Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www]ocena mojego "portfolio"
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Stron: 1, 2
Beniooo
Cześć, chciałbym Was prosić o ocenę, wyłapanie błędów, i zasugerowanie co jeszcze można poprawić w mojej stronie, która jest moim portfolio i jednocześnie blogiem.
http://mrgod.pl
markuz
Logo wygląda źle.
Nawigacja znika po przewinięciu w dół - czemu?

Cytat
Aktualnie 1 rok technikum o profilu informatyka

Cytat
Znajomość języków HTML, HTML5, CSS, JS, JQuery w stopniu bardzo dobrym
PHP, SQL w stopniu bardzo dobrym
Bash, Java, C++ w stopniu dobrym


Zacząłem programować w 1 gimnazjum, teraz mam 21 lat - studiuję informatykę - niestety nie mogę się pochwalić takimi umiejętnościami wink.gif

Cytat
Im wiecej wiesz,tym bardziej zauważasz jak mało wiesz

Też miałem taki etap w życiu gdzie przedstawiając ofertę chwaliłem się swoimi umiejętnościami podobnie jak Ty. Liznąłem co nieco danego języka i pisałem, że go znam.
Teraz wiem, że jestem laikiem w większości języków - może poza PHP.

PS.
Na twoim blogu masz błędny kod:
  1. function reszta($liczba){
  2.  
  3. ($liczba%5!=0) ? TRUE : FALSE;
  4.  
  5. }


Poza tym możesz go jeszcze skrócić:
  1. function reszta($liczba) {
  2. return ($liczba % 5 != 0);
  3. }


Oczywiście chwali Ci się, że w tak młodym wieku piszesz stronki itp. W przyszłości nie będziesz musiał się martwić o pracę wink.gif
Beniooo
Logo zrobione tylko na próbę.
Nawigacja znika, bo uznałem, że będzie ładniej wyglądać, gdy zostanie wyświetlona przy przewijaniu cała zawartość strony, a wyświetlę tylko strzałeczkę z funkcją przewijania na szczyt strony.
Strona O mnie jest tylko podglądowa jak na razie, oczywiście, że jej tak nie zostawię, pisana na szybko, byle tylko zapełnić stronę, finalna wersja będzie skromniejsza ;-)
Turson
Cytat
Ukończenie Gimnazjum w Zespole Szkół w Karpaczu z oceną celującą z informatyki

Chłopie weź to wywal bo wstyd o tym pisać.

Nie chwal się znajomością PHP i JS w stopniu bardzo dobrym bo nie wiesz co piszesz. Przykład? http://mrgod.pl/ratings podatne jest na XSS
Zgadzam się z markuz'em
com
Turson Ty żyjesz biggrin.gif dawno Cie tu nie widziałem coś tongue.gif
Poco dajesz co oceny coś co jest nie skończone?
in5ane
http://mrgod.pl/blog, pierwszy wpis na blogu:
Kod
Jak często używasz instrukcji warunkowej if?
Wiele osób pisze kod zawierający tę instrukcję, jednak mało z nas zna jej skróconą wersję.

sciana.gif


Wybacz, ale nie podoba mi się tło, logo, znikające menu, brak czegoś pod treść - a nie na takim imo dziwnym tle.
Turson
Cytat(com @ 23.03.2015, 20:05:20 ) *
Turson Ty żyjesz biggrin.gif dawno Cie tu nie widziałem coś tongue.gif

Żyję, żyję smile.gif tylko studia dzienne + praca dają w kość i nie mam ani czasu ani siły zaglądać tu tak często jak wcześniej... sad.gif
b4rt3kk
Cytat(Beniooo @ 23.03.2015, 15:40:32 ) *
Cześć, chciałbym Was prosić o ocenę, wyłapanie błędów, i zasugerowanie co jeszcze można poprawić w mojej stronie, która jest moim portfolio i jednocześnie blogiem.
http://mrgod.pl


Nie żebym przypadkiem wiedział o co chodzi, ale podstrona opinie przekierowuje na redtube. smile.gif
tzm
i po karierze
Forti
Cytat(b4rt3kk @ 24.03.2015, 12:07:54 ) *
Nie żebym przypadkiem wiedział o co chodzi, ale podstrona opinie przekierowuje na redtube. smile.gif



To już jest conajmniej chamskie zachowanie moim zdaniem ;] Co innego alert a co innego coś takiego.
Pyton_000
Haha jaka strona takie opinie, Jednym słowem przeglądając opinie strona nadaje się do wypier...a biggrin.gif
Forti
Cytat(Pyton_000 @ 24.03.2015, 12:40:29 ) *
Haha jaka strona takie opinie, Jednym słowem przeglądając opinie strona nadaje się do wypier...a biggrin.gif


Gosciu nie przyszedł "mam super strone, zrobie tanio i dobrze zlecenia! pisaćexclamation.gif" tylko "hey, uczę się, zrobiłem strone, sprawdzcie błędy i dajcie znać!". Zachowujmy się troche jak ludzie, i tak mało nowych "webmasterów" tu jest.
b4rt3kk
Cytat(Forti @ 24.03.2015, 12:34:46 ) *
To już jest conajmniej chamskie zachowanie moim zdaniem ;] Co innego alert a co innego coś takiego.


Nie bój nic, chłopak na pewno ogarnie sprawę. Lepsze to niż 10 000 alertów.

Cytat(Forti @ 24.03.2015, 12:50:46 ) *
Gosciu nie przyszedł "mam super strone, zrobie tanio i dobrze zlecenia! pisaćexclamation.gif" tylko "hey, uczę się, zrobiłem strone, sprawdzcie błędy i dajcie znać!". Zachowujmy się troche jak ludzie, i tak mało nowych "webmasterów" tu jest.


Jeśli chodzi o błędy - xss.
tzm
Cytat
Zachowujmy się troche jak ludzie, i tak mało nowych "webmasterów" tu jest.


tylko Tobie to przeszkadza.
Forti
Cytat(tzm @ 24.03.2015, 13:00:26 ) *
tylko Tobie to przeszkadza.


Mi to nie przeszkadza, nic a nic - więcej miejsca na rynku pracy wink.gif tylko takie redirect do redtube jest raczej debilne niż przydatne moim zdaniem i podchodzi pod kryminał - w końcu "hack" tongue.gif
com
Przynajmniej zmusza programiste do poprawienia tego. Wcześniej były alerty to nic z tym nie zrobił. Jaki kryminał spamboty robią to samo tongue.gif
tzm
Nie no Forti, ja kumam o co Ci chodzi... pewnie ze lepiej by tam bylo zrobic redirect do jakiegos tutoriala z xss... no ale.. pedal jestes?biggrin.gif

edit: mam nadzieje ze wylapales sarkazm i zarcik tongue.gif nie bierz tego do siebie

edit2: @phpion, juz, masz racje. sory
phpion
Dobra starczy. Nie musicie wykazywać się chamstwem by pokazać swoją wyższość nad kolegą. W imieniu kolegi proszę o powstrzymanie przed takim chamskim wykorzystywaniem luk. Jeśli jednak kogoś to wybitnie bawi to niech sobie poogląda filmiki w domowym zaciszu.

@b4rt3kk:
Oczywiście można się tylko domyślać, że to Twój żarcik. Moim zdaniem podpada to pod ostrzeżenie za skrajną złośliwość w stosunku do innego użytkownika.
b4rt3kk
Cytat(phpion @ 24.03.2015, 13:39:05 ) *
Dobra starczy. Nie musicie wykazywać się chamstwem by pokazać swoją wyższość nad kolegą. W imieniu kolegi proszę o powstrzymanie przed takim chamskim wykorzystywaniem luk. Jeśli jednak kogoś to wybitnie bawi to niech sobie poogląda filmiki w domowym zaciszu.

@b4rt3kk:
Oczywiście można się tylko domyślać, że to Twój żarcik. Moim zdaniem podpada to pod ostrzeżenie za skrajną złośliwość w stosunku do innego użytkownika.


To nie złośliwość, a unaocznienie zagrożeń wynikających z braku zabezpieczenia formularza. Inaczej by to zignorował, do momentu aż by mu jakieś boty spamu nie powtykały.

Gdyby mi ktoś w młodości nie "shackował" forum phpbb o heroes 3, to nigdy bym się programowaniem nie zainteresował.

Także widzisz, to taka nauka poprzez zabawę. Lepiej prędzej niż później się dowiedzieć, że coś nie tak.
Beniooo
No dobra, wielkie dzięki kolegom za te normalne porady, oraz także dzięki, za te nauki w formie debilnych żartów ;]
Opinie zabezpieczone przed XSS, myślicie, że po dodaniu opinii powinien zostać już schowany formularz dodawania kolejnej? Chociażby przez zwykłe cookie.
Dodatkowo, spytam jeszcze o poruszony wcześniej temat chowającego się menu, czy lepiej byłoby, gdyby po przewinięciu na dół zmieniało się ono w takie niewysokie menu nawigacyjne? ;-)
Tuminure
Cytat
Opinie zabezpieczone przed XSS, myślicie, że po dodaniu opinii powinien zostać już schowany formularz dodawania kolejnej? Chociażby przez zwykłe cookie.
Osobiście nie widzę sensu posiadania takiego działu z formularzem w portfolio.

Cytat
Dodatkowo, spytam jeszcze o poruszony wcześniej temat chowającego się menu, czy lepiej byłoby, gdyby po przewinięciu na dół zmieniało się ono w takie niewysokie menu nawigacyjne? ;-)
Na pewno nie w taki sposób, w jaki to robi obecnie.
Turson
Opinie - można wysłać bez treści. Walidacji po stronie serwera w ogóle nie ma. Można wywalić required firebugiem i wysłać kompletnie pusty formularz.
redeemer
Na szybko:

Strona zawiera błąd typu SQL injection. Poprzez manipulację wartości parametru "ocena" w formularzu dodawania opini możliwe jest wstrzyknięcie złośliwego kodu.

Testowy payload:
Kod
(SELECT SLEEP(16)))-- -


Rzuciły mi się jeszcze błędy merytoryczne w notce o "skróconych ifach":

Drugi listing na stronie nic nie zwraca.

Cytat
...jeśli chcemy zmienić wartości dwóch zmiennych musimy wykorzystać normalny zapis if.
  1. list($a,$b) = (true) ? array('x','y') : array('z','z');

No i najładniej bez użycia IFów i TERNARY to:
  1. ...
  2. return ($liczba%5!=0);
;-)
PrinceOfPersia
Cytat
Ukończenie Gimnazjum w Zespole Szkół w Karpaczu z oceną celującą z informatyki

jak już ktoś wspomniał - wywaliłbym to, bo to raczej cię pogrąża. Pozycjonujesz się jako gimnazjalista/dzieciak (niezależnie od umiejętności, nawet Bill Gates miał problemy z tym, że go brali za dzieciaka).

Cytat
Zainteresowania
Muzyka
Grafika
Logika

Nie potrzebna informacja. Nikogo to nie zainteresuje raczej.

Cytat
Jak często używasz instrukcji warunkowej if?
Wiele osób pisze kod zawierający tę instrukcję, jednak mało z nas zna jej skróconą wersję.
Sam często o niej zapominam, jeszcze częściej o jej poprawnym zapisie.

ternary operator to akurat podstawowy ficzer w językach C-podobnych, więc to brzmi trochę jak "dużo osób zna pętlę for, ale mało kto wie o istnieniu pętli while"


Cytat
Samodzielna nauka wielu języków programowania od 2011 roku
Umiejętności
Znajomość języków HTML, HTML5, CSS, JS, JQuery w stopniu bardzo dobrym
PHP, SQL w stopniu bardzo dobrym
Bash, Java, C++ w stopniu dobrym

Skąd wiesz, że twoje umiejętności są na poziomie bardzo dobrym? Czy ktoś ci to powiedział (np. rekruterzy na rozmowie o pracę?). Zresztą i tak na rozmowie będą cię sprawdzać zadaniami testowymi, albo oglądać twoje projekty na Githubie (jeśli takie masz).


modal, który się odpala po kliknięciu w "szczegóły":
http://mrgod.pl/works#
straaasznie zamula. Wydaje mi się, że ta funkcja togglePopup, którą go wyświetlasz może zamulać, bo tam żywcem tworzysz tablicę (new Array.... bla, bla), a potem dodajesz to jako innerHTML itp:
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1.  
  2. function togglePopup(a, id) {
  3. var content = new Array('<h2>GOskins.pl</h2><br><br>Strona zawierająca sklep z wirtualnymi przedmiotami do gry Counter Strike. Zaimplementowane w niej zostały płatności m.in. SMS, oraz przelewami bankowymi. Posiada bardzo skromny panel administracyjny, bez elementów graficznych, wykonany na prośbę zleceniodawcy, w którym był podglad n.p. ostatnich transakcji przeprowadzonych przez użytkowników, dodawanie przedmiotów do sklepu, monitorowanie zamówień. W czasie aktualizacji strony dodane zostało pobieranie ceny przedmiotów z serwerów Steam, oraz przeliczanie ich na polską walutę na podstawie kursu dolarów amerykańskich pobieranego z bazy NBP.<br>Strona została wykonana w językach: HTML, CSS, JS, PHP, JQuery. Jest ona oparta o framework Bootstrap. W całości wykonana i modyfikowana przeze mnie.<br>Projekt aktualnie porzucony przez zleceniodawcę, jednak w sieci nadal znajduje się jego kopia.<br><br><br><a href="http://backup.mrgod.pl/goskins" class="btn btn-default">Przejdź do strony</a>', '<h2>Askwymiana.PL</h2><br><br>Portal poświęcony w pełni użytkownikom serwisu ASK.FM<br>Został wykonany w oparciu o grafiki dostępne na darmowej licencji w internecie, a cały kod strony napisany jest w pełni przeze mnie z wykorzystaniem technologii programowania obiektowego PHP, oraz innych języków, m.in. HTML, CSS, JS, JQuery.<br>Projekt obecnie porzucony przeze mnie na rzecz rozwijania swoich nowych umiejętności, jednak w celach podglądowych jest dostępny w internecie na moim serwerze backupowym.<br><br><br><a href="http://backup.mrgod.pl/askwymiana" class="btn btn-default">Przejdź do strony</a>', 'Projekt wykonany w językach HTMl, CSS, oraz PHP, kod zagubiony z powodu nieopłacenia serwera przez zleceniodawcę, jednak jego opinia na temat strony jest celująca.');
  4. if (a == 1) {
  5. document.getElementById('popup-content').innerHTML = content[id];
  6. $("#hide-show-popup").fadeIn("slow");
  7. $("#hide-show").fadeIn("slow");
  8. document.getElementById('site').style.overflow = 'hidden';
  9. } else {
  10. $("#hide-show-popup").fadeOut("slow");
  11. $("#hide-show").fadeOut("slow");
  12. document.getElementById('site').style.overflow = 'visible';
  13. }
  14. }
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext

nie wiem gdzie jest błąd w sztuce ale ta animacja działa niepłynnie (może przez to tworzenie tablicy i podmienianie innerHTML, bo przecież na jQuery można zrobić również coś płynnego. Obczaj jak tutaj zrobiłem przykładowo: http://jsfiddle.net/wa0t8bcu/
tam zawartość jest w ukrytych divach w HTMLu, które potem wystarczy uwidocznić.

ew. mozna jeszcze tranzycji CSS3 użyć.
Tuminure
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. script.js:1 Uncaught ReferenceError: $ is not defined
  2. bootstrap.min.js:1 Uncaught Error: Bootstrap's JavaScript requires jQuery
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext

Ja tam co chwile dostaję błędy o braku jquery. Wyrzuć ten async.
Beniooo
Opisy prac będa będą wyświetlane już z gotowego html, więc nie będzie tablicy w js ;-)
Czy sposób w który teraz wysuwa się fixed-menu jest odpowiedni?
Kloc
Jeśli reprezentujesz tak wysoki poziom to zacznij pomagać nam biednym ludziom na forum biggrin.gif
Pokaż, że coś umiesz bo nie dowierzam.
Stań się słynną postacią jak Pan nospor, phpion, trueblue, Pyton_000, Kshyhoo, Damonsson, ctom, com, memory, SmokAnalog, tzm, markonix i wielu innych... To są ludzie z jakąś wiedzą, którą się z nami dzielą, przy czym sami się wiele uczą.
Samemu można kupę zrobić, a nie opanować do poziomu bardzo dobry jakiś jezyk programowania, każdy popełnia błędy, każdy czegoś nie rozumie nawet kolega Mark Zuckerberg biggrin.gif
tzm

Beniooo
Klocu, staram się udzielać na forum, oraz pomagać innym ;>
Dzięki temu forum też wielu, wielu rzeczy się nauczyłem ;-)
Janusz1200
Przepraszam bardzo, ale czy ten kod w obrazku z menu blog - skrócony zapis If (motto życiowe):

Cytat
if (sad() === true) {
sad().stop();
}


może kiedykolwiek zadziałać?
tzm
sad jest funkcją która zwraca wartość true/false, stop jest prototypem który może zmieniać wartość przypisaną w sad.
no ale nie sądzę by autor o tym wiedział.
Janusz1200
Aha, ale przepraszam, że drążę, ale wydaje mi się, że funkcja sad() nie tylko zwraca wartość true/false ale i typ boolean (bo to sprawdzamy ===). Chyba że ten strict działa inaczej w jscript niż w php? Jeżeli nie, to czy można na tym typie boolean wywołać metodę stop() ?
tzm
Cytat
Jeżeli nie, to czy można na tym typie boolean wywołać metodę stop() ?


Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi.

W gruncie rzeczy nie znam teorii czy tak można wg specyfikacji w3c, ale wiem że w praktyce takie operacje nie są niczym specjalnym. Podajesz do funkcji parametr i ifem sprawdzasz co zwróci, w php się tak nie da? sorki ale nie znam php na tyle... dawno se siana z nim dałem. Na logikę wychodzi że jeśli w funkcji będzie return true to porówna to co zwróci i typy się będą zgadzały bo true === true to boolean.


edit: poza tym powinno sie zapisac tak:

  1. if(sad()){sad.stop()}
b4rt3kk
Cytat(tzm @ 28.03.2015, 19:37:07 ) *
Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi.

W gruncie rzeczy nie znam teorii czy tak można wg specyfikacji w3c, ale wiem że w praktyce takie operacje nie są niczym specjalnym. Podajesz do funkcji parametr i ifem sprawdzasz co zwróci, w php się tak nie da? sorki ale nie znam php na tyle... dawno se siana z nim dałem. Na logikę wychodzi że jeśli w funkcji będzie return true to porówna to co zwróci i typy się będą zgadzały bo true === true to boolean.


Kolega Janusz ma rację.

Jeśli funkcja sad zwraca wartość boolean true (nie jest to obiekt!) to nie można wykonać dalszej operacji w postaci sad().stop(), jest to równoznaczne z true.stop(), czyli jest to absolutnie wykluczone.

Można by dodać metodę __toString, która zwracałaby 1 lub 0, ale wtedy porównanie nigdy nie byłoby prawdziwe 1 !== true, co innego 1 == true.
Janusz1200
Albo można to zrobić tak, jak pisze @tzm, to znaczy porównanie powinno być słabe:

if (sad() == true) { sad().stop(); }

Wtedy sad jest np. taką funkcją:
var sad = function() { return inner; };

a inner - takim obiektem:

var inner = new Object;
inner.unhappy = true;
inner.valueOf = function() { return inner.unhappy; };
inner.stop = function() { inner.unhappy = false; }

Warunek zachodzi (bo wartością default obiektu inner jest true i inner == true , ale nie inner === true) i można wywołać:
sad().stop().

Natomiast tak, jak jest na obrazku (strict comparison) raczej nie będzie działać...

Cytat(tzm @ 28.03.2015, 19:37:07 ) *
Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi.


O niepublikowanie na swojej czy nie swojej stronie błędów, które tylko mogą ludziom nieuczonym - jak np. mi - namieszać w głowie. Wyłącznie o to, a ponieważ wydało mi się, że jest błąd, to zapytałem, bo mogę mieć mylne wrażenie, szczególnie, jeżeli ktoś się wysilił na zrobienie obrazka. Z Twoim wskazaniem na prototypy dopiero zakumałem , że to nie PHP , a jscript smile.gif. Różnica między . a -> smile.gif
tzm
Nie, dobra sory... ja mogłem nie zakumać że to php. W javascripcie coś takiego da się zapisać, jeśli w funkcji jest result = true; return result to można prototypem napisać właściwość elementu result bez żadnego problemu, w php chyba to nie przejdzie.
b4rt3kk
W omawianym przypadku chodzi o PHP, czyli kod nie ma sensu.
Beniooo
Skąd stwierdzenie, że obrazek ma w sobie kod PHP? ;>
Janusz1200
@tzn, nie da się w javascript. To, co jest w obrazku, w javascript nie zadziała, z powodów które napisał @b4rt3kk (i ja). Żeby zadziałało w javascript, musi być słabe porównanie, jak napisałem w http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...t&p=1151770

EDIT: @tzn , chodzi o to, że dokładnie ten kod z obrazka nie zadziała w javascript. Inny kod zadziała, najbardziej zbliżony żeby zadziałał podałem w poście #35.

@b4rt3kk, to nie jest kod w PHP, bo w PHP "operatorem właściwości" (?) jest -> a nie . , jak napisałem w http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...t&p=1151770 ,
w php to byłoby sad()->stop();

To może być kod w javascript, pewnie w c# itp. ale prawdopodobnie nie zadziała w żadnym języku w którym jest składniowo poprawny.
tzm
Ok, Ty lecisz znaczek po znaczku i pytasz czy dziala.. ja patrze i mysle ze sa literowki ktore skasuje i bedzie dzialac jesli dopiszemy reszte, nie widze celu licytowania dalej czy cos moze dzialac czy nie a jesli juz tak bardzo chcesz uslyszec ze nie zadziala ten kod, to tak, NIE ZADZIALA. Zrobilem Ci dobrze ?smile.gif polecam sie
b4rt3kk
Cytat(Janusz1200 @ 29.03.2015, 12:35:02 ) *
@b4rt3kk, to nie jest kod w PHP, bo w PHP "operatorem właściwości" (?) jest -> a nie . , jak napisałem w http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...t&p=1151770 ,
w php to byłoby sad()->stop();


Faktycznie, przeoczyłem ten detal.
Posio
Cytat(tzm @ 29.03.2015, 13:27:24 ) *
Zrobilem Ci dobrze ?smile.gif polecam sie


Jeb*em ze śmiechu biggrin.gif, You made my day.

Co do kodu, z punktu widzenia programowania, nie powinno się w ogóle pojawić coś takiego, że raz zwraca bool a raz obiekt. No dobra, są typi dynamic itp. ale w gruncie rzeczy, każdy kto trochę programował a nie "programował", dobrze wie że zwracanie wielu typów przez jedną funkcję to pożoga dla ludzi którzy będą pracować na tym kodzie po nas, i dla nas samych po jakimś czasie nie wspominając już o zasadach pisania "dobrego kodu" - nie ważne czy to php/ c++ / java /c#, tak się nie pisze i już (mimo iż wiem, że brak typowania w php bardzo kusi).

Tak więc podsumowując tą dyskusję na temat tego śmiesznego kodu. Tak nie zadziała. Tak się nie robi. Tak jest źle smile.gif

Inna sprawa gdybyśmy pracowali na obiektach i metoda sad() zwracałaby np. instancję innego obiektu zawartego w obiekcie bazowym.

pseudokod
  1. if human->mood->issad
  2. human->mood->sadstop




com
@up no owszem nie powinno się ale spójrzmy np na takie PDO. smile.gif
Posio
Cytat(com @ 2.04.2015, 14:27:53 ) *
@up no owszem nie powinno się ale spójrzmy np na takie PDO. smile.gif

A co takiego jest w PDO bo już od bardzo sporego czasu nie miałem styczności z PHP i nie pamiętam ?
com
np http://php.net/manual/en/pdo.query.php smile.gif
Posio
No tak... Dla bardziej "dojrzałych" programistów to nie jest fajne, dla dzieciaków to jest fajne. Jak dla mnie to jeden z powodów dla których odstawiłem PHP.
com
w 7 idziemy znów w typowanie wiec to się powoli skończy smile.gif
Janusz1200
Cytat(Posio @ 2.04.2015, 01:55:24 ) *
Inna sprawa gdybyśmy pracowali na obiektach i metoda sad() zwracałaby np. instancję innego obiektu zawartego w obiekcie bazowym.


Tak, jak jest napisane w omawianym obrazku, nie zadziała w żadnym języku. Pracujemy na obiektach.
Tuminure
Cytat(Janusz1200 @ 2.04.2015, 21:18:40 ) *
Tak, jak jest napisane w omawianym obrazku, nie zadziała w żadnym języku. Pracujemy na obiektach.

Co się nie da, jak się da?
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. var secretBoolToObjectSwitch = false,
  2. sad = function() {
  3. if(secretBoolToObjectSwitch) {
  4. return {stop: function() { alert('This is bullshit'); }};
  5. } else {
  6. secretBoolToObjectSwitch = true;
  7. return true;
  8. }
  9. },
  10. beAwesome = function() {
  11. alert('and especially not awesome.');
  12. };
  13.  
  14. if (sad() === true) {
  15. sad().stop();
  16. beAwesome();
  17. }
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
Janusz1200
Faktycznie, da się wstydnis.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.