Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy te ralcje są poprawne?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Konik90
Witam!

Pracuję nad stworzeniem projektu bazy danych ale im dłużej nad nim siedzę tym bardziej wszystko mi się miesza.

Bardzo więc proszę o sprawdzenie czy ten tok rozumowania i relacje są poprawne?


Relacja między Pokojem a Szczegółem jest typu jeden do wielu, jeden pokój posiada wiele szczegółów - szczegóły dotyczą jednego, konkretnego pokoju.

Relacja między Rezerwacją a Szczegółem jest typu jeden do wielu, jedna rezerwacja posiada wiele szczegółów - szczegóły dotyczą jednej, konkretnej rezerwacji.

Relacja między Rezerwacją a Klientem jest typu wiele do jednego, rezerwacja dotyczy jednego, konkretnego klienta - jeden klient może dokonać wielu rezerwacji.

Relacja między Rezerwacją a Płatnością jest typu wiele do jednego, rezerwacja dotyczy jednego, konkretnego sposobu płatności - jeden sposób płatności może dotyczyć wielu rezerwacji.



Pozdrawiam i czekam na odp.


wiewiorek
Pomiędzy pokojem a rezerwacją masz związek wiele do wielu tak i dlatego masz tabelę Szczegóły? Jeden pokój może mieć wiele rezerwacji, jedna rezerwacja może obejmować wiele pokojów?

Rozumowanie wydaje mi sie poprawne, a i staraj się nie używać określenia 'relacja' w odniesieniu do związku, bo 'relacja' to tabela i u mnie na studiach ostro za to ścigali. tongue.gif
Konik90
Zgadza się, stworzyłem tabelę Szczegół ponieważ uznałem że pomiędzy Pokojem a Rezerwacją jest związek wiele do wielu, mam nadzieję że nie jest to błąd.
Dzięki wielkie za pomoc i zwrócenie uwagi na tą gafę z relacja w odniesieniu do związku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.