Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ORDER BY - ale w innym zapytaniu...
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
strife
Witam,

Mam coś takiego:
  1. SELECT *
  2. FROM users ORDER BY name ASC


I mam pytanie chciałbym aby ORDER BY odnosiło się do innej częsci tablicy mianowicie aby sortowało wg. sumy rekordów wiek. To drugie zapytanie:

  1. SELECT SUM(wiek) AS suma
  2. FROM users GROUP BY ranga


Drugie zapytanie wyświetla dane zsumowane wg. rangi czyli sumuje np. wiek wszystkich użytkowników z rangą moderator.

A moje główne pytanie czy da się połączyć te dwa zapytania, mianowicie czy pierwsze zapytanie może być sortowane od największej liczby z pola wiek do najmniejszej. Próbowałem w ten sposób:

  1. SELECT SUM(wiek) AS suma
  2. FROM users GROUP BY ranga ORDER BY suma ASC

Tylko po takim zapytaniu u wyświetleniu rekordów nie mam dostępu do innych czyli nie wywołam powiedzmy imienia $row['imie']; - dzięki powyższemu zapytaniu mogę tylko zobaczyć sumę wieku użytkowników zgrupowanych przez rangę... Mam tylko dostęp do $row['suma'] - i tu mam właśnie to co potrzebuje, tyle że nie mogę wywołać innych części. I moje pytanie czy da się coś takiego zrobić w jednym zapytaniu, bo dwa mnie w żaden sposób nie urządzają.

Za wszelkie próby pomocy będę dozgonnie wdzięczny.
SongoQ
Jako podzapytanie da sie zwrocic. Bo jesli dodasz pole imie to bedziesz musial pogrupowac po imieniu i wtedy zapytanie bedzie zle wyniki zwracalo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.