Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Programowanie obiektowe w PHP 5" czy "PHP5. Zaawansowane programowanie"
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
thomson89
Witam!

Zastanawiam się, którą książkę wybrać.

1. Programowanie obiektowe w PHP 5
2. PHP5. Zaawansowane programowanie

Chcę się dalej uczyć po prostu. Przeczytałem z 2 lata temu PHP i MySQL. Tworzenie stron www (...) i od tamtego czasu wzrastała we mnie chęć dalszej nauki. Nie wiedziałem czego mam się uczyć - myślałem że PHP znam już na pamięć. W miarę poznawania tego języka postanowiłem sobie sprawić coś o OOP i wzorcach. Po wstępnej selekcji wybór padł na powyższe tytuły.

Proszę o porady którą kupić. Ale sensowne, nie typu: "kub, bo mam i warto", tylko "kup tą bo po 1. po 2. po 3. (...)".

Pozdrawiam, Mateusz!
phpion
Cytat(thomson89 @ 22.09.2010, 21:46:34 ) *
Proszę o porady którą kupić. Ale sensowne, nie typu: "kub, bo mam i warto", tylko "kup tą bo po 1. po 2. po 3. (...)".

No to inaczej: "nie kupuj, bo mam i nie warto". Mam na myśli "PHP5. Zaawansowane programowanie". Jak dla mnie rozczarowanie, tyle w temacie. "Programowanie obiektowe w PHP 5" jest tańsza, przykładowy rozdział nie powala, ale i nie odrzuca (po pobieżnym przejrzeniu).

Osobiście zdecydowanie polecałbym PHP5. Obiekty, wzorce, narzędzia. Niestety aktualnie ciężko ją dostać, ale jeśli Ci się uda to kupuj w ciemno. Jak dla mnie najlepsza książka do OOP w PHP5 na polskim rynku.
Spawnm
Mam obie - pierwsza lepsza. Wypisywać czemu mi się nie chce.
Ew.
1) szybciej się nauczysz
2) masz tam opisanych kilka wzorców
minus to fakt że nie ma tam nic o uml ale to nie książka o tym winksmiley.jpg
Cytat
No to inaczej: "nie kupuj, bo mam i nie warto". Mam na myśli "PHP5. Zaawansowane programowanie". Jak dla mnie rozczarowanie, tyle w temacie.

popieram.
Daiquiri
A ja już pisałam o tym tutaj. Programowanie obiektowe w PHP 5 to smaczna pozycja smile.gif.
vokiel
Z tych dwóch raczej Programowanie obiektowe w PHP 5
thomson89
A więc wybór padł na tą pierwszą. Porównując spis treści, to ta pierwsza wydaje się troszkę uboższa. Pytanie tylko teraz: gdzie ją dostać?
Suh
Ja tą książkę znalazłem w Empiku.
thomson89
Ale kiedy i gdzie?

Byłem dzisiaj w swoim empiku i tej książki nie było.

Może ma ktoś inne miejsca w Gdańsku (lub okolicach) gdzie można ją kupić? Z tego co szukałem przez internet jest to niemożliwe.
Spawnm
Kliknij na stronie helionu aby cię informowali , dasz sygnał że jest zapotrzebowanie.
Ew. przejdź się po okolicznych księgarniach, na pewno będzie tam kącik z książkami helionu a tam kto wie może i szukana pozycja snitch.gif
Ziem
Dołączam się do tematu z pytaniem:
Czy jest sens kupować Programowanie obiektowe w PHP5 jeśli mam już PHP5. Zaawansowane programowanie?

Przeczytałem ją trochę, ale w pewnym momencie utknołę bo wszystko robiło się zbyt skomplikowane (albo tylko mi się tak wydaje) i nudne.
Spawnm
Jest sens , zwłaszcza jeśli 'PHP5. Zaawansowane programowanie' wydaje ci się zbyt skomplikowane.
Ziem
Dzięki za odpowiedź smile.gif!
thomson89
Cytat(Spawnm @ 24.09.2010, 18:26:09 ) *
Kliknij na stronie helionu aby cię informowali , dasz sygnał że jest zapotrzebowanie.
Ew. przejdź się po okolicznych księgarniach, na pewno będzie tam kącik z książkami helionu a tam kto wie może i szukana pozycja snitch.gif


Już kliknąłem dawno smile.gif

Przeszukałem w Gdańsku już kilkanaście księgarni i nigdzie nie znalazłem. Sprzedawcy nie wiedzą też kiedy może być sad.gif

Wyślę kogoś na poszukiwania do hurtowni z książkami może tam gdzieś się uchował jeden egzemplarz winksmiley.jpg
Daiquiri
Szukałeś w google'ach po prostu?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.