Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Ocena kodu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
stranek
Witam !
Bardzo proszę nie zrozumiec mojego postu zle.

Mam pytanie . Czy Waszym zdaniem na stronie : --zmoderowano-- jest dobrze napisany KOD ?
Wszystkie spostrzezenia beda wazne z gory dziekuje za pomoc.
Crozin
Wątek posiada tag PHP, a Ty dajesz link do strony - to jak mamy ten kod sprawdzić?
emajl22
Wystarczy skorzystać z walidatora, żeby się przekonać czy jest napisany poprawnie. Choć jak teraz patrzę w źródło strony, to nie wygląda to najlepiej, choćby to:

  1. <div class="lista_srodek_opis">
  2. <a href="druk/arkusze plano.html" title="Arkusze plano" class="podswietlanie">Arkusze plano</a>
  3. </div>


Nie lepiej by było dać to w <p></p>, a później za pomocą css odpowiednio to zrobić? Zawsze kod trochę krótszy no i bardziej przejrzysty, bo o twoim kodzie tego powiedzieć nie mogę.
stranek
Chodzi mi o spojrzenie tylko na KOD zawarty na stronie www.
Czy trzyma sie kupy smile.gif
Crozin
Cytat
Wystarczy skorzystać z walidatora, żeby się przekonać czy jest napisany poprawnie.
Raczej: czy ma składnię poprawną, a nie czy jest poprawny.
stranek
Prawde mowiac pewna osoba bedzie mi wykonywala spory projekt cms i to jedna z jego prac.
Pytam tylko jak wyglada , czy warto wspolpracowac z tym programista czy jest to moze laik , bardzo prosze o opinie.
cojack
To jakiś hkCMS czort wie co to jest.
tehaha
Cytat
Wystarczy skorzystać z walidatora, żeby się przekonać czy jest napisany poprawnie


to zależy co rozumiesz przez poprawnie, beznadziejny kod, też może przechodzić walidację,

kod jest słaby:
- nie czytelny, żadnych wcięć i nie potrzebnie tyle pustych linijek
- nie poprawnie użyte tagi, wszystko zapakowałeś w divy, jak dla mnie oferta i oferta druku powinno być jako nieuporządkowana lista <ul>
- skrypty js, lepiej jest pochować do plików i tylko załączać
- pod IE6 masakra, wszystko się rozlatuje
- inputy powinny mieć jakiś padding bo słabo to wygląda jak jest na styk
- formularz rejestracji, nie dość, że na tabelce to jeszcze jakimiś procentowymi width w kodzie

to tak na pierwszy rzut oka

Cytat
czy warto wspolpracowac z tym programista czy jest to moze laik , bardzo prosze o opinie.


wiesz....w praktyce wszystko sprowadza się do budżetu, wiadomo, że jakość kosztuje i nie każdego stać na osobę z dużym doświadczeniem, zależy ile płacisz za to
JoShiMa
Od siebie mogę dodac jeszcze nieprawidłowe użycie znaczników nagłówków <hx>
cojack
Wy jesteście głupi czy mi sie tylko wydaje? Jak ktoś pisze parses szablonu, to nie ma na to wpływu jak on zostanie sparsowany, czytać mi się Waszych bredni nie chce, wróćcie do szkoły. Oceniać czyjąś pracę po kodzie wynikowym to jak oceniać kogoś po wyglądzie...
stranek
Kod
wiesz....w praktyce wszystko sprowadza się do budżetu, wiadomo, że jakość kosztuje i nie każdego stać na osobę z dużym doświadczeniem, zależy ile płacisz za to


Gdzie ich szukac bo nie moge znalezc.
JoShiMa
Cytat(cojack @ 3.01.2011, 20:19:13 ) *
Wy jesteście głupi czy mi sie tylko wydaje? Jak ktoś pisze parses szablonu, to nie ma na to wpływu jak on zostanie sparsowany, czytać mi się Waszych bredni nie chce, wróćcie do szkoły. Oceniać czyjąś pracę po kodzie wynikowym to jak oceniać kogoś po wyglądzie...

Przepraszam, ale w jakim sensie nie ma wpływu?
cojack
Napisz parser to się dowiesz.
tehaha
Cytat(cojack @ 3.01.2011, 20:19:13 ) *
Wy jesteście głupi czy mi sie tylko wydaje?

to już Twoje wszystkie argumenty? nie zwykle inteligentne.... autor poprosił o ocenę kodu html i to właśnie dostał
nospor
Za takie kwiatki:
--zmoderowane--
ten programista ma u mnie duuuuużego minusa

Formularz rejestracji podatny na atak XSS, nieumiejętna obsluga apostrofów i cudzyslowi

Mając wyłączony js nie zarejestruję się, gdyż przycisk Zapisz, aktywowany jest dopiero po zaznaczeniu, iż zaakceptowałem regulamin.
Działa to również w drugą stronę - można się zarejestrować bez akceptacji regulaminu

Każda edycja danych wymaga ode mnie akceptacji regulaminu. Kazda edycja danych wymaga ode mnie wprowadzenia na nowo hasła i powtórzenia go. ALe nie do celow weryfikacji. Moge tam podać kazde inne hasło
Cysiaczek
Zamykam ten wątek.

Dajemy pod ocenę tylko swoje prace.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.