Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kilka pytań dotyczących indeksacji
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
SeaDog
Witam,

sporo czytałem na temat optymalizacji stron i postanowiłem zgromadzoną wiedzę wykorzystać.
Zacząłem więc u samych podstaw już na początku tworzenia sklepu internetowego.
W treści umieściłem słowa kluczowe, opisy są wartościowe, przyjazne URL-e a strona oparta jest
na div-ach. Oprócz tego postanowiłem zrobić jeszcze dynamiczne meta tagi.
Wszystko ładnie, pięknie do momentu pierwszej indeksacji. Piszę, ponieważ walczyłem z tym
problemem, ale nie umiem sobie z tym poradzić.

Problem jest w tym, że google indeksuje mi każdą podstronę sklepu z tym samym opisem
mimo tego, że tittle i description generowany jest automatycznie (dane wyciągane z bazy).
Dodatkowo z title też jest jakiś problem, ponieważ po wejściu na podstronę tytuł brzmi:
bransoletki a google po wpisaniu site:adres_strony wyświetla bransoletki - tytuł strony
(Tytuł strony to title zawarty w pliku index).

Nie bardzo rozumiem. Po wejściu na podstronę title i description jest taki, jak powinien być.
Title to nagłówek H1 a Description to opis produktu a google ma z tym problem.

Chciałbym przy okazji się zapytać czy to jak dynamicznie ustawiam meta tagi jest poprawne,
otóż na samym początku strony skrypt łączy się z bazą i na podsawie ID zawartego w linku
wyciąga title i description. Następnie pod zmienne podstawiane są odpowiednie wartości.

  1. $title = $produkt['nazwa'];
  2. $description = $produkt['opis'];


Później w sekcji Head ustawiam.

  1. <head>
  2. <meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
  3. <meta name="description" content="<?php echo $description; ?>">
  4. <meta name="keywords" content="...">
  5. <link rel="Stylesheet" type="text/css" href="...">
  6.  
  7. <script type="text/javascript" src="..."></script>
  8.  
  9. <title><?php echo $title; ?></title>
  10.  
  11. ...

Czy taka konstrukcja jest prawidłowa?

Proszę o pomoc.
Omni
Ok więc postaram Ci się powiedzieć oco chodzi w kontekście SEO

Google samo potrafi generować tytuł jeśli uważa że tytuł który serwujesz jest mało wartościowy (w tym przypadku tytuł to jakieś słowo) i nic więcej - nie jest to poprawny tytuł patrząc na to z pkt widzenia seo dlatego G zmienia twój tytuł na inny (aktualnie po zmianach w Google jest to całkowicie normalna sytuacja) - musisz poprawić tytuły tak żeby G nie musiało Ci nic zmieniać
Co do samego description on nie ma żadnego znaczenia dla Google i jeśli twój meta description jest po prostu kopią treści ze strony to moja rada jest jedna - daruj sobie takie zagrywki nic z tego nie wynika dla Google (prędzej może strona zostać posądzona o "spamowanie" niż jakiekolwiek korzyści z tego będą - to samo dotyczy mata keywords - bez wartości i najlepiej nic tam nie wpisywać jeśli interesuje Cię tylko Google i nie idziesz na rynek Rosyjski i Yandex
SeaDog
rozumiem, ale jeśli w tekście słowa kluczowe mają atrybut strong i jeśli użytkownik wpisze w google słowo kluczowe to lepiej by wyglądało,
jakby opis wraz z tytułem strony jakim jest H1 zostały wyświetlone w wyszukiwarce. Tak to wszystkie strony mają ten sam opis i nieco
różniące się tytuły. Źle to wygląda. Serwisy typu komputronik, allegro itp. mają opisy wzięte z podstron produktów, czy ofert.
Jak uzyskać taki sam efekt? Usunąć całkowicie description? wtedy strona główna będzie miała jakiś dziwaczny opis. Dość długo z tym
walczę i nic mi nie przychodzi do głowy.
Omni
Google samo pogrubia słowa w treści / tytule jeśli pasują one do zapytania jakie zostało skierowane do G przez użytkownika (nawet jeśli wpiszesz swój opis strony Google może wyświetlić zawartość strony jako opis a nie to co Ty tam wpiszesz)
młodyszczaw
Zgadza się, Google samo sobie ustala jak chce wyświetlać strony i nawet jak ustalisz sam tytuł to Google często wstawia i tak swój tytuł, który uważa że jest najlepiej dopasowany do zapytania.
maropl
Pierwsze słysze że google sam sobie tytuł ustawia. No ale może czegoś nie wiedziałem wink.gif
okari
Tak, ustawia sobie sam, choć dzieje się to stosunkowo rzadko. Jeśli algorytmowi nie pasuje tytuł strony ze znaczników, wtedy potrafi wyświatlić "swój", wg niego bardziej odpowiedni.
Sebek87
Cytat
Pierwsze słysze że google sam sobie tytuł ustawia. No ale może czegoś nie wiedziałem

Polecam sobie poczytać: http://support.google.com/webmasters/bin/a...mp;answer=35624
joordan
SEO kojarzy mi się bardziej z marketingiem, desingiem, mailingiem, reklamą. Niż z pozycjonowaniem strony.

Meta tagi są tylko podpowiedzią dla Google które najprościej mówiąc może olać.

Przy twoim problemie możesz przetestować <article> z html5.
Andrzej.W.
SEO to wyłacznie optymalizacja stron pod wyszukiwarki, a marketing, to zupełnie inna dziedzina.
miccom
Metatagi są artosciowe dla google... w rpzeciwnym przypadku po co je stosować?

Jeśli nie napiszesz dscription, to google weźmie losową treść ze strony.
Przykład mojej strony:

zrzut z google

Przyjrzyj się mojemu dscription a description mojej konkurencji.

Które description lepiej wygląda w wynikach?
Mój
http://www.wklejto.pl/176246
czy konkurencji?
http://www.wklejto.pl/176247

Meta description to ważny element może nie dla google, ale dla użytkownika, który kliknie w Twój Wynik wyszukiwania albo nie.
WSZYSTKIE META są odpowiedzialne za to, co się wyświetli jako wynik wyszukiwania.






fate
Andrzej.W. myslisz SEO z SEM
tomxx bzdury wypisujesz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.