Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skalowalna baza danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
michalbd93
Moje pytania odnośnie skalowalnej bazy danych które reklamują niektóre chmury jak to ogolnie wygląda ?

i czy to jest odsługiwane przez phpmyadmin?
batman
Od kilku tygodni korzystam z RDS Aurora w modelu serverless. Działa to nadspodziewanie dobrze. Nie zaobserwowałem spadków wydajności, baza sama się skaluje gdy jest taka potrzeba i co najważniejsze nie muszę się przejmować aktualizacjami, backupami czy konfiguracją. Jedyne czym muszę się przejmować jest cena, Aurora do najtańszych usług nie należy.
Co do phpmyadmin. Nie korzystałem z tego od dobrych kilku lat, więc nie mam pojęcia jak się będzie sprawować.
Pyton_000
Z torbami bym poszedł za Aurorę biggrin.gif Szacowany koszt ~3,5kUSD biggrin.gif W tej cenie stawiam kilka dedyków dość mocnych i odpalam cluster smile.gif Dziękuję postoję biggrin.gif
batman
@Pyton_000
Tak, Aurora jest droga. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku standardowy RDS byłby lepszym rozwiązaniem smile.gif

Dla mnie jest to rozwiązanie idealne. Moja aplikacja potrzebuje dostępu do bazy danych tylko w momencie importowania danych oraz budowania cache'u. Dzieje się to kilka razy w tygodniu i wtedy potrzebuję mocnej "maszyny". Przez resztę czasu aplikacja "rozmawia" z cachem i nie musi mieć dostępu do bazy danych. Baza automatycznie się skaluje w dół po 5 minutach bezczynności.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.