Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL][PHP]Zapis kilku kolumn z select option
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
art998
Dzień dobry. Mam kod select-option z którego pobieram id_s i zapisuje do tabeli:

  1. $wynik = mysqli_query($polaczenie,"SELECT id_s, nazwa_szkod, kod FROM szkodliwe ");
  2. $szkodliwe='<select >';
  3. while ($row = mysqli_fetch_assoc($wynik)) {
  4. $szkodliwe.=' <option id="'. $row['id_s'] .'" value="' . $row['id_s'] . '"> '.$row['id_s'].' - '.$row['nazwa_szkod'].' - '.$row['kod'].' </option>';
  5. }
  6. $szkodliwe.='</select>';


zapis do bazy:

  1. $ins = mysqli_query($polaczenie,"INSERT INTO wyjazdy ( data_wyj , idsam , id_s , czas, nazwa_szkod, kod ) VALUES ( '$data_wyj' , '$idsam' , '$id_s' , '$czas' , ‘$nazwa_szkod’ , ‘$kod’ ) ") or die(mysqli_error($polaczenie));


formularz (fragment)
  1. <select name="id_s" > <option value= <?php echo $szkodliwe;?> </option> </select>


...i ten kod działa poprawnie.
Zależy mi aby z tego selecta wyciągnąć ”nazwa_szkod” oraz ”kod” i tez zapisać do bazy w osobnych kolumnach.
Próby przypisania i zapisania zmiennych $nazwa_szkod=$row[‘nazwa_szkod’]; oraz $kod=$row[‘kod’]; nic nie dają (brak błędów kolumny puste)
Próbowałem wsadzić te zmienne do while { $nazwa_szkod=$row[‘nazwa_szkod’]; }
i wtedy zapisuje mi do bazy ostatnią pozycję z tabeli ”szkodliwe” a nie wybraną z selecta.
Jak zmusić skrypt aby pobrał te 2 dodatkowe zmienne i zapisał do bazy
...proszę o pomoc bo zaczynam już sam gadać do swojego lapka smile.gif i za chwilę pomoże tylko kozetka u specjalisty smile.gif
nospor
eee, czy ja dobrze widze ze ty do pola html SELECT jako opcja wpisujesz inne pole html SELECT?questionmark.gif? Moze zamiast gadac do lapka to przeczytaj pierwszy lepszy tutek html sekcja: pola formularza?
art998
Faktycznie, robiłem to na zasadzie kopiuj wklej . Nie wypisywało errorków, działąło to też sie nie zastanowiłem.
A jak po poprawie tego selecta dobrać się do tych 2 dodatkowych zmiennych
nospor
Normalnie. ID masz w value. Majac to ID mozesz spokoknie zajrzec do bazy i pobrac dodatkowe dane ktore cie interesuja. Choc skoro masz ID to i tak nie widze sensu wkladac dodatkowych duplikujacych danych
art998
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Biorę się za poprawianie skryptu
...a tak przy okazji to wilki szacun dla Pana za wyrozumiałość i pomoc (nie po raz pierwszy zresztą thumbsupsmileyanim.gifsmile.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.