@fifi209 przy założeniu że znasz hasło i login (czyli właściwie jesteś uwierzytelniony) to żadne zabezpieczenia (poza czasową ważnością) nie mają sensu. Chyba że chcesz zniechęcić każdego do korzystania z usług serwisu. Tu chodzi o przełamanie zabezpieczeń za pomocą brute-force, czy ataku słownikowego. Bot może przeprowadzić na niezabezpieczonej stronie logowania tysiące takich ataków, aż w końcu je przełamie (biorąc pod uwagę idiotyzm niektórych haseł jest to prawie pewne).
Poza tym co do sesji - można próbować się zabezpieczyć dokładając ciasteczko z sumą kontrolną po IP i konfiguracji przeglądarki (browser fingerprint). Ale to też da się to ominąć.
@strife - fajne, ma tylko jedną zasadniczą wadę - odrzuca przeglądarki z wyłączonym JSem, lub takie które ten skrypt zablokowały (nie wspominam Lynxa, bo kto go jeszcze dzisiaj stosuje

)
@bim2 - metoda z liczeniem jest także łatwa do obejścia, zwłaszcza jeśli bot został dostosowany do naszej strony.
Dobra captcha nie jest zła

. Wszystkie pomysły żeby nie stosować tekstu w obrazku również mają zasadniczą wadę - treść powinna być maksymalnie jednoznaczna dla człowieka. Czyli ty rozpoznasz na obrazku żółwia, ktoś inny żółwika a jeszcze ktoś h*ja. Obrazki są też zależne od kontekstu kulturowego w jakim dana osoba się obraca.
Dlatego stosuje się przekształcone ciągi tekstowe - analfabetów w internecie raczej nie uświadczysz (może poza wtórnymi

). Fajny
artykuł o technikach captcha popełnił kiedyś porneL.