Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wybieranie W Wielu Podkategorii
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
sumar
Witam

Mam bazę z tabelą "kategorie"

ID | IDparent | Name
---+-----------+--------------
1 | 0 |Komputery
2 | 1 |Monitory
3 | 1 |Drukarki
4 | 2 |LCD
5 | 2 |CRT
6 | 4 |15"
7 | 4 |17"
8 | 3 |Atramentowe
9 | 3 |Laserowe

I problem polega na tym że nie wiem jak wyciągnąć artykuły z bazy kiedy np. klikam na kategorię Komputery to żeby wyrzuciło wszystkie artykuły związane z kategorią komputery.

NP. Klikam Komputery to powinno wyrzucić wszystko z kategorii:

Komputery
- Monitory
- LCD
- 15"
- 17"
- CRT
- Drukarki
-Atramentowe
-Laserowe

Następnie klikam na Monitory, to powinno wyrzucić już tylko to co jest związane z „Monitory”

- Monitory
- LCD
- 15"
- 17"
- CRT
Następnie LCD
- LCD
- 15"
- 17"
I tak aż do ostatniej podkategori.

Problem polega na tym ze w tabeli z artykułami mam wpisany tylko ostateczny ID kategorii . Czyli jeśli jest to monitor LCD 17" to w tabeli z produktami wygląda to tak

ID | IDcat | Name | Price
---+-------+--------------------------------+-------------
34 | 7 |Monitor LCD Firmy XXX, 17" | 1600 |


Czyli jak napisać zapytanie żeby z tabeli "produkty" pobierało wszystko co jest związane z daną kategorią, a nie tylko konkretną kategorię.
kszychu
  1. SELECT artykuly.* FROM kategorie, artykuly WHERE kategorie.ID = artykuly.IDcat AND (kategorie.ID = 1 OR kategorie.IDparent = 1)
sumar
Tylko że ten SELECT wybiera aktualną kategorię i jedną wyżej, a mi chodzi o to żeby wybierał do samego końca

Np. Klikam na monitory to chce żeby pokazały się LCD i CRT i wszystkie podkategorie czyli 15", 17",18" z LCD i 15", 17", 19" z CRT, A dopiero po kliknięciu na CRT żeby zawęził wybór do CRT itd.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.