Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Początki !.. i problemy :(
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Lonas_st
Posiadam program EASYPHP... który obsługuje zarówno apache oraz mysql..
Chciałbym się dowiedzieć .. w czym mam stworzyć swoją 1 baze danych.. Jak za pomocą tego programu sie z nią połączyć. I ogólnie co jeszcze powinienem wiedzieć zaczynająć z mysql.
Proszę o pomoc .. bo nigdzie nie mogę znaleść ciekawych i przejżystych artów na ten temat.. Pisze tylko conect.. to coś tam.. ale gdzie ja to mam wpisać ? ..
Pozdrawiam all
KSKiller
Zajrzyj tu http://webdeveloper.pl/manual_mysql/show.p...ual_toc_pl.html, ja z tego korzystalem zaczynajac z MySQL'em i przyznam sie ze jak do tej pory wiekszych problemow nie mialem.
A co do tego gdzie i co wpisywac to po polaczeniu sie z sql mozesz utworzyc baze uzywajac [sql:1:1645ad7db7]create database <nazwa bazy>;[/sql:1:1645ad7db7]
pozniej w bazie mozesz stworzyc tabele [sql:1:1645ad7db7]create table <nazwa tabeli>
{
<nazwa kolumny1><typ kolumny1>,
<nazwa kolumny2><typ kolumny2>,
...
};[/sql:1:1645ad7db7]

Mam nadzieje ze cos Ci to pomoze
Lonas_st
Połączyć udało mi się jak narazie tylko za pomocą programu myphpadmin.
Mam pytane... jak odnieść www.. w php do bazy danych.. Jeśli zrobię jakiś spis produktów czy coś.
Konkretnie interesuje mnie skrypt sklepu internetowego. Udało mi się takowe znaleśc w internecie.. Ale postanowiłem najpierw bliżej zapoznać się z mysql.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.