Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaka wersje MySQLa wybrać ?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
mablo
Chce zainstalowac mysqla ale nie wiem którą wersje wybrać są trzy wersje:
- Mysql 4.0.28
- Mysql 4.1.11
- Mysql 5.0.3 beta
Prosiłbym o podanie mniejwiecej różenic miedzy tymi wersjami.
Fipaj
Najnowsza jest testowa
Ta druga jest najnowsza stabilna

Wybierz tą w środku smile.gif


A ja ci w ogóle polecam 1.0 biggrin.gif [żart]
SongoQ
Nowsza wersje to z zalozenia lepsza. Z tego co pamietam to w 5 sa podzapytania i radzilbym Ci ta wersje wybrac, chodz z 2 strony to wersja beta. Najlepiej jak zobaczysz do dokumentacji i sam porownasz sobie wersje.
Vertical
MySQL 4.1.11. Lepiej poczekać aż 5 będzie stabilne
Różnice:
od MySQL 4.1 dodane zostały podzapytania
popbart
Cytat
od MySQL 4.1 dodane zostały podzapytania

No i tranzakcje, których i tak nie wykorzystasz w php dry.gif
SongoQ
@popbart
Cytat
No i tranzakcje, których i tak nie wykorzystasz w php


A to niby czemu?
NuLL
Ja polecam 4.1 ze względu na nowy interfejs w php v5 oraz nowe możliwości.
popbart
@SongoQ
No jeżeli chcesz zabezpieczyć wprowadzanie wielu danych w jednym skrypcie to ok,
ale jak nawiążesz unikalne, trwałe połączenie dla jednego usera?
SongoQ
Mylisz pojecia - transakcje od relacji. Relacje wymusz powiazania miedzy tabelami a transakcja powoduje spojnosc bazy.
popbart
Nie wiem jak z mojej wypowiedzi można wyciągnąć takie wnioski.
W php obiekty giną, więc transakcja obejmuje tylko jeden skrypt.
AxZx
wtam i o baze pytam

powiedzcie mi co oni zmienili w tym mysql 4.1.11

sciagnalem najnowsza wersje- wlasnie ta
instaluje sie elegancko

az do momentu konfiguracji

klikam Execute
i zatrzymuje sie na probie uruchomienia serwisu mysql

i wyskakuje error ze nie moze zastartowac z tym serwisem

co to sie dzieje z tym ?

jako admin jestem zalogowany .. wiec nie wiem co z tym serwisem jest nie tak
probowalem zmienic nazwe pod jaka ma sie uruchamiac ten serwis w windows ale tez nic nie zmienia

wiecie cos na ten temat?
SongoQ
Cytat
W php obiekty giną, więc transakcja obejmuje tylko jeden skrypt.


No w php jest mozliwosc przedluzenia zycia obiektom po przez serializacje i deserializacje. Odnosnie transakcji to co napisales to jest prawda, poniewaz po zakonczeniu skryptu jest polaczenie z baza zrywane. Transakcje dzialaja dla 1 przeladowania strony, dla czego?

Proste. Startujesz stransakcje wyswietlasz strone i user siedzi na niej 30 minut i co wtedy transakcja blokuje jakis rekord i ktos inny nie ma mozliwosci odczytu. To bylo by glupota, pomysl logicznie nad tym. Jesli masz np PL/SQL to mozesz tam kombinowac z transakcjami.

Wracajac do transakcji w MySQLu - sa i dzialaja tak jak powinny dzialac (oczywiscie jesli typ tabeli jest odpowiedni).
Jarod
Cytat
Odnosnie transakcji to co napisales to jest prawda, poniewaz po zakonczeniu skryptu jest polaczenie z baza zrywane.

Chyba, że ustawisz trwałe połączenie
Cytat
Transakcje dzialaja dla 1 przeladowania strony, dla czego?

Proste. Startujesz stransakcje wyswietlasz strone i user siedzi na niej 30 minut i co wtedy transakcja blokuje jakis rekord i ktos inny nie ma mozliwosci odczytu.
To bylo by glupota, pomysl logicznie nad tym. Jesli masz np PL/SQL to mozesz tam kombinowac z transakcjami.

Zgadzam się, że głupotą jest wystartowanie transakcji i trzymanie jej przez klienta. Transakcje powinny trwać krótko, wykonywać się jak najszybciej, żeby nie blokować innym dostępu do danych
Cytat
Wracajac do transakcji w MySQLu - sa i dzialaja tak jak powinny dzialac (oczywiscie jesli typ tabeli jest odpowiedni).

MySQL domyślnie obsługuje InnoDB

Pozdrawiam
SongoQ
Cytat
Chyba, że ustawisz trwałe połączenie

Stanowczo odradzam.
Jarod
Cytat(SongoQ @ 2005-04-29 19:14:26)
Cytat
Chyba, że ustawisz trwałe połączenie

Stanowczo odradzam.

Dlaczego?
sobstel
Cytat(J4r0d @ 2005-04-29 20:01:29)
Cytat
Odnosnie transakcji to co napisales to jest prawda, poniewaz po zakonczeniu skryptu jest polaczenie z baza zrywane.

Chyba, że ustawisz trwałe połączenie

jestes pewny? z tego co mi dotad bylo wiadomo pconnect polega tylko na tym ze zamiast nowego polaczenia skrypt "podczepia" sie pod jakies wolne. i to wszystko. czy w ten sposob da sie "przytrzymac" transakce? na szybko przepprowadzilem testy i mi sie to nie udalo.
Jarod
Cytat(sopel)
jestes pewny? z tego co mi dotad bylo wiadomo pconnect polega tylko na tym ze zamiast nowego polaczenia skrypt "podczepia" sie pod jakies wolne.

Chyba nie pod wolne, tylko pod istniejące identyczne. A identyczne jest wtedy, kiedy nazwa komputera, użytkownika i jego hasło są takie same.
Cytat(sopel)
i to wszystko. czy w ten sposob da sie "przytrzymac" transakce? na szybko przepprowadzilem testy i mi sie to nie udalo.

Miałem na myśli to, że po ustawieniu stałego, połączenie trwa niezależnie czy skrypt zakończył swoje wykonywanie. Za wprowadzenie w błąd przepraszam

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.