Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z generowaniem grafiki
Forum PHP.pl > Forum > PHP
blackstone
Próbuje ugryść nowy dla mnie temat którym jest generowanie grafiki przez php. Przepisałem taki prosty skrypt skrypt jednego z tutorialu na yt który powinien pokazać biały obraz jpeg ale w przeciwieństwie do tutorialu zamiast pokazywać mi się tło , pokazuje się mi czarne tło z napisem u góry" The image ".[adres pliku url]." can not be displayed because itd errors " . Próbowałem zarówno na Xampp jak i Webserw- efekt ten sam. Mój kod treningowy to :

  1. $x = 480 ;
  2. $y = 320 ;
  3.  
  4. $image = imagecreate($x,$y) ;
  5.  
  6. $white = imagecolorallocate($image,255,255,255) ;
  7.  
  8. imagejpeg($image) ;
  9.  
  10. header('Content-Type: image/jpeg')


W celu rozwiązania problemu ściągnąłem skrypt sprawdzający czy biblioteka GD istnieje a jeśli tak to żeby system wypisał mi informacje o niej

  1.  
  2. if (!extension_loaded('gd'))
  3. if (!dl('gd.so'))
  4. echo "Nie mogę odnaleźć bibioteki GD!";
  5.  
  6. $gd = gd_info();
  7.  
  8. foreach($gd as $klucz => $wartosc) {
  9. if ($wartosc == '1') $wartosc = '<b>tak</b>';
  10. elseif ($wartosc == '0') $wartosc = '<b>nie</b>';
  11. else $wartosc = '<b>'.$wartosc.'</b>';
  12.  
  13. echo $klucz.': '.$wartosc.'<br />';
  14. }
  15.  


i skrypt ten wypisał :
"
ersion: bundled (2.1.0 compatible)
FreeType Support: tak
FreeType Linkage: with freetype
T1Lib Support: nie
GIF Read Support: tak
GIF Create Support: tak
JPEG Support: tak
PNG Support: tak
WBMP Support: tak
XPM Support: tak
XBM Support: tak
WebP Support: tak
JIS-mapped Japanese Font Support: nie
"

Nie wiem w czym problem, czy czegoś tu brakuje czy może używam niewłaściwych funkcji w stosunku do wersji - temat dla mnie nowy. Proszę o sugestie i dzięki z góry za info smile.gif
viking
Działa normalnie chyba że masz jakieś puste znaki przed wysłaniem nagłówka. Nie zamykaj kodu przez ?>
blackstone
Dzięki, pomogło z tymi pustymi znakami. Ale nie rozumiem w czym problem z "?>" ( działa mi z tym ) . Wiem że jeśli po kodzie php nie ma jakiegoś wykonywanego przez przeglądarke to nie trzeba wykańczać ale w czym to zakończenie przeszkadza ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.