Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pobranie danych z dwóch tabel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
gucio1
Witam,
mam dwie tabele w które w połowie zawierają takie same kolumny powiedzmy jest po 5 takich samych kolumn.
Chcę wyciągnąć z jednej tabeli wszystkich gdzie email='jankowalski@wp.pl' i z drugiej tak samo.

Wrzucić to wszystko do tablicy asocjacyjnej posortować według daty dodania wpisów i wyświetlić po kolei.

Czy w tym przypadku muszę użyć relacji i jakiegoś połączenia JOIN?
Robi się coś takiego jednym zapytaniem czy dwoma?

Mam coś takiego:
SELECT * FROM transaction,operation WHERE email='$email' AND dataOperacji < '2017-07'"
gucio1
Dzięki trueblue, ale coś robię źle. Mam tak:

  1. require_once 'connectKlasa.php';
  2. $con = new Connect();
  3. $connect = new mysqli($con->host, $con->db_user, $con->db_password, $con->db_name);
  4. $baza = $connect->query("(SELECT * FROM transaction WHERE email='$email') UNION (SELECT * FROM operation WHERE email='$email') ORDER BY 'dataOperacji' ASC");
  5.  
  6. echo '<div class="table-responsive"><table class="table table-hover" style="color: white;"><tr style=" background-color: #323b44;"><th class="ISort" style="cursor: pointer;">Nr operacji</th><th class="SSort" style="cursor: pointer;">Data operacji</th><th class="SSort" style="cursor: pointer;">Nazwa produktu</th><th class="ISort" style="cursor: pointer;">Liczba punktów</th><th class="ISort" style="cursor: pointer;">Prowizja</th></tr>';
  7. while ($row = $baza->fetch_assoc()) {
  8. echo "<tr style='text-align: right' class='att_tr-hover'><td>{$row['nrOperacji']}</td><td>{$row['dataOperacji']}</td><td>{$row['nazwaProduktu']}</td><td>{$row['liczbaPunktow']}</td><td>{$row['prowizja']}</td></tr>";
  9. }
  10. echo '</table></div>';


Wyskakuje błąd
Fatal error: Call to a member function fetch_assoc() on boolean in ..
trueblue
Wykonaj zapytanie bezpośrednio na bazie danych (np. w PHPMyAdmin), to zobaczysz gdzie tkwi błąd.
gucio1
#1222 - The used SELECT statements have a different number of columns

nie rozumiem.
Wyszczególniłem jakie kolumny mnie interesują.
Zamiast * wypisałem te 5 potrzebnych kolumn po przecinku i to nie to.
Co to może być?

A nie, dobra działa smile.gif.
Dałem z pośpiechu nazwy kolum tylko w pierwszym selekcie i sprawdziłem.
Dzieki za pomoc! smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.