Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena Strony i Forum o Harry'm Potter'ze
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
ADeM
Witam exclamation.gif! Proszę o ocenę mojej stronki: Żongler oraz forum: Forum o Magii i Iluzji
patrycjusz
ahahahahah
przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać buhahhahahah :]
co do oceny:
1. grafa - nie ma co oceniać
2. kod - nie ma co oceniać
3. koncepcja - nie ma co oceniać
buhahaha ale kocham ostatnio php.pl tongue.gif takiej beki jak tutaj dawno nie miałem laugh.gif
hwao
Jak na poczatek to niezle, ale mam kilka uwag
grandiel za bardzo sie 'rozni' moglbys dac lagodniejsze przesjcie,
popracowal bym nad logo strony,
Za duzy kontrast masz tlo biale strona czarna to nie jest dobry pomysl

Co do forum to nie ma nic ciekawego, moglbys bardziej poracowac nad nim
ADeM
Dzięki za uwagi... Nawet te krytyczne Patrycjuszu

Za niedługo będę zmieniał całkowicie grafikę na bardziej Potterowską. Żeby odrazu było widać że stronka magiczna.... A grafiki Partycjuszu za bardzo robić nie umiem... I sory Partycjuszu że przez ten temacik chyba dostałeś Ostrzeżenie...
patrycjusz
dobra dobra bo mnie tu męcza tongue.gif
tak poważnie jakie bledy smile.gif
po koleii smile.gif
1. intro - jeżeli już przygotowujesz into to miej na uwadze dwie rzeczy:
- nie błyska tongue.gif czyli nie powoduje oczo pląsu
- wprowadza w charakter serwisu - mówiąc wprost opowiada o czym jest serwis smile.gif podobnie jak książka też ma takie intro tongue.gif (z tyłu tongue.gif)
konkretnie mówiąc, aby intro było intrem i biło inne intra na głowe (tongue.gif) musi być ciekawe, musi wciągnąc, nie może powodować odruchów w strone przycisku X (zamknij panel/okno winksmiley.jpg. U ciebie poleciłbym raczej rezygnacje z niego jeżeli ma pozostać w takiej formie.
2. grafika
a. kolorystyka - baaaarrrdzzzoooo mdła smile.gif Generalnie nie oglądałem i nie czytałem Harrego ale nie wierzę aby był taki mdły , jestem przekonany że nawet "zła strona mocy" ma odpowiednio dobrane kolory u ciebie ich brak, kolor czarny z szarym i stalowym na białym tle conajmniej nie jest czytelny, powiem nawet więcej jest okropny i przedewszystkim mdły winksmiley.jpg. Dodatkowo ten kolor napisu Żongler smile.gif Czerwony ni w ... ni w oko tam jest. Powiem tak z grafiką ci nie wyszło, trudno mi tutaj powiedzieć coś więcej, bo właściwie nie ma co oceniać, obejrzyj jakiś "firmowy" sajt Harrego, wzoruj się na nim. Wiadome jest że nie osiągniesz takiej samej formy jak tamci graficy ale zwróć uwagę ogólnie na kolorystykę, charakter, TONACJ całości jako czegoś co ma oglądać twoja publiczność.
b. kod - hmm tutaj nie ma co oceniać gdyż jakiegokolwiek kodu brak.
Podsumowanie smile.gif
Przepraszam że tak wybuchłem śmiechem smile.gif
Pewnie to twój pierwszy sajcik, więc troche wyrozumiałości z mojej strony powinno się znaleźć, jednak moja ocena końcowa musi być miażdząca abyś zrozumiał jak ważny jest efekt końcowy którego poprostu u Ciebie brak.
- 1 / 10
pzdr
_______
update.: hehe nie przejmuj się tym ostrzeżeniem smile.gif Ja prawde powiedziawszy mam je....
no ale to tak na marginesie.
Co do tematu, popracujesz nad grafiką to daj do oceny znowu zobaczmy jakie postępy robisz smile.gif pzdr jeszcze raz smile.gif)
Kocham młodzież webmasterską smile.gif
revyag
Jeśli chodzi u układ strony to jest ok, ale graficznie nie za dobrze to wygląda. Pierwsze co się rzuca w oczy to ten czerwny napis na banerze, jeśli ma tam być napis to dopasuj go kolorystycznie do banera.
Druga sprawa to czcionka. Wygląda ona źle, zmien na Verdanę albo Tahomę i będzie lepiej, poza tym na tym szarym tle wygląda zbyt ostro, może zmien kolor na mniej szary.
Nagłówki w menusach różnią się wielkością, a jeden na dole po lewej stronie, jest bardzo mały, nie wygląda to zbyt dobrze.
No i ten gradient, to nie jest chyba dobry pomysł, ale jeśli już robisz gradient to nich nie będzie błyszczący.
Vertical
Żongler:
1. Jeśli logo jest ciemne, to stronę też zrób ciemną... zwłaszcza gradienty powinne być mniej jasne
2. Daj trochę grubszą, wygładzoną i ładniejszą czcionkę

Forum:
Forum może być, tylko, że powinno być w kolorystyce "Żonglera".
ADeM
Dzięki Wam wielkie. sadsmiley02.gif Mówię jeszcze raz że teraz będę zmieniać całą grafę... Ale to zanim zmienie to troche minie...
hwao
Cytat(ADeM @ 2004-10-23 14:57:04)
Dzięki Wam wielkie. sadsmiley02.gif Mówię jeszcze raz że teraz będę zmieniać całą grafę... Ale to zanim zmienie to troche minie...

Jak zmienisz daj znac na forum, ocenimy znow i mam nadzieje ze bedzie duzo lepije :-)
Powodzenia - poczatki nie sa łatwe :-)
ADeM
Nie zawsze bo moje forum sie nie rozwija wogole jak ktos siem zarejstruje to nic nie pisze....


==EDIT==

Sory ale źle przeczytałem posta wyżej. I dalej proszę o ocene strony która teraz jest...
trucksweb
mnie sie podoba intro exclamation.gif!!!!!dobra robota w swishu exclamation.gif!a co do strony to grafika robiona bylo chyba w paincie :)popraw sie, ale jest git ! 2+(strona) 3- intro
Aztech
Forum wygląda fajnie i w miarę sensownie jest sformułowane tzn ma sensowne kategorie.

(*) Logo daje rady ale bez rewelacji - tyle że nie pasueje totalnie do wystroju stronki (Logo -ok reszta: be).
(*) Kolory jakoś tak pdobierane bez ładu i składu, tu chlapąłeś taki kolorem tutaj takim
(*) Jeśli chodzi o uład menu to nie podoba mi się, że najpierw są infomacje o redakcji o stronie itp zamiast najpierw umieścić informacje o Harrym - to chyba strona o nim jeśli się nie mylę
(*) Przemyśl sposób wyświetlania galerii - nie każdy ma superłącza i ładowanie się wielu plików nie jest dobre - wyświetlaj je grupami i miniaturkami - jeśli ktoś się zainteresuje którymś ze zdjęc to po kliknięciu na nie sobie go zobaczy
(*) w trybie 800x600 w Mozilli stronka nie mieści się w oknie trzeba ją scrollować (ale niewiele)
(*) jak dla mnie stronka jest za kańciasta
(*) Jeśi chodzi o grafikę to jeszcze jedna uwaga umieść jąrazem a nie tapety osobno plakaty osobno galeria osobno
(*) zmień czcionkę na mniejszą albo jakąś inną bo tą sie cięzko czyta
(*) no i jedna POWAŻNA WADA plik stylów css to... parodia, jesli w nim ma być tyle to juz lepiej go nie używać

TO TYLE JEŚLI CHODZI O WADY, TERAZ ZALETY

(*) masz pomysł i się go trzymasz
(*) Logo w miarę ciekawe
(*) widać, że się starasz
(*) standardowy układ rozmieszczenia

DO ADMINA pisze się wątku a nie wontku tongue.gif
yavaho
Nie stosujesz styli - plik *CSS jest bardzo ubogi.
Komentarze sie same rozjezdzaja - nie musiałem ich nawet testowac winksmiley.jpg.
Na forum zrob bardziej nastrojowy klimat i kolor.
A na stronie głównej w banerze u góry wyroznij (wyeksponuj) bardziej postacie piewszoplanowe i dodaj jakieś klimaty z magii.

I ten ich wiek w biografii jest nieaktualny

Daniel Radcliffe
Data urodzenia: 31 lipca 1989
Wiek: 14 lat

Emma Watson
Data urodzenia: 15 kwietnia 1990
Wiek: 13 lat

RUPERT GRINT
Data urodzenia: 24 sierpień 1988
Rupert ma 12 lat
spenalzo
Myśle tak samo jak patrycjusz w swoim 1 poście... Strona jest BEZNADZIEJNA. sadsmiley02.gif

A forum to chyba jakiś gotowy skin?
ADeM
sadsmiley02.gif Dzięki... już zaczynam robić nową grafe... i zapowiada się fajnie biggrin.gif
eUu@tlen.pl
Cytat(patrycjusz @ 2004-10-23 12:46:35)
ahahahahah
przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać buhahhahahah :]
co do oceny:
1. grafa - nie ma co oceniać
2. kod - nie ma co oceniać
3. koncepcja - nie ma co oceniać
buhahaha ale kocham ostatnio php.pl tongue.gif takiej beki jak tutaj dawno nie miałem  laugh.gif

Piwa mu, piwa!

Skin Created by: Sigma12
spenalzo
Sądze, że już starczy tych komentarzy...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.