Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyświetlanie danych z tabeli
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
huka
Witam,

potrzebuje takiego skryptu który będzie wyświetlał dane pobrane z bazy.

Robie taki programik do testów i mam w tabelach zapisane pytania i odpowiedzi. Musze teraz napisać skrypt który wyświetli pytanie i wszystkie odpowiedzi do tego pytania. Odpowiedzi powinny być jako pola wyboru z których użytkownik może wybrać dowolną ilość (test jest wielokrotnego wyboru).
W bazie do każdego pytania przypisane są 4 odpowiedzi, w tabeli jest też kolumna w której zapisane jest czy odpowiedź jest prawidłowa (0-fałszywa, 1-prawdziwa).

Mam problem z napisaniem takiego skryptu który wyświetli wszystkie odpowiedzi i zapisze do kolejnej tabeli czy wybrano prawidłową odpowiedź. Skrypt powinien też wyświetlać odnośniki do kolejnych pytań i po kliknięciu na dany odnośnik pojawią sie odpowiedzi do tego pytania.

Jeżeli ktoś wie jak napisać taki skrypt to prosze o wskazówki.

Pozdro
Wieviór
Robisz tabele:

ID | pyt1 | odp1 | pyt2 | odp2 itd.

Potem wyciągasz z bazy danych te rzeczy za pomocą while. wtedy będzie Ci pokazywał wszystkie na jednej, jedno po drugim. I zapisujesz w innej tabeli:

ID | opd1 | odp2 | odp3 | odp4 | i komórki z danymi odpowiadającego np.
shizo
No a tak dokładniej ? Jakiś kodzik albo co, bo to też mnie nęka:)
huka
Nie bardzo wiem po co mam robic kolejną tabele skoro mam w tabeli odpowiedzi przypisane do każdego pytania po 4 odpowiedzi i zapisane która jest prawdziwa.

Chodzi mi o to żeby napisać taki skrypt który będzie składał sie z ramek. Po lewej stronie będą do wyboru pytania do rozwiązania a po prawej stronie odpowiedzi do danego pytania. Po wybraniu któregoś z pytania, po prawej stronie pojawią sie odpowiedzi do wyboru. Po wyborze którejkolwiek z odpowiedzi (mogą być wszystkie) zapisze je do tabeli. Nastepnie żeby pokazac wyniki testu zliczy wszystkie prawidłowe odpowiedzi.

Przyznam że nie bardzo wiem jak napisać taki skrypt.

Jeżeli macie jakieś propozycje to podeślijcie (najlepiej jakiś kod).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.