Witam.

Projektując bazę danych natrafiłem na następujące ostrzeżenie:
"Warning: a form in this page has more than 1000 fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration."


Następnie, po wstawieniu danych do tabeli i ich wysłania otrzymuję taki komunikat:
"Błąd przetwarzania wywołania. Kod błędu: 200. Kod tekstu: OK"


Ale dane i tak zostają wstawione.

Z tego co mi wiadomo, max_input_vars ogranicza długość danych wejściowych i ma to zapobiec atakom typu DoS. Chciałbym się dowiedzieć, czego dokładnie dotyczą te komunikaty. W tabeli, do której chcę wprowadzać dane znajduje się dokładnie 97 kolumn, każdy wiersz z owymi danymi dotyczy jednego użytkownika. Jeśli chodzi o max_input_vars, to ową wartość zwiększyłem w pliku php.ini, lecz nic to nie dało.

Zapewne istotną informacją będzie to, iż korzystam z XAMPP. Gdy wyczytałem, że problem może występować na starszych wersjach MySQL, zaś starsze werse XAMPP działają tylko do XP sp3, pokusiłem się nawet na reinstalacje systemu na nowszy. Okazało się jednak, że najnowsza aktualnie wersja XAMPP (1.8.3) zawiera tą samą wersję MySQL - w wersji 5.0.11, najnowsza to ~5.7. Niestety próba instalacji najnowszej wersji kończy się brakiem działania.

Niby dane zostają wstawione, ale nie chciałbym widzieć ostrzeżeń, tym bardziej błędów. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?