Upload danych z pliku
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Wieviór
Ostatnio mój serwis musiał przenieść się na nowy serwer. Zrobiłem zrzuty baz danych i wszystko było spoko, dopóki nie musiałem zająć się wgraniem danych na phpbb. Jak wiecie, skrypty phpbb należą do najbardziej skomplikowanych na świecie. Jest osobna tabela dla treści postów i osobna tabela dla samego indexu postów. No w każdym bądź razie, do rzeczy:

Mam pliki zrzutu bazy danych forum, zajmuje 40 MB. Są w nim struktury i inserty. I niestety jest problem. Bo insert tabeli "posts" czyli tej odpowiedzialnej za same formy postów jest za duży, i przy próbie załadowania z okienka SQL'a a PMA lub przy próbie wgrania z pliku pokazuje mi się błąd przekroczenia 10 sekund na operację.

Niestety dzielenie zapytania też niespecjalnie wchodzi w grę, bo mój komputer wiesi się gdy pracuję na takim pliku, ze względu na długość linijki (a peceta mam całkiem silnego).

Forum mi na stronie nie działa już od dni kilku i tracę użytkowników... macie jakiś pomysł?
LBO
skoro nie możesz pracować na pełnym pliku to użyj php, do wczytywania kolejnych linijek i wysyłania zapytań do bazy (lub dzielenia na mniejsze pliki). Hmmm, i jeżeli ten plik jest taki duży duży, pamiętaj, żeby czyścić zmienne.
Wieviór
Tak banalne i tak genialne smile.gif Dzięki smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.