Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: access denied
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
kuapouh
mam konto na host.sk
niby wszystko jet ok, ale kiedy chce wczytac przez load data infile....
wyskakuje mi:

ERROR 1045: Access denied for user: 'kuapouh@creon.profinet.sk' (Using password: YES)

nie wiem czemu, nie wiem co i jak, bo dopiero sie ucze
ale wiem, ze chyba cos jest nie tak :wink:
Mistycus
Prawdopodobnie próbujesz uzyskać dostęp do pliku, do którego nie masz uprawnień :?
fluor
a ja mam troche inny problem: lacze sie do bazy
Kod
$sql = mysql_connect ("moje_IP", "moj_login", "moje_haslo");



$baza = "moja_baza";


i mam komunikaty w stylu:
[quote]
Warning: Access denied for user: 'nobody@localhost' (Using password: NO)......... [/quote]

loguje mnie nie jako moj_login@....... a jako npbody - co sie dzieje?

Bylbym wdzieczny za pomoc[/quote]
hyper
Cytat
ERROR 1045: Access denied for user: 'kuapouh@creon.profinet.sk' (Using password: YES)


Tam chyba jest inny serwer baz danych dla userów, a nie creon.
Yautja
Dopisuję siędo tego tematu, bo jego tytuł odpowiada również mojemu problemowi. Wypróbowałem już recepty podane na tym forum - bez skutku sad.gif
O tym problemie pisałem też na innych forach, na razie bez odpowiedzi, przekleję tu po prostu treść tamtych postów:

Witam.

Mam, mały pewnie, problem, który już zdążył doprowadzić mnie do szewskiej pasji i spowodował to, że zacząłem rzucać mięsem na prawo i lewo a klawiatura przeszła (na szczęście pozytywnie) "krasz testy".
Miałem sobie spokojnie MySQl+Apache+php pod Fedora Core 3 i wszystko działało. Zawsze! No niestety, dostałem zlecenie na stronkę i musiałem ją zacząć testować w środowisku, w którym bedzie działać u klienta: Windows (brrr) + nieznany mi serwer + MySQL/php, a więc przesiadłem się na Windows XP. Zainstalowałem MySQL (działa!), zainstalowałem Apache 2 (działa!!), zainstalowałem php (nadal działa!!!). Ba! Nawet wszystko razem działa! Ale... nie ma polskich "ogonków" no to odpaliłem MySQL Server Instance Config Wizard, zmieniłem kodowanie znaków na opcję Multilanguage i... nie zrestartowała usługa MySQL. No to jeszcze raz... i znowu nic. Restart kompa... nic... W końcu odinstalowałem MySQL i zainstalwoałem ponownie na zasadzie: "Panowie, bez paniki, wysiądźmy i wsiądźmy jeszcze raz". Ok, MySQL działa... ale teraz nie można sięzalogować z poziomu przeglądarki! Już nie wiem co począć. Z Przeglądarki mogę się do bazy danych zalogować tylko na konto anonimowe, no ale wtedy nie działają formularze bo nie można tworzyć tabel i dodawać rekordów. Wrrrr

A teraz tak:
Config: Windows XP SP2, Apache 2, php 4, MySQL 4.1

Konto stworzone w MySQL następująco:
Kod
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'nazwa_użytkownika'@'localhost'
    ->     IDENTIFIED BY 'hasło' WITH GRANT OPTION;

Dane konta przypisane do zmiennych w php:
Kod
//MYSQL
$host="localhost";
$uzytkownik="nazwa_użytkownika";
$haslo="haslo";
$baza="test";

Polecenie połaczenia sięz serwerem MySQL:
Kod
$link = mysql_connect($host, $uzytkownik, $haslo) or die('Błąd podczas nawiązywania połączenia: ' . mysql_error());

A efekt w wyszukiwarce natępujący:
Cytat
Warning: mysql_connect(): Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in D:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\test3\ksiega.tpl on line 2
Błąd podczas nawiązywania połączenia: Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

Gdzie line 2 to linia z poleceniem mysql_connect.
Zaznaczam, że łączenie następuje bezporblemowo, kiedy ma to być konto anonimowe.
Nie mam pojęcia gdzie szukać błędu. Podejrzewam, że mogły zostać jakieś śmieci po padzie usługi MySQL przy próbie ustawienia innego kodowania znaków. Proszę o pomoc.
dr_bonzo
Wczoraj tez tego szukalem:
user musi miec uprawnienie FILE -- do daje mu mozliwosc wczytywania dowolnych plikow z serwera odczytywalnych przez wszystkich lub przez usera, na ktorym chodzi baza danych -- tzn ma dostep do pozostalych baz danych smile.gif
Yautja
Sprawdziłem to:
Kod
select User,File_priv from user

Okazało się, że wszyscy użytkonicy, poza anonimowym, mają te uprawnienia ustawione na Y, więc nie o to chodzi sad.gif
dr_bonzo
Dodalem userowi FILE w global privileges (tak jest opisae w wysqlcc -- w phpmyadminie pewnie podobnie) i taki SQL zadzialal:
  1. LOAD DATA INFILE '/blabla/path/to/file.csv'
  2. INTO TABLE DATA FIELDS TERMINATED BY ';' OPTIONALLY ENCLOSED BY ''' LINES STARTING BY '' TERMINATED BY '\n' ( sDate, iNumber )


czyli plik csv typu:
"tekst";12323
Yautja
Ściągnąłem i zainstalowałem sobie phpMyAdmin... phpMyAdmin zachowuje sięporpawnie. Mogę przeprowadzać wszystkie operacje na bazie danych, natomist mój skrypt nadal nie chce działać. Wszystki parametry pozostają jak w poprzednim poście, z tym że teraz dostajękomunikat błędu inny:
Cytat
Notice: mysql_connect(): SQL safe mode in effect - ignoring host/user/password information in D:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\test3\ksiega.tpl on line 2

Skrypt nie jest przerywany, ale i tak poprzez formularz nic nie mogę dodać do bazy. PhpMyAdmin na tych samych danych konta działa poprawnie. O co tu do ##exclamation.gif%%&& chodzi??
Zamieszczam poniżej cały kod pliku dodającego wpis do bazy danych:
  1. <?
  2. include &#092;"data.tpl\";
  3. $wpis=$_POST[&#092;"wpis\"];
  4. $autor=$_POST[&#092;"autor\"];
  5. print &#092;"<hr>wpis: $wpis<br>autor: $autor<hr>\";
  6. $link = mysql_connect($host, $uzytkownik, $haslo) or die('Błąd podczas nawiązywania połączenia: ' . mysql_error());
  7. mysql_select_db($baza, $link) or die('Błąd podczas wybierania bazy danych: ' . mysql_error());
  8. mysql_query(&#092;"insert into ksiega ('wpis','autor','data') values ('$wpis','$autor',curdate())\",$link);
  9.  
  10. mysql_close($link) or die('Błąd podczas zamykania połączenia: ' . mysql_error());
  11.  
  12. ?>

Tak jak pisałem wczesniej, przed feralnym padem MySQL jako usługi Windows wszystko grało blink.gif Sceny zaczęły się po reinstalacji MySQL.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.