Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL][PHP]Odczyt informacji z bazy danych w czasie rzeczywistym
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
peb
Witam, mam prośbę o pomoc lub ukierunkowanie.
Mam skrypt logowania, który po tym jeśli inny użytkownik zaloguje się na te same dane wylogowuje pierwszego użytkownika.
Żeby jednak ten pierwszy dowiedział się, że został wylogowany, musi wykonać jakąkolwiek akcje na stronie.
Szukam sposobu, żeby wypluć mu komunikat w czasie rzeczywistym o tym, że ktoś zalogował się na jego dane i że tym samym on został wylogowany.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Pozdrawiam
nospor
Jak chcesz miec czas rzeczywisty, to musisz zainteresowac sie socketami.
Jak chcesz miec pseudo rzeczywisty, to moze byc ajax odpalany w tle co pare sekund
peb
Właśnie walczyłem z ajaxem ale polegam póki co. Nie chce gotowca ale jeśli to nie kłopot podrzuć proszę jakiś kierunek.
Będę wdzięczny 😉
dublinka
Musisz zrobic odczyt w jakims pliku. Nazwij go np. read.php

Plik.js

  1. var pokaz = setInterval(
  2. function ()
  3. {
  4. $('#load').load('read.php').fadeIn("slow");
  5. }, 2000);


Div do pliku ktory odpalisz. Do tego samego pliku musisz dolaczyc biblioteki.



  1. <script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.3.1/jquery.min.js"></script>
  2. <script src="plik.js"></script>
  3. </head>
  4.  
  5. <div id="load"> </div>
  6. </body>
rad11
Ja się zastanawiam czy Twoje podejście do tematu jest poprawne. Moim skromnym zdaniem nie powinieneś wylogowywac uzytkownika poprzez to że ktoś inny się zaloguje, raczej jak już to powinieneś wyświetlić komunikat osobie która się loguje, że jest ktoś juz zalogowany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.