Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bardzo Początkujący :(
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
rafcio8405
Czy ktoś mi może na prostym przykładzie jak zapisywać do bazy danych wartości i jak je odczytywać, oraz jak kasować!! Chciał bym się nauczyć obsługi MySQL za pomocą php!!

Proszę o pomoc, pozdrawiam rafcio8405
kicaj
Poszukaj kursu php/mysql
rafcio8405
A nie wiesz gdzie można znaleźć taki kurs gdzie są przykłady bo te co znalazłem to są słabe?
kicaj
Google.pl zawsze pomoze...
rafcio8405
Dobra już mniej więcej pojołem o co biega u miem łączyć się twożyć nową bazę, nową tabelę oraz dopiywać rekordy, ale nie wiem jak odczytać je np.:

mam strukture wyglądającą tak:
Kod
id                          imie                          wiek
...
0                           Rafał                          20
1                           Zbyszek                     40
2                           Jacek                         10

...


jak mam wyświetlić pana np. Jacka na stronie żeby na stronie widzieć coś takiego:
Kod
Imię: Jacek jego wiek to 10 lat a jego id na stronie to 2

chodzi o to, że zmiennym w php przypożądkować wartości z MySQLa wyszukanej osoby więc
  1. <?php
  2.  
  3. $osoba_szukana=Jacek;
  4.  
  5. $id=2;
  6. $imie=Jacek;
  7. $wiek=10;
  8.  
  9. ?>


jak to zrobić??
tumczasty
  1. <?php
  2. $wynik=mysql_query(&#092;"SELECT * FROM panowie WHERE imie='$osoba_szukana'\");
  3. if($dane=mysql_fetch_array($wynik)) {
  4.  foreach($dane as $klucz=>$wartosc) $$klucz=$wartosc;
  5.  echo...
  6. }
  7. ?>


zakładam, że tabela nazywa się "panowie"
Seth
Niepoprawna nazwa tematu - prosze poprawic.

Temat podobny do tego, ktory jest na php Poczatkujacy, wiec tamten blokuje.
rafcio8405
wyświetlać wyświetla ale tylko ostatni rekord!!

Przepraszam Seth!! Ale pomogłeś mi!! teraz powiedz jak podzielić to na kawałki??
bo wyszło mi coś takiego: 2Jacek10
jak podzielić coś takiego bo napewno nie explode!! pewnie z któryś z operacji na napisach, al którym? Musze koniecznie sobie odświeżyć wiadomości
tumczasty
jestem i byłem tumczastym... winksmiley.jpg

nie pisałeś, że tych jacków jest kilku...

  1. <?php
  2. $wynik=mysql_query(&#092;"SELECT * FROM panowie WHERE imie='$osoba_szukana'\");
  3. while($dane=mysql_fetch_array($wynik)) {
  4. foreach($dane as $klucz=>$wartosc) $$klucz=$wartosc;
  5. echo&#092;"Imię: $imie, jego wiek to $wiek lat, a jego id na stronie to $id<br>\";
  6. }
  7. ?>
rafcio8405
ostatnie pytanie! Jak wyświetlić wszystkich!! też za pomocą foreach" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual

pewnie wystarczy coś takiego

  1. SELECT * FROM panowie
tumczasty
sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie --- wystarczy skrócić zapytanie do takiej postaci, jaką podałeś, a resztę pozostawić bez zmian

jakbys chciał tych wszystkich panów mieć posortowanych (wg dowolnego kryterium --- wieku, imienia, ...), to możesz zrobić np. tak (tu: wg imienia):
  1. SELECT * FROM panowie ORDER BY imie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.