Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pytanie akademickie o rozmiar baz danych i zarządzanie nim
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
KotWButach
Witam,
na wstępnie nadmienię że do tej pory nie musiałem się nigdy martwić o wielkość bazy danych, przeważnie dlatego że tworzyłem niewymagające projekty pod względem baz danych lub ktoś inny ogarniał temat. Jednak aktualnie padło na mnie i zastanawiam się nad słowami administratora, który nadmienił mi taki oto problem

baza cały czas rośnie nawet jak skasujemy dane w bazie co może trwać godzinami dla bardzo dużych baz danych to rozmiar na dysku się nie zmieni i nadal będzie rósł.

Mam więc pytanie czy jest to prawda oraz czy da się z tym walczyć? Szykuje sie projekt w którym baza danych będzie rosła w zastraszającym tempie a jedyne kasowanie dotyczyć będzie użytkowników którzy wylecieli z systemu.
Pyton_000
Ile tych danych planujesz?
mmmmmmm
Masz źle zaprojektowaną bazę. Użytkowników NIGDY nie wyrzuca się z bazy. Możesz ich oznaczyć jako nieaktywnych/niewidocznych/zablokwowanych ale nie kasuje się fizycznie rekordów.
Pyton_000
Powiedz to sędziemu wink.gif
KotWButach
Nawet jeżeli dezaktywuje się użytkownika to całą jego historię tutaj ważącą po 100mb i więcej bo to praktycznie bije po bazie co kilka minut lub nawet częściej. Dane to raczej mieszanka liczby, tekst.

użytkownik się wypisuje jego konto jest zamykane ale reszta danych do śmieci.

Raczej jednak chodziło mi o sam rozmiar baz danych. Czy chudnie czy tylko tyje pomimo kasowania danych.
Pyton_000
Tylko puchnie. Tutaj istotne jest aby odpalić serwer na InnoDB i tablePerFile inaczej będzie miazga.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.