Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Brak Pliku Php_mysql.dll !
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Drake
Witam.


Mam duży problem, bo ściągnęłem sobie z oficjalnej strony php plik php-4.3.9RC1-Win32.zip. Po rozpakowaniu wszystko skonfigurowałem i jest ok. Skrypty chodzą normalnie, ale nie działa mi baza MySQL. Apache zgłosił błąd, że nie może odnaleźć pliku php_mysql.dll. Normalnie ten plik powinien znajdować się w katalogu extensions. Weszłem tam i zauważyłem, że brak tego pliku ohmy.gif blink.gif Szukałem go wszędzie, gdzie tylko było można. Bez tego nie chce mi chodzić baza danych, a ja nie wiem co robić. Próboweałem podpiąć ten plik z wersji php 5.0.0, ale nie działa. Nie chcę instalować wersji 5, bo na niej nie chodzi forum phpBB sad.gif

Co mam zrobić?

Proszę WAS o POMOC exclamation.gif!!!!!!!!!!
sf
Po co sciagasz RC1 ? Sciagnij wersje stabilna :/
..:: pingu ::..
plik mysql.dll powinien być od razu w głównym katalogu, tzn tam gdzie jest php.exe, ale jak nei bedzie to sciagniej sobie wersjie 4.3.8 tam na pewno powinno być...

Możesz także skopiowac ten plik do C:/windows/system i C:/windows/system32 a najlepiej na wszeliki wypadkek jeszcze go C:/windows i wtedy apazhe w ógle nie wyrzuci problemu ( oczywiscie jeżlei twoj system to windows )
FiDO
Tu masz juz jeden topic na ten temat: http://forum.php.pl/index.php?showtopic=20450

Zamykam, ostrzezenie za crossposting.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.